O projektu

Jezevčík - Foto: Fotobanka stock.xchng

JezevčíkFoto: Fotobanka stock.xchng

Psi se stali jedním z fenoménů naší doby. To je nesporný fakt, pro který se jen těžko hledá vysvětlení. Prognózy byly ale přinejmenším v našich zemích právě opačné. Očekávalo se, že rozvoj podnikání a s ním spojená časová zaneprázdněnost zúčastněných na straně jedné a prohlubující se sociální rozdíly na straně druhé povedou když ne k zániku kynologie, tak alespoň k jejímu výraznému omezení. I když výše uvedené potencionální „brzdy“ rozvoje chovu psů a mnohé další reálně existují, počty psů jsou u nás tak vysoké jako nikdy dříve.

Mluvíme-li o rozvoji chovu psů, máme tím na mysli především vzrůstající počty čistokrevných zvířat. Do určité míry v tom má určitě prsty móda i snobská snaha blýsknout se psím aristokratem. Zároveň si však stále více lidí přeje mít psa „na míru“, právě takového, který by odpovídal jejich osobnímu vkusu a především podmínkám, ve kterých žijí.
Stovky existujících psích plemen dávají každému milovníku psů možnosti vybrat si toho zaručeně pravého. Jak však této možnosti využít a nesáhnout vedle? Jak se v té záplavě čtyřnohých přátel člověka vyznat? 

Tento atlas psů vznikl ve spolupráci s Leou a Martinem Smrčkovými. Jeho cílem je být stručnou, přehlednou a především názornou pomůckou při základní orientaci mezi existujícími plemeny psů. Chce vám seznámit se všemi psy, s nimiž se můžete setkat na našich ulicích, v parcích, ve filmech a v televizi, a zvláště na psích výstavách. 

Aktualizováno v roce 2009. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas