Aktuálně18. října  2016 v 08:34  

Má pravdu Ovčáček, či dispečeři? Pozdní přílet na pohřeb prověří ministr Ťok

Schůzka Ťoka se Zemanem byla naplánovaná před prezidentovou cestou do Bratislavy - Foto: Filip Jandourek

Schůzka Ťoka se Zemanem byla naplánovaná před prezidentovou cestou do BratislavyFoto: Filip Jandourek

Zpožděným příletem českého vládního speciálu do Bratislavy na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče se bude zabývat i ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček totiž přičítá zpoždění špatnému počasí a také dispečerům Řízení letového provozu ČR (ŘLP), které pod ministerstvo dopravy spadá.

„Ministr Ťok tu věc prověří a o výsledku bude 21. října informovat při přijetí u prezidenta Zemana,“ řekl v pondělí deníku Právo mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold s tím, že schůzka Ťoka se Zemanem byla na 21. října naplánována už dříve a s bratislavskou kauzou nesouvisí. 

Českému rozhlasu Ovčáček v pátek sdělil, že prezidentský let netradičně startoval místo z vojenského letiště Praha-Kbely z Letiště Václava Havla. „Podle informací, které zatím máme, dalo ŘLP přednost jinému letu. Prezidentský let tak musel čekat na odletové dráze,“ prohlásil Ovčáček. 

Vinu na zpoždění české delegace v čele s prezidentem Milošem Zemanem ale ŘLP odmítá. Vedoucí vnějších vztahů Řízení letového provozu ČR Michal Klíma se kvůli tomu s Ovčáčkem přel i v pondělním vysílání Radiožurnálu. 

Čtěte také: Neumí pracovat s informacemi, nechápe letový provoz. Mluvčí dispečerů se pustil do Ovčáčka

„Pan Ovčáček nechápe systém řízení letového provozu a nepochopil ani moje slova. Říkal jsem, že absolutní přednost neexistuje,“ řekl ve vysílání Klíma s tím, že letadlo s českou delegací nebylo na pražském letišti žádným způsobem zdrženo a že při letu nepanovalo špatné počasí. 

Ovčáčkovo vysvětlení zpochybnila i mluvčí bratislavského letiště Veronika Ševčíková. „Všechny lety byly vybavovány podle letových plánů. Nezaznamenali jsme žádné nestandardní povětrnostní podmínky,“ sdělila ČTK Ševčíková. 

Česká delegace v čele s prezidentem Milošem Zemanem a jeho předchůdcem Václavem Klausem dorazila 13. října na pietní akt na Bratislavském hradě až v 11 hodin 44 minut. Tedy ve chvíli, kdy už kondolence končily. 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 12.12.2017 16:00 do 23:00; v ulicích Nové sady, Poříčí, Náplavka, Křídlovická v obci Brno , délka 548m; sportovní akce; hokej
  D1, mezi km 196.1 a 196.4, ve směru Bohumín – PL, práce údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 12.12.2017 22:00 Do 13.12.2017 05:00, údržba a opravy svodidel, zdroj: ŘSD
  silnice I/42, Brno-Královo Pole, Brno, práce na silnici, Od 13.12.2017 07:00 Do 13.12.2017 16:00, Z důvodu opravy svodidel na mostě bude usměrněna doprava na silnici I/42 na výjezdu z Královopolského ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace