Recepty Apetýtu

Kraple z Jezeřan-Maršovic

Recept na 50 kousků od naší posluchačky Marie Šlesové.

Jak využít zbylé brambory nebo kaši?

Zbyla vám z oběda bramborová kaše?...

Piery s kuřincama z Kelčan u Hodonína

Recept od naší posluchačky Zdeňky ...

O pořadu

Apetýt

Čas vysílání: pondělí-sobota 09:00  |  Délka pořadu: 165 minut  
 
Apetýt - Foto:  Shutterstock

ApetýtFoto:  Shutterstock

Apetýt patří mezi pořady brněnského rozhlasu k legendám. A zájem posluchačů potvrzuje, že právem.

Oceňují ho všichni, kteří se chtějí pobavit, potěšit, ale také dozvědět zajímavé a užitečné informace jak od osobností a odborníků, tak od dalších posluchačů. 

Dopolední živě vysílaná mozaika vysílaná Českého rozhlasu Brno je jedinečná šíří témat. Během tří hodin se za mikrofonem střídají moderátoři s respektovanými osobnostmi, moudrými rádci i lidmi ze všech končin Moravy. 

První hodina Apetýtu patří především setkáním nad aktuálními problémy ve společnosti, veřejném životě, kultuře i sportu. Rubrika Co vy na to? Vyvolává pozitivní reakce díky účasti oblíbeného právníka (a bývalého ombudsmana) Pavla Varvařovského a dalších, kteří pomáhají posluchačům rozšířit znalosti o konkrétních problémech. To vše doplněné písničkami. 

Druhá hodina vysílání (od desáté hodiny dopolední) je zasvěcena poradnám. Apetýt prostřednictvím rozhlasových vln radí a pomáhá se zdravím (za zmínku stojí bylinková poradna Adolfa Jiřího Pleskače), ale také se zahrádkou či domácími zvířaty, rodinnou pokladnou či třeba postupem při reklamaci zboží. Řada přichází i na etiketu, právo – a samozřejmě vaření. Vždyť s ním souvisí i název pořadu. 

Třetí hodina vysílání je ve znamení zajímavých hostů. Hvězd, které září na divadelních prknech, cestovatelů, stejně jako lékařů či objevitelů. Jen pouhý soupis všech, kteří se už za mikrofonem Apetýtu ozvali, vydá na mnoho stran. 

Mimochodem, pořad s téměř gurmánským názvem musí uspokojit všechny smysly posluchačů – ti se díky němu už podělili o tisíce receptů na jídla či nápoje. Dosud Apetýt už třikrát vydal žádanou a úspěšnou kuchařku Apetýtu pro posluchače a fanoušky pořadu. 

Za mikrofonem Apetýtu se nyní hlásí Marcela Antošová, Monika Brindzáková, Věra Hotařová, Marcela Vandrová a Jarka Vykoupilová

Sobotní vysílání Apetýtu jsou ještě uvolněnější než ta ve všedních dnech. Vždyť má bavit a těšit. V sobotu od desáté hodiny dopolední proto svého hosta na střídačku zvou Marcela Vandrová s Věrou Hotařovou, které v druhé části připravují písničky pro duši – společně s Maxem Wittmannem mladším a Stanislavem Hložkem. 

Historie pořadu
Pořad Apetýt patří k rekordmanům v délce svého vysílání. Vznikl v lednu 1991 jako společný projekt stanice Regina, kam ho střídavě připravovalo brněnské a ostravské rozhlasové studio. Od roku 1994 vysílá pořad Apetýt už brněnská stanice samostatně. 

S rostoucí úspěšností rostla také stopáž pořadu. Už jen pamětníci si vzpomenou, že se začínalo s časem od 10.30 do 12.00 hodin, pak ještě o půl hodiny déle. Od roku 2008 se Apetýt vysílá od 9.00 do 12.00 hodin. Původně večer mířila k fanouškům hodinová a později půlhodinová repríza nejzajímavější části. 

Ke magazínu vysílanému ve všední den přibyla v červnu 1999 také sobotní hodina, nyní rozšířená na hodiny dvě. 

Kontakt:
Kontaktní email pořadu: apetyt@rozhlas.cz
Telefonní čísla do živého vysílání (také pro pořad Morava krásná zem): 542 215 678, 542 218 484 

Pořad: Apetýt  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: pondělí-sobota 09:00  |  Délka pořadu: 165 minut  
 
Jihomoravský kraj
  silnice I/42 (ulice Opuštěná), Brno-střed, Brno, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 06.07.2015 06:00 Do 06.07.2015 14:00, provádění stavebních prací z důvodu opravy ...
  silnice I/42, Brno-střed, Brno, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 06.07.2015 06:00 Do 06.07.2015 14:00, provádění stavebních prací z důvodu opravy SSZ v křižovatce ...
  ulice Lidická, Brno-střed, Brno, práce na inženýrských sítích, Od 06.07.2015 00:00 Do 30.11.2015 23:59, , Z důvodu rekonstrukce parovodu bude uzavřena ul. Lidická - jízdní pruh ve směru z centra., Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas