Recepty Apetýtu

Andělská povidla z Rajhradu

Povidla jako od babičky! Velmi jednoduchý recept bez chemie a náhražek od naší posluchačky Lady Hamerníkové.

Vítězný bramborový salát z Pohořelic

Rychlý, jednoduchý a chutný recept...

Přibický Šormajzl

Vyzkoušejte si tento jednoduchý recept,...

O pořadu

Apetýt

Čas vysílání: pondělí-sobota 09:00  |  Délka pořadu: 165 minut  
 
Apetýt - Foto:  Shutterstock

ApetýtFoto:  Shutterstock

Apetýt patří k mezi pořady brněnského rozhlasu k legendám. A zájem posluchačů potvrzuje, že právem.

Oceňují ho všichni, kteří se chtějí pobavit, potěšit, ale také dozvědět zajímavé a užitečné informace jak od osobností a odborníků, tak od dalších posluchačů. 

Dopolední živě vysílaná mozaika vysílaná Českého rozhlasu Brno je jedinečná šíří témat. Během tří hodin se za mikrofonem střídají moderátoři s respektovanými osobnostmi, moudrými rádci i lidmi ze všech končin Moravy. 

První hodina Apetýtu patří především setkáním nad aktuálními problémy ve společnosti, veřejném životě, kultuře i sportu. Rubrika Co vy na to? Vyvolává pozitivní reakce díky účasti oblíbeného právníka (a bývalého ombudsmana) Pavla Varvařovského a dalších, kteří pomáhají posluchačům rozšířit znalosti o konkrétních problémech. To vše doplněné písničkami. 

Druhá hodina vysílání (od desáté hodiny dopolední) je zasvěcena poradnám. Apetýt prostřednictvím rozhlasových vln radí a pomáhá se zdravím (za zmínku stojí bylinková poradna Adolfa Jiřího Pleskače), ale také se zahrádkou či domácími zvířaty, rodinnou pokladnou či třeba postupem při reklamaci zboží. Řada přichází i na etiketu, právo – a samozřejmě vaření. Vždyť s ním souvisí i název pořadu. 

Třetí hodina vysílání je ve znamení zajímavých hostů. Hvězd, které září na divadelních prknech, cestovatelů, stejně jako lékařů či objevitelů. Jen pouhý soupis všech, kteří se už za mikrofonem Apetýtu ozvali, vydá na mnoho stran. 

Mimochodem, pořad s téměř gurmánským názvem musí uspokojit všechny smysly posluchačů – ti se díky němu už podělili o tisíce receptů na jídla či nápoje. Dosud Apetýt už třikrát vydal žádanou a úspěšnou kuchařku Apetýtu pro posluchače a fanoušky pořadu. 

Za mikrofonem Apetýtu se nyní hlásí Marcela Antošová, Monika Brindzáková, Věra Hotařová, Marcela Vandrová a Jarka Vykoupilová

Sobotní vysílání Apetýtu jsou ještě uvolněnější než ta ve všedních dnech. Vždyť má bavit a těšit. V sobotu od desáté hodiny dopolední proto svého hosta na střídačku zvou Marcela Vandrová s Věrou Hotařovou, které v druhé části připravují písničky pro duši – společně s Maxem Wittmannem mladším a Stanislavem Hložkem. 

Historie pořadu
Pořad Apetýt patří k rekordmanům v délce svého vysílání. Vznikl v lednu 1991 jako společný projekt stanice Regina, kam ho střídavě připravovalo brněnské a ostravské rozhlasové studio. Od roku 1994 vysílá pořad Apetýt už brněnská stanice samostatně. 

S rostoucí úspěšností rostla také stopáž pořadu. Už jen pamětníci si vzpomenou, že se začínalo s časem od 10.30 do 12.00 hodin, pak ještě o půl hodiny déle. Od roku 2008 se Apetýt vysílá od 9.00 do 12.00 hodin. Původně večer mířila k fanouškům hodinová a později půlhodinová repríza nejzajímavější části. 

Ke magazínu vysílanému ve všední den přibyla v červnu 1999 také sobotní hodina, nyní rozšířená na hodiny dvě. 

Kontakt:
Kontaktní email pořadu: apetyt@bo.rozhlas.cz
Email pořadu Apetýt ze Zlína: apetyt.zlin@bo.rozhlas.cz
Telefonní čísla do živého vysílání (také pro pořad Morava krásná zem): 542 215 678, 542 218 484 

Pořad: Apetýt  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: pondělí-sobota 09:00  |  Délka pořadu: 165 minut  
 
Jihomoravský kraj
  ulice Horákova, mezi křižovatkami ulic Zeleného a Elišky Machové, Brno-Žabovřesky, Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 04.03.2015 00:00 Do 15.03.2015 23:59, úplná uzavírka místní komunikace ...
  ulice Klecandova, mezi křižovatkami ulic Krkoškova a Ševcova, Brno-sever, Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 05.03.2015 07:00 Do 31.03.2015 23:59, úplná uzavírka ul. Klecandova před domem ...
  ulice Vodova, mezi křižovatkami ulic Vackova a Svatopluka Čecha, Brno-Královo Pole, Brno, komunikace dočasně uzavřena, Od 24.02.2015 18:08 Do 10.03.2015 20:00, havárie inženýrských sítí - kanalizačního ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas