Zelný rynk

Fejeton Petra Šotnara: Elita

Kdo vlastně tvoří dnešní elitu? A kde se dá najít? Publicista Petr Šotnar nelenil a jal se elitu hledat. Jeho zážitky jsou vskutku pestré. Přečíst nebo poslechnout si je můžete ve fejetonu ze Zelného rynku.

„Měj mě rád,“ přála si i Lina Heydricho...

Markéta Hejkalová vydala román s názvem...

Jiří Munzar vyměnil Prahu za Brno a nel...

Profesor Masarykovy univerzity Jiří...

O pořadu

Zelný rynk

Čas vysílání: sobota 17:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 
Zelný rynk - Foto: Alena Blažejovská

Zelný rynkFoto: Alena Blažejovská

Literárně-publicistický magazín Aleny Blažejovské přináší texty a seriály předních spisovatelů, psychologů, sociologů, ale i začínajících tvůrců.

Rozhovory a reportáže mapují moravská nakladatelství, divadla, časopisy, klubovou scénu, festivaly. Součástí pořadu je i řada memoárů a rubrika Literární výročí. Setkáte se s nahrávkami nezávislé hudební scény i s hosty, kteří reprezentují nejrůznější alternativy životního stylu, filozofie, náboženství a umělecké tvorby. 

Autorka Alena Blažejovská vystudovala češtinu a dějepis na Filozofické fakultě MU (tehdy UJEP) v Brně. Od roku 2000 vyučuje v ateliéru Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na Divadelní fakultě JAMU, kde byla v roce 2008 habilitována jako docentka. 

Historie pořadu
Literárně-publicistický magazín Zelný rynk se vysílá od roku 1996. Původně se na rozhlasových vlnách objevoval v sobotu v poledne, později byl přesunut na 17. hodinu, později dokonce na 18. hodinu, ale od března 2017 se vrací opět na 17 hodin. Již v roce 2000 zaujal porotu soutěže Prix Bohemia Radio v kategorii Pořady uměleckého slova. Rozhlasový režisér, publicista a pedagog Jiří Hraše tehdy konstatoval, že brněnský magazín je svým charakterem v historii rozhlasového vysílání v Česku unikátní. 

V následujícím roce získala Alena Blažejovská za pořad Zelný rynk Cenu programového ředitele Českého rozhlasu Josefa Havla za rok 2000. Fejetony psané pro Zelný rynk byly opakovaně oceněny v mezinárodní soutěži Evropský fejeton. V pořadu se už řadu let prezentují rovněž studenti a absolventi Ateliéru Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky, který funguje na Divadelní fakultě JAMU. 

Pořad: Zelný rynk  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: sobota 17:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 
Jihomoravský kraj
  D1, mezi km 188.7 a 184.5, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, oprava vodorovného dopravního značení, Od 18.10.2017 13:15 Do 18.10.2017 15:30, Pozor!, Údržba vodorovného značení ...
  Od 18.10.2017 13:45 do 16:50; v ulici Řípská v obci Brno , délka 131m; nehoda autobusu; Pozor! Silný provoz; Trolejbus x DOD, bez zranění osob. PČR jede na místo.
  Od 18.10.2017 13:30 do 15:35; v ulici Poříčí v obci Brno , délka 18m; nehoda; 2 překážky, které mohou bránit provozu v celé šířce vozovky nebo její části; 2x OA, bez zranění osob, únik provozních kap ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace