Zelný rynk24. března  2017 v 06:00  

Někdejší policejní mluvčí píše citlivé básně, poslechněte si je

Delfíni - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

DelfíniFoto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Studentku Divadelní fakulty JAMU Martinu Jelínkovou zaujalo, že tisková mluvčí radnice Brno-střed Denisa Kapitančiková píše zajímavé básně. Poslechněte si jejich vzájemný rozhovor i verše.

Autorka literárně-publicistického pásma nazvaného „Jenom ty mi řekneš, kdy mohu plavat s delfíny“ Martina Jelínková popisuje, proč se rozhodla básnické tvorbě tiskové mluvčí věnovat: 

Jméno Denisy Kapitančikové jsem měla v podvědomí tak nějak od nepaměti. Vystudovaná psycholožka byla v roce 1991 modelkou ve finále Miss ČR, krátce na to reportérkou v hlavním vysílacím čase na TV Nova, následně z důvodu práce tiskové mluvčí u Městské policie Brno hrdou absolventkou policejních zkoušek, a tak bychom mohli pokračovat dál a dál. 

Mluvčí radnice Brno-střed Denisa Kapitančiková - Foto: Městská část Brno-střed

Mluvčí radnice Brno-střed Denisa KapitančikováFoto: Městská část Brno-střed

Co člověka na první pohled zaujme, je Denisina obdivuhodná všestrannost. Že je to tedy nadaná a ambiciózní žena, jsem věděla. Ale když jsem se dočetla, že píše poezii, navíc velmi intimní a citlivou, to pro mě bylo překvapení, a také jeden z hlavních důvodů, proč jsem se s paní Kapitančikovou rozhodla sejít. 

Potkaly jsme se jedno odpoledne v Brně. Denisa dnes již nepracuje u policie, ale působí jako mluvčí městské části Brno-střed.
A i když přiznává, že kvůli nelehké práci má času méně, než by si přála, ve volných chvílích nejenže se věnuje psaní poezie, ale i ráda fotí, a je obecně milovnicí umění, neboť k němu, dle svých slov, vlastně nikdy tak daleko neměla. 

Své verše však nepublikuje, neboť netvoří pro širokou veřejnost. V poezii paní Kapitančikové se odráží především její nitro, její emoce, pocity a touhy. 

Básně načetly studentky prvních ročníků Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění Lucie Hrochová a Eliška Brumovská. Obě dívky se se samotnou poezií seznámily až v den natáčení, přičemž jim ani náznakem nebylo sděleno, kdo je autorem… 

Jejich úkolem bylo, aby vybrané básně přečetly a snažily se do nich vložit pocit, který v nich vyvolaly bezprostředně po četbě. Pokoušely se také odhadnout, kdo mohl ony verše napsat. 

Jak moc byly tipy obou slečen blízko pravdě, můžete posoudit sami. Uslyšíte totiž nejen básně, ale i rozhovor s jejich autorkou. 

Autor:  Martina Jelínková
Pořad: Zelný rynk  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: sobota 17:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Srážky: přeháňky, I/42 MUK Hlinky (SOS hláska)
  Srážky: přeháňky, I/23 Pisárecký tunel - sever
  Srážky: přeháňky, I/42 Husovický tunel - sever

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace