Divadelníci předali Brnu petici proti rušení Janáčkovy opery

Petici brněnským radním přinesl dav divadelníků - Foto: Zuzana Kopuletá

Petici brněnským radním přinesl dav divadelníkůFoto: Zuzana Kopuletá

Téměř třináct tisíc lidí podepsalo petici za zachování Janáčkovy opery a proti škrtům v brněnské kultuře, kterou zorganizovaly divadelní odbory. Před středečním jednáním Rady města Brna ji dav divadelníků předal náměstkyni primátora Janě Bohuňovské s prosbou, aby názor signatářů tlumočila vedení města.

Petici za zachování Janáčkovy opery převzala náměstkyně primátora Jana Bohuňovská - Foto: Zuzana Kopuletá

Petici za zachování Janáčkovy opery převzala náměstkyně primátora Jana BohuňovskáFoto: Zuzana Kopuletá

Petice ale bude dál pokračovat. Pořadatelé se chtějí obrátit i na další instituce. „Přemýšlíme, že bychom se ještě obrátili na nějakou vyšší instituci, třeba na Senát,“ uvedla Jitka Zerhauová z Odborové asociace divadelníků. 

Petici od divadelníků převzala náměstkyně primátora Jana Bohuňovská, která označila obavy divadelníků o osud Janáčkovy opery za přehnané. „Jednání stále pokračují. Vedení města se určitě nakonec rozhodne správně,“ prohlásila náměstkyně Bohuňovská s tím, že zrušení opery jen jednou z několika variant, kterou si navíc nikdo z vedení města podle ní nepřeje. 

 

O osudu Janáčkovy opery v Brně ještě není rozhodnuto, uvedla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská

Vložit na svůj web

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 18.10.2017 07:50 do 09:55; D1 - 199.1-200.5km na trase Říkovice - Praha; směr Brno; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené OA.
  Od 18.10.2017 07:30 do 11:35; v ulici Hradecká v obci Brno; hromadná nehoda; 4 překážky, které mohou bránit provozu v celé šířce vozovky nebo její části; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; 4x OA, ...
  D1, mezi km 202 a 201.8, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 18.10.2017 09:30 Do 18.10.2017 10:45, Pozor!, Údržba a opravy telematiky, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace