Břeclavských protestů kvůli zbitému chlapci se ujala Dělnická mládež

Shopping centrum v Břeclavi - Foto: Hana Ondryášová

Shopping centrum v BřeclaviFoto: Hana Ondryášová

AKTUALIZOVÁNO. Obavy, že plánované nedělní protesty proti násilí v Břeclavi přitáhnou do města také radikály, se naplňují. Na celou neděli nahlásila svoje aktivity do břeclavských ulic Dělnická mládež.

Původně se přitom na Facebooku objevila pozvánka na pochod, která výslovně odmítala rasistický rozměr akce. Dnes dopoledne ale doputovalo na městský úřad oznámení o konání demonstrace podepsané Dělnickou mládeží. Prostor od vlakového nádraží až po radnici si organizátoři zamluvili na celou neděli. 

Dělnická mládež je přitom sdružení, které znalci označují jako sympatizanty Dělnické strany sociální spravedlnosti nebo dokonce jako její odnož. 

 

Většina obyvatel Břeclavi o nedělním brutálním napadení chlapce ví a má na událost jasný názor

Vložit na svůj web

Nálady v Břeclavi rozjitřilo nedělní surové přepadení patnáctiletého chlapce, kterého brutálně zbila trojice útočníků u u Shopping centra. Na dopadení pachatelů ustavili jihomoravští policisté speciální tým, zatím je ale nedopadli.  

Vyhrocenou situací ve městě se ve středu odpoledne zabývalo i břeclavské zastupitelstvo. Na zasedání přijela i vládní zmocněnkyně pro lidská práva a jihomoravský hejtman Michal Hašek. 

Podle hejtmana Haška má nedělní útok souvislost s úbytkem policistů v regionu. „Konkrétně to tady na Břeclavsku znamená úbytek šedesáti policistů a přímo ve městě dvaceti míst,“ řekl po jednání hejtman. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  silnice I/42, Husovický tunel, Brno-sever, Brno, tunel uzavřen, práce na silnici, Od 20.04.2015 21:00 Do 21.04.2015 05:00, Uzavírka Husovického tunelu v Brně (silnice I/42 VMO) - pravidelné jarní čištění ...
  silnice I/42, Královopolský tunel, Brno-Královo Pole, Brno, tunel uzavřen, práce na silnici, Od 17.04.2015 21:00 Do 19.04.2015 21:00, Uzavírka Královopolského tunelu v Brně, částečná a o víkendu úplná ...
  V obci Brno-střed(okres Brno-město) ulice: Husova, Křížkovského, Křížová, Mendlovo náměstí, Nádražní, Nové sady, Vídeňská, silnice: místní komunikace, uzavřeno, sportovní akce, Od 18.04.2015 09:30 Do ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas