Brno žilo hokejem. Titul Komety slavily v ulicích tisíce fanoušků

Hokejisté Komety Brno oslavují mistrovský titul - Foto: Václav Šálek

Hokejisté Komety Brno oslavují mistrovský titulFoto: Václav Šálek

Poprvé po jednapadesáti letech vyhrála hokejová Kometa extraligový titul. V ulicích Brna byla radost fanoušků znát do pozdních nočních hodin.

Kometa Brno poprvé po jednapadesáti letech vyhrála titul v nejvyšší hokejové soutěži. Porazila liberecké Bílé tygry ve finálové sérii 4:0 na zápasy. Hráče podporovalo přímo v brněnské vyprodané hale 7 700 diváků, davy se jich ale sešly i v ulicích v centru města. Na Zelném trhu fanoušci společně sledovali zápas na velkoplošných obrazovkách. 

Na Zelný trh podle reportérky Českého rozhlasu Brno přišlo podpořit svůj tým asi 5 000 lidí. „Super. Super fanoušci. Tipujeme tak šest tisíc lidí. Bezvadná atmosféra," radoval se jeden z fanoušků. 

„Ten, kdo dneska nepřišel, přišel o to, že dneska nesněžilo, ale pelichali nám tady Bílí tygři z Liberce. Je to super, plný Zelňák," radoval se fanoušek Junior. Poslední vteřiny zápasu odpočítávalo několik tisíc lidí společně. 

Po skončení zápasu centrum Brna zaplavilo asi deset tisíc fanoušků. Policie i strážníci posílili své hlídky o desítky lidí, žádné větší potíže ale řešit nemuseli. 

Fanoušky Komety u nádraží usměrňovali policisté. - Foto: Tomáš Jelen

„Nezaznamenali jsme žádné potíže, které by souvisely s nějakými konflikty v ulicích. Spíše naopak. Projížděly tady auta řízená fanoušky a obsazená plně fanoušky, kteří vystrkovali šály a provolávali různá vítězná hesla. K tomu se pak připojovali i kolemjdoucí. Spíš projev takové všeobecné radosti," řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. 

Vrchol oslav se očekává v sobotu, kdy se hráči s fanoušky sejdou opět na Zelném trhu. 

Autor:  Alžběta Nečasová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 11.12.2017 10:25 do 10:45; 23 - 194.9-195.3km na trase Pisárky - Brno/západ v obci Brno; výstraha zrušena
  Od 11.12.2017 10:25 do 12:30; v ulici Rooseveltova v obci Brno; nehoda; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; OA x tramvaj, bez zranění.
  Od 11.12.2017 08:30 do 11:35; v ulici Tuřanka v obci Brno; nehoda; havarované vozidlo; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; OA X chodec, se zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace