Lidé nechtějí další stavbu ve svém vnitrobloku

Jeden z organizátorů petice proti zástavbě vnitrobloku Jaroslav Švoma - Foto: Gabriela Grmolcová

Jeden z organizátorů petice proti zástavbě vnitrobloku Jaroslav ŠvomaFoto: Gabriela Grmolcová

Obyvatelé Nových sadů v Brně sepisují petici kvůli obavám ze zničení vnitrobloku se zelení, který si pronajímají od města. Zbudovali si tam kromě zelených zahrad i herní prvky pro děti a místa k odpočinku.

Vnitroblok slouží jako klidová a odpočinková zóna - Foto: Gabriela Grmolcová

Vnitroblok slouží jako klidová a odpočinková zónaFoto: Gabriela Grmolcová

Pod petici proti prodeji pozemků developerovi se už podepsalo téměř 400 lidí. Iniciátoři akce se o zájemci, který chce údajně území vnitrobloku zastavět bytovými domy, dozvěděli náhodou, když sami žádali magistrát o odkup pozemku. „Chceme zabránit tom, aby nedošlo k zástavbě vnitrobloku,“ uvedl jeden z organizátorů petice Jaroslav Švoma s tím, že obyvatelé chtěli pozemek odkoupit, aby se užíval stejně jako dosud, tedy jako odpočinková a klidová zóna. 

 

O petici proti zástavbě vnitrobloku v Brně natáčela Gabriela Grmolcová

Vložit na svůj web

Odpovědný náměstek brněnského primátora Roberta Kotziana ale údajně o žádném developerovi zatím neví. Podle jeho názoru by se ale vnitrobloky obecně zastavovat neměly: „Do centra města určité množství zeleně patří. Nemyslím si, že by nějaký plán na zástavbu vnitrobloku existoval.“ Brněnský magistrát se podle náměstka Kotziana k problému vyjádří až po té, co obdrží petici. 

Autor:  Gabriela Grmolcová
Pořad: Radionoviny  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: pondělí-pátek 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 24.11.2017 20:00 do 22:05; v ulici Bělohorská v obci Brno; křižovatka s ulicí Jedovnická; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění.
  Od 24.11.2017 19:45 do 21:50; v ulici Čápkova v obci Brno; nehoda; cyklisté na vozovce; probíhá vyšetřování nehody; Havárie cyklisty se zraněním. ZZS a PČR na místě.
  D2, mezi km 12.1 a 2.9, ve směru Brno, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, práce na silnici, Od 09.10.2017 03:50 Do 02.12.2017 06:00, Rekonstrukce vozovky v levém pásu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace