Třídit víno není nic snadného. Vloni komisaři posoudili 7,5 tisíce vzorků vín

Na SZPI zasedají 150 krát do roka degustátoři a zatřiďují vína. - Foto: Vlasta Gajdošíková

Na SZPI zasedají 150 krát do roka degustátoři a zatřiďují vína.Foto: Vlasta Gajdošíková

Každé víno, které chce vinař uvést na trh, musí projít procesem takzvaného zatřiďování. Tento proces garantuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce nebo příslušné pověřené sdružení vinařů.

Výroba vína je složitý a přísně kontrolovaný proces. Jeho vrcholem je takzvané zatřiďování, bez kterého není možné uvést víno na trh. Jeho součástí je laboratorní analýza a hodnocení vína degustátory. 

Ti ho musí ochutnat a posoudit, jestli nemá žádné choroby a vady a splňuje požadovaná kritéria. Teprve pak může výrobce na etiketu napsat, jestli jde o víno jakostní odrůdové, pozdní sběr nebo třeba výběr z bobulí. 

„Existuje přísloví, že to, co je ve flašce, ví skutečně jen sklepmistr nebo pánbůh. Ale samozřejmě pravidla výroby vína jsou dána a jsou dozorována,“ říká vedoucí odboru kontroly vína Bronislav Pavelka a vchází do degustační místnosti na budově Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Brně, kde zasedají komise pro zatřiďování. 

Na SZPI zasedají 150 krát do roka degustátoři a zatřiďují vína. - Foto: Vlasta Gajdošíková

„Vinař sem přijde, donese lahve třeba v bedně. Dá se to do této místnosti, tady ty vzorky se skladují a čekají, než na ně dojde řada,“ říká. 

V jedné z nejmoderněji vybavených degustačních místností to vypadá jako v laboratoři. „Každý sedí ve své kóji, aby nikoho neovlivňoval nějakými úšklebky,“ konstatuje Pavelka. 

Na SZPI zasedají 150 krát do roka degustátoři a zatřiďují vína. - Foto: Vlasta Gajdošíková

Právě zasedá komise s pořadovým číslem 116. Maximální počet vzorků v jednom senzorickém hodnocení je padesát, degustátoři hodnotí vína ryze anonymně. 

Jan Hrachovský jezdí zatřiďovat vína asi šest let. A může porovnávat s prací v porotách na vinařských soutěžích. „Je to jiné. Tady vyloženě sledujete, jestli je víno v pořádku co do chorob nebo vad. Ale příliš se nezabýváte tím, jestli je víno typické nebo jaké je v daném parametru, které se hodnotí při soutěžích. Takže z toho pohledu je to tady možná trochu jednodušší,“ porovnává degustátor. 

U přívlastkových vín hlídají inspektoři celou cestu hroznu z vinohradu až do konkrétní lahve vína. U vinobraní mají důvěrníky, kteří zapisují, kolik dané odrůdy se sklidilo a kolik měly hrozny cukru. Vinař pak vede evidenci, kde zaznamenává každé stáčení vína. 

„Mělo by to být prostě vedeno takovým způsobem, abych věděl, který hrozen skončil v které láhvi,“ doplňuje Bronislav Pavelka. 

Potravinářská inspekce má navíc k dispozici i speciální přístroj, který dokáže určit, odkud víno pochází. 

„Nedokáže to určit s přesností „levý či pravý břeh Dyje“. Nicméně již nízké desítky kilometrů už lze určit. A je potřeba si uvědomit, že aby ten podvod byl ekonomicky výnosný, je třeba to víno dovézt z větší vzdálenosti. Typicky mluvíme o jižních nebo východních státech,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. 

Sankce za falšované nebo nebezpečné víno je podle novely vinařského zákona až 50 milionů korun. 

„V nedávné minulosti byl strop 5 milionů korun a tato sankce byla opakovaně uložena,“ doplňuje Pavel Kopřiva. 

Například v loňském roce bylo svoláno celkem 150 komisí, které se věnovaly 7,5 tisícům vzorků vína. Tyto vzorky reprezentovaly přes 350 tisíc hektolitrů vína převážně z vinařské oblasti Morava. Nevyhovělo přibližně pět procent hodnocených vzorků. 

Kromě potravinářské inspekce vína zatřiďují i pověřená sdružení vinařů daného regionu. Vznikají tak vína originální certifikace, například VOC Znojmo, Pálava nebo Modré hory.  

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 21.11.2017 00:50 do 03:50; v ulici Svatopluka Čecha v obci Brno; Pozor! Lidé na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  ulice Šámalova, Brno-Židenice, Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 21.11.2017 12:00 Do 30.11.2017 23:59, uazvírka ulice Šámalova (spojnice mezi ul. Lazaretní a Zábrdovická) v úseku od pozemku ...
  silnice I/42 (ulice Žabovřeská - ulice Hradecká), Brno, uzavřeno, stavební práce, Od 26.11.2017 00:00 Do 16.12.2017 23:59, Z důvodu realizace stavby dodatečných protihlukových opatření na silnici I/42 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace