Univerzita bude udělovat ochrannou známku výrobkům, které otestuje v Antarktidě

Ochranná známka Testováno v Antarktidě. - Foto:  archiv Masarykovy univerzity

Ochranná známka Testováno v Antarktidě.Foto:  archiv Masarykovy univerzity

Výrobky odolávající extrémnímu počasí na Antarktidě ocení ochranná známka Masarykovy univerzity v Brně.

Masarykova univerzita v Brně může nově udělovat ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Toto označení můžou získat výrobky, které obstojí v extrémních podmínkách na univerzitní polární stanici. 

Testovat můžou polárníci oblečení, ale také třeba vědecké přístroje nebo elektroniku. Více popisuje mluvčí Masarykovy univerzity Ema Wiesnerová 

„Je tam častý a velmi silný nárazový vítr, který s sebou unáší písek a sůl. Rychle se tam střídají teploty, které můžou během jednoho dne přejít od plus pěti stupňů do mínus pětatřiceti stupňů celsia nebo je tam také silné ultrafialové záření,“ popisuje extrémní podmínky Wiesnerová. 

O propůjčení ochranné známky bude po vyzkoušení produktu rozhodovat vedení stanice ve spolupráci s Centrem pro transfer technologií MU. 

Aby měl spotřebitel jasno, co známka na konkrétním výrobku znamená, budou na speciální webové stránce dostupné informace o tom, kdy a za jakých podmínek byl daný výrobek prověřen, jak test dopadl a jaká jsou doporučení pro výrobce a uživatele. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Brno
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihomoravský kraj
  Od 20.11.2017 07:05 do 09:10; 43 - 12.4km na trase Královo Pole - Česká u obce Brno; nehoda; 2 havarovaná vozidla; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 20.11.2017 07:05 do 10:10; v ulici Rybnická v obci Brno; nehoda autobusu; Pozor! Silný provoz; 4 havarovaná vozidla; BUS x 3 OA, bez zranění.
  silnice I/42 (ulice Žabovřeská - ulice Hradecká), Brno, uzavřeno, stavební práce, Od 26.11.2017 00:00 Do 16.12.2017 23:59, Z důvodu realizace stavby dodatečných protihlukových opatření na silnici I/42 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace