Diskografie24. května  2012 v 14:41  

Mariánské písně IV

Obal CD Mariánské písně IV - Foto:  BROLN

Obal CD Mariánské písně IVFoto:  BROLN

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se představuje na novém hudebním nosiči Mariánské písně IV. Jde o čtvrtý díl řady Mariánských písní, které vyšly v letech 1998 – 2004.

Inspirací pro výběr repertoáru se stala malá sbírka písní, která sloužila poutníkům při putování k Panně Marii Štípské. Další písně byly vybrány z Poutnického kancionálu Františka Malého a osobních sbírek. 

Společně s BROLNem se na novém hudebním nosiči představuje řada sólistů: Ludmila Malhocká, Klára Blažková, Kamila Šošovičková, Lucie Tisoňová, Markéta Toufarová, František Černý a Vladimír Maňas, trumpetista Bohumír Kameník a dudák Martin Marhold. Z dětských sólistů jsou to Kryštof Bína, Aneta Králová, Kateřina Chroustová, Pavla Ryšavá, Petra Ryšavá, Marek Ryšavý a Jakub Brych. Ke spolupráci byl pozván soubor Ensemble Versus (umělecký vedoucí Vladimír Maňas) a Dětský sboreček z farnosti u kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách (umělecká vedoucí Marie Ryšavá). 

Obsah CD Mariánské písně IV

1. Ó Maria, útočiště naše
2. Dobrý den přejeme Tobě, Maria
3. Stotisíckrát pozdravena
4. Buď pozdravena, Panno Maria
5. Maria, Maria
6. Krásná jsi, Maria
7. Tisíckráte budiž pozdravena
8. Shlédni na nás, Matko naše
9. Maria, z blízka,z dáli
10. Zdráva buď, Panno Maria
11. Před věky zvolená
12. Nastotisíckráte budiž pozdravena
13. Sem, sem poutníčkové
14. Jako ta růžička krásná
15. Ave Maria 

Nové články v rubrice

 • 10. října  2011 v 11:56       rubrika: Diskografie

  Písně milostné a láskyplné

  Tak jako jsou rozmanité projevy vzájemného citu a okouzlení, nekonečná je i řada písní milostných a láskyplných. Máme písničky líbezné či dojemné, dále žertovné, rozšafné, svérázné, najdou se i mravokárné. A pochopitelně...

   
 • 10. října  2011 v 11:54       rubrika: Diskografie

  S houslemi přes pět světadílů

  Kniha vzpomínek Bohumila Smejkala, vynikajícího houslisty, primária Janáčkova kvarteta, uměleckého vedoucího Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů a profesora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

   
 • 5. října  2011 v 12:52       rubrika: Diskografie

  Harmonia caelestis

  Vánoční instrumentální hudba, písně a koledy v podání Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů s hosty pod vedením uměleckého vedoucího Františka Černého.

   

Sledujte nás

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas