Divoké divadlo Jana Friče

18. březen 2017

Hostem sobotního vysílání Kateřiny Rathouské byl jeden z nejzajímavějších současných českých režisérů Jan Frič.

Narodil se v roce 1983. Studium činoherní režie na DAMU nedokončil, přesto ho setkání s pedagogy Janem Nebeským a Dariou Ullrichovou zásadním způsobem ovlivnilo.

Spolupracuje se scénami po celé České republice. Naposledy nastudoval hru Kati Martina McDonagha v Klicperově divadle. Už dříve ji mohli zájemci vidět v Činoherním klubu a Jihočeském divadle.

„Královéhradecká inscenace je i přes počáteční zdlouhavé vysvětlování, kdo je kdo (a proč), barevnou, zběsilou, obludně groteskní i trochu hororovou podívanou,“ napsala Lenka Dombrovská v Divadelních novinách.

V pořadu byla také řeč o dalších inscenacích Jana Friče, například Velvet Havel v Divadle Na zábradlí nebo Anti-gone: Blackout v A studiu Rubín. Od příští sezony se stane kmenovým režisérem Činohry Národního divadla.

Podívejte se na fotografie z inscenace hry Kati v královéhradeckém Klicperově divadle:

 
autor: krs
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.