Aktuálně9. srpna  2012 v 19:00  

Freestyle battle v Čajovně

MC Ondra - Foto: Martin Rozboud

MC OndraFoto: Martin Rozboud

"Vítáme poprvý - my v Českým rozhlase - dostali avízo jsme - že máme sejít se - tak běžím před bránu - nohy už mi pálí - sem přicházím z Plzně - z tý obrovský dáli." (z Krouzmenova freestylu) "Je tu Ajva, její pořad - jsem tu pořád - ne! jsem tu nasáčkovaná poprvý - a vohřát jsem se sem přišla - aby mi třeba deska vyšla." (z Sharkassina freestylu)

Těmito slovy a rapovým freestylem na zadané téma My poprvé v Českém rozhlase začne čtvrteční Čajovna, kterou tentokrát zaplní dva kluci a jedna holka věnující se freestylovým rapovým battlům. V těch je jedinou zbraní slovo a jediným nástrojem mikrofon. Kdo se stává vítězem a kdo o tom rozhoduje? Jak důležité je ve freestylu soutěžení, zesměšnění soupeře, snaha někoho „zatlouct do země“? Jde o čistou improvizaci, nebo se na freestylový battle dá nějak připravit a naučí se jej v podstatě každý? To všechno se dozvíte od 19 hodin. 

 

Freestyle na téma Čaj a jiné dobré nápoje (ukázka z pořadu)

Vložit na svůj web

Sharkass - Foto: Jan Burgert

SharkassFoto: Jan Burgert

Uslyšíte exkluzivní freestyle raperky Sharkass a raperů Krouzmena a MC Ondry na témata střižená přímo pro Český rozhlas a pořad Čajovna. Budete taky moct posoudit, jak se hosté vypořádají s trendem freestylových battlů, jimž obvykle nejsou cizí vulgarismy ani různé bez servítek ládované slovní drsňárny. 

Seznamte se s našimi hosty:  

Sharkass - 17 let, studentka osmiletého gymnázia, žije v Praze, kromě freestylu ji baví kreslení. 

Krouzmen - 21 let, student elektra na Západočeské univerzitě, žije v Plzni, kromě freestylu rád hlídá spolubydlícímu želvy. 

MC Ondra - 22 let, student České zemědělské univerzity, žije v Praze, kromě freestylu se zabývá plaváním. 

Pořad vysíláme v repríze. Premiéru jste mohli slyšet v neděli 12. února 2012. 

Autor:  Iva Jonášová  (Ajva)
Pořad: Čajovna  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: všední dny 15:30 - 16:00, víkendy 23:15 - 24:00  |  Délka pořadu: 30-45 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 30. srpna  2015 v 23:15       rubrika: Aktuálně

  Za Ostravu krásnější!

  Okrášlená místa po bývalých synagogách, vyčištěné sochy a památníky, bylinkové zahrádky, poetické atentáty, pamětní desky nebo mobilní knihovničky. Kdo po sobě v moravskoslezské metropoli zanechává stopy? Zjistíte poslechem...

   
 • 27. srpna  2015 v 15:30     Audio  rubrika: Aktuálně

  Koncert Čajovny: Narajama podruhé

  Koncert kyjovské kapely Narajama jsme zaznamenali 17. března v hudební kavárně Stará pekárna v Brně. První část večera jsme vysílali ve čtvrtek 30. července.

   
 • 25. srpna  2015 v 15:30     Audio  rubrika: Aktuálně

  Fantastic Negrito: Tři životy kalifornského bluesmana

  Úterní Čajovna přinesla profil kalifornského zpěváka vystupujícího pod pseudonymem Fantastic Negrito. Všechny jeho písně, ve kterých se setkává syrová bluesová dikce s uhlazeným, místy až popovým projevem, mají v sobě...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas