Aktuálně9. srpna  2012 v 19:00  

Freestyle battle v Čajovně

MC Ondra - Foto: Martin Rozboud

MC OndraFoto: Martin Rozboud

"Vítáme poprvý - my v Českým rozhlase - dostali avízo jsme - že máme sejít se - tak běžím před bránu - nohy už mi pálí - sem přicházím z Plzně - z tý obrovský dáli." (z Krouzmenova freestylu) "Je tu Ajva, její pořad - jsem tu pořád - ne! jsem tu nasáčkovaná poprvý - a vohřát jsem se sem přišla - aby mi třeba deska vyšla." (z Sharkassina freestylu)

Těmito slovy a rapovým freestylem na zadané téma My poprvé v Českém rozhlase začne čtvrteční Čajovna, kterou tentokrát zaplní dva kluci a jedna holka věnující se freestylovým rapovým battlům. V těch je jedinou zbraní slovo a jediným nástrojem mikrofon. Kdo se stává vítězem a kdo o tom rozhoduje? Jak důležité je ve freestylu soutěžení, zesměšnění soupeře, snaha někoho „zatlouct do země“? Jde o čistou improvizaci, nebo se na freestylový battle dá nějak připravit a naučí se jej v podstatě každý? To všechno se dozvíte od 19 hodin. 

 

Freestyle na téma Čaj a jiné dobré nápoje (ukázka z pořadu)

Vložit na svůj web

Sharkass - Foto: Jan Burgert

SharkassFoto: Jan Burgert

Uslyšíte exkluzivní freestyle raperky Sharkass a raperů Krouzmena a MC Ondry na témata střižená přímo pro Český rozhlas a pořad Čajovna. Budete taky moct posoudit, jak se hosté vypořádají s trendem freestylových battlů, jimž obvykle nejsou cizí vulgarismy ani různé bez servítek ládované slovní drsňárny. 

Seznamte se s našimi hosty:  

Sharkass - 17 let, studentka osmiletého gymnázia, žije v Praze, kromě freestylu ji baví kreslení. 

Krouzmen - 21 let, student elektra na Západočeské univerzitě, žije v Plzni, kromě freestylu rád hlídá spolubydlícímu želvy. 

MC Ondra - 22 let, student České zemědělské univerzity, žije v Praze, kromě freestylu se zabývá plaváním. 

Pořad vysíláme v repríze. Premiéru jste mohli slyšet v neděli 12. února 2012. 

Autor:  Iva Jonášová  (Ajva)
Pořad: Čajovna  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: každý den 19:00 - 20:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. září  2014 v 19:00       rubrika: Aktuálně

  Monikino Kino a Orbis cirkus

  V úterní Čajovně vám představíme desku Prázdniny, která vyšla v pondělí 1. září. Hlavními hosty pořadu budou její tvůrci Petr Marek a Monika Midriaková, kteří společně vystupují pod názvem Monikino Kino.

   
 • 18. září  2014 v 19:00     Audio  rubrika: Aktuálně

  Brno, školy a grafický design

  "Myslím, že pořád ještě dokážu rozpoznat, zdali něco pochází z Anglie nebo Francie, z Německa či Švýcarska. Ale musím přiznat, že to někdy bývá trochu šok, když vám předloží grafický návrh z nějaké země, kde nemají...

   
 • 17. září  2014 v 19:00       rubrika: Aktuálně

  Kdo je to printer?

  Ve středeční Čajovně 18. září vás čeká kromě hudebních novinek podle výběru Josefa Sedloně i další pokračování seriálu o fotografii s Evou Melo. Před prázdninami jsme zkoumali, co to je a jak se pozná dobrá fotografie,...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas