Aktuálně9. srpna  2012 v 19:00  

Freestyle battle v Čajovně

MC Ondra - Foto: Martin Rozboud

MC OndraFoto: Martin Rozboud

"Vítáme poprvý - my v Českým rozhlase - dostali avízo jsme - že máme sejít se - tak běžím před bránu - nohy už mi pálí - sem přicházím z Plzně - z tý obrovský dáli." (z Krouzmenova freestylu) "Je tu Ajva, její pořad - jsem tu pořád - ne! jsem tu nasáčkovaná poprvý - a vohřát jsem se sem přišla - aby mi třeba deska vyšla." (z Sharkassina freestylu)

Těmito slovy a rapovým freestylem na zadané téma My poprvé v Českém rozhlase začne čtvrteční Čajovna, kterou tentokrát zaplní dva kluci a jedna holka věnující se freestylovým rapovým battlům. V těch je jedinou zbraní slovo a jediným nástrojem mikrofon. Kdo se stává vítězem a kdo o tom rozhoduje? Jak důležité je ve freestylu soutěžení, zesměšnění soupeře, snaha někoho „zatlouct do země“? Jde o čistou improvizaci, nebo se na freestylový battle dá nějak připravit a naučí se jej v podstatě každý? To všechno se dozvíte od 19 hodin. 

AudioStáhnout
 

Freestyle na téma Čaj a jiné dobré nápoje (ukázka z pořadu)

Sharkass - Foto: Jan Burgert

SharkassFoto: Jan Burgert

Uslyšíte exkluzivní freestyle raperky Sharkass a raperů Krouzmena a MC Ondry na témata střižená přímo pro Český rozhlas a pořad Čajovna. Budete taky moct posoudit, jak se hosté vypořádají s trendem freestylových battlů, jimž obvykle nejsou cizí vulgarismy ani různé bez servítek ládované slovní drsňárny. 

Seznamte se s našimi hosty:  

Sharkass - 17 let, studentka osmiletého gymnázia, žije v Praze, kromě freestylu ji baví kreslení. 

Krouzmen - 21 let, student elektra na Západočeské univerzitě, žije v Plzni, kromě freestylu rád hlídá spolubydlícímu želvy. 

MC Ondra - 22 let, student České zemědělské univerzity, žije v Praze, kromě freestylu se zabývá plaváním. 

Pořad vysíláme v repríze. Premiéru jste mohli slyšet v neděli 12. února 2012. 

Autor:  Iva Jonášová  (Ajva)
Pořad: Čajovna  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: každý den 19:00 - 20:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 24. srpna  2014 v 19:00     Audio  rubrika: Aktuálně

  Generace 70: tanečnice Nataša Novotná

  Hostem nedělní Čajovny bude tanečnice, choreografka, držitelka Ceny Thálie z roku 2008 a výkonná ředitelka špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Nataša Novotná. Zeptáme se jí na to, jak bolí tančení (když je vám 36),...

   
 • 25. srpna  2014 v 19:30       rubrika: Aktuálně

  Czeching: podruhé vyvážíme českou hudbu za hranice

  Buďte u toho s námi! Odborná šestičlenná porota bude debatovat, nominovat a hlasovat. Kapela bude nahrávat a my pošleme vítěznou skladbu, která má šanci uspět v zahraničí, do Evropy. Vše zaznamenáme a odvysíláme v ...

   
 • 21. srpna  2014 v 19:00       rubrika: Aktuálně

  Zanícená milovnice psaní

  Hostem Jaroslavy Haladové ve čtvrteční Čajovně 21. srpna bude spisovatelka, autorka novely Nícení a někdejší redaktorka ČRo Vltava Ivana Myšková.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas