Fotogalerie1. prosince  2016 v 10:07  

Adventní koncert Ireny Budweiserové přinesl atmosféru Vánoc

Koncert Ireny Budweiserové ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice - Foto: Jiří Čondl

Koncert Ireny Budweiserové ve studiovém sále Českého rozhlasu České BudějoviceFoto: Jiří Čondl

Irena Budweiserová vystoupila ve středu 30. listopadu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Adventní veřejná nahrávka této známé a velmi výrazné zpěvačky se nesla v duchu blížících se Vánoc.

O Vánocích zpívám, tak se podle jedné pěkné francouzské vánoční koledy s českým textem Pavla Jurkoviče program jmenoval. Tato skladba dala název rovněž velmi pěknému a zdařilému vánočnímu albu Ireny Budweiserové, které spatřilo světlo světa před osmi roky. Představuje citlivě vyváženou a hudebně svěží, lehce jazzovou sestavu vánočních písniček původu českého, španělského, francouzského i anglického a s mírnou převahou spirituálů. 

Netradičně silný hlas Ireny Budweiserové dobře znají především příznivci souboru Spirituál kvintet, kde vždy býval rodinným šperkem a spolehlivě čněl nad ostatní. Osobitá zpěvačka již po řadu desítek let kráčí i svou vlastní, poněkud komornější cestou. Není se co divit: její hudební apetyt je velmi košatý a v hrdle má nástroj, který jí dává možnost střídat žánry, polohy a styly, kdy si zamane. 

Irenu Budweiserovou na pódiu studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice doprovodili kytaristé Jakub Racek a Miroslav Linka. Záznam koncertu obohatí sváteční vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na Štědrý večer. 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Srážky: přeháňky, I/34 Stráž nad Nežárkou
  Srážky: přeháňky, I/20 x I/4 Nová Hospoda
  Srážky: přeháňky, II/105-107.5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace