Fotogalerie10. listopadu  2016 v 10:29  

Houpací kůň přivezl ke Třem lvům kapely Rendez-fou a Epydemye

Vítězná kapela přehlídky Houpací kůň Rendez-fou ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice - Foto: Miroslav Tichák

Vítězná kapela přehlídky Houpací kůň Rendez-fou ve studiovém sále Českého rozhlasu České BudějoviceFoto: Miroslav Tichák

Už posedmé se přestěhoval Houpací kůň ke Třem lvům. Ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice vystoupila vítězná kapela ze stejnojmenné přehlídky nadějných písničkářů i skupin, která je součástí festivalu Okolo Třeboně.

Letos se jednalo o pozoruhodné seskupení z Jihlavy s francouzským názvem Rendez-fou. Jako host vystoupila oblíbená skupina Epydemye. 

Rendez-fou elegantně kombinují folk, swing a šanson. V tomto roce kapela zvítězila i v celostátní Portě. Rendez-fou je francouzský výraz hojně užívaný v Bretani a může se přeložit jako schůzka bláznů. Bláznivé však písničky tohoto akustického tria nejsou - spíše hudebně a slovesně nápadité, podmanivé i vyzrálé, například krásná a nostalgicky působící písnička Pětačtyřicet. 

Osou skupiny Rendez-fou je kapelník a kytarista Honza Fous a skvělá zpěvačka Jana Gregárková. Na rytmické nástroje oba doplňuje David Vacula. Navzdory zjevnému potenciálu a úspěchům nemá tato jihlavská skupina zatím na svém kontě album a také doposud ignoruje sociální sítě i jiné způsoby zviditelňování. Trio Rendez-fou nejde s dobou, ale je výborné! 

Hostem koncertního programu Houpací kůň u Tří lvů byla výborná a velmi ceněná skupina Epydemye, která už publikum okouzlila letos na jaře při svém koncertu v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu. 

Autor:  Jiří Kasal

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 24.3.2018 18:15 do 19:20; na silnici 3 u obce Veselí nad Lužnicí okres Tábor; nehoda; střet OA se zvěří, bez zranění osob.
  silnice I/23, část obce Horní Bolíkov, v katastru obce Studená, okr. Jindřichův Hradec, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:00 Do 29.03.2018 23:59, částečnou ...
  silnice I/19, v katastru obce Kostelec nad Vltavou, okr. Písek, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 06:00 Do 03.06.2018 23:59, částečná uzavírka úseku silnice I/19, okr. Písek, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace