Fotogalerie8. prosince  2016 v 10:20  

Miro Žbirka odehrál unikátní akustický koncert v budějovickém rozhlase

Koncert Miroslava Žbirky s kapelou ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice - Foto: Jiří Čondl

Koncert Miroslava Žbirky s kapelou ve studiovém sále Českého rozhlasu České BudějoviceFoto: Jiří Čondl

Známý slovenský zpěvák Miro Žbirka vystoupil ve středu 7. prosince ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Na unikátním akustickém koncertě zazněly jeho největší hity. Kromě hostů v sále si vystoupení mohli užít i posluchači díky přímému přenosu.

Jak uvádí Petr Meškán, šéfredaktor Českého rozhlasu České Budějovice, každý půlrok zahrnuje koncertní dramaturgie jednu velkou hudební hvězdu: „Vzhledem k velmi dobrým osobním kontaktům se nám letos povedlo domluvit právě Mekyho Žbirku. Meky, jak mu důvěrně říkáme, má velmi kladný vztah k veřejnoprávním rozhlasovým studiím. V Budějovicích odehrál jedinečné vystoupení postavené přímo na míru našemu vysílání a také podmínkám studiového sálu.“ 

Jako speciální host na koncertu vystoupila zpěvačka Martha, se kterou Meky nazpíval jeden ze svých hitů Čo bolí to prebolí. O hudební doprovod se proslulému slovenskému zpěvákovi postarali špičkoví muzikanti: Karel Heřman (klávesy), Jan Ponocný (kytara) a Honza Horáček (kytara, klávesy). 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 14.12.2017 13:45 do 14:45; na silnici 3 u obce Velešín okres Český Krumlov , délka 114m; nehoda nákladního vozidla; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; 2 havarovaná vozidla; NA s návěsem x OA bez ...
  Od 14.12.2017 13:20 do 14:35; na silnici 3 u obce Kamenný Újezd okres České Budějovice; Pozor! Předmět na vozovce; Balík na komunikaci, průjezdné.
  Od 14.12.2017 13:20 do 15:25; na silnici 135 u obce Sudoměřice u Bechyně okres Tábor; nehoda; havárie OA se zraněním, průjezdné.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace