Fotogalerie22. prosince  2016 v 14:40  

Vánoční koncert Rozhlasového swingového orchestru

Vánoční koncert Rozhlasového swingového orchestru v Českých Budějovicích - Foto: Miroslav Tichák

Vánoční koncert Rozhlasového swingového orchestru v Českých BudějovicíchFoto: Miroslav Tichák

Krátce před vánočními svátky vystoupil ve studiovém sále v budově Českého rozhlasu České Budějovice Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče se svými sólisty. Kromě léty osvědčených swingových standardů zazněly v zajímavých úpravách české i cizozemské vánoční písničky a koledy.

Orchestr již řadu let při každém koncertu rozdává posluchačům radost z věčně živého swingu. Zároveň je nejenom v jihočeském měřítku chloubou českobudějovického rozhlasového studia. Rozhlasový swingový orchestr hraje v klasickém bigbandovém obsazení. Vedle koncertů a festivalů účinkuje Rozhlasový swingový orchestr také na nejrůznějších společenských akcích, například doprovázel na svých vystoupeních zpěvačku Dashu, zpěváky Jana Smigmatora a Josefa Laufera, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku.  

Rozhlasový swingový orchestr má ve svém repertoáru skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. V repertoáru Rozhlasového swingového orchestru jsou vedle světových standardů zastoupeny také skladby českých autorů. 

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím Rozhlasového swingového orchestru je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč. V současnosti ho vede trombonista Josef Krejčík a zdobí talentovaní vokalisté. 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  Od 24.3.2018 23:05 do 25.3.2018 01:10; na silnici 34 u obce Vlčetínec okres Jindřichův Hradec; nehoda; střet OA se zvěří, bez zranění.
  silnice I/23, část obce Horní Bolíkov, v katastru obce Studená, okr. Jindřichův Hradec, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:00 Do 29.03.2018 23:59, částečnou ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace