Fotogalerie19. ledna  2017 v 08:30  

VIDEO: Koncertní sezónu v sále budějovického rozhlasu otevřel špičkový dixieland

Stanley´s Dixie Street Band při veřejné nahrávce ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice - Foto: Miroslav Tichák

Stanley´s Dixie Street Band při veřejné nahrávce ve studiovém sále Českého rozhlasu České BudějoviceFoto: Miroslav Tichák

Svižný a optimistický dixieland kapely Stanley´s Dixie Street Band odstartoval novou koncertní sezónu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Tato pětičlenná kapela předvedla, jak velmi vstřícným způsobem spojuje tradiční jazz s plejádou starých swingových šlágrů.

Kopřivnický Stanley´s Dixie Street Band je vítaným obohacením řady hudebních festivalů a například dvakrát v posledních letech byl pozván jako první kapela ze zemí bývalého východního bloku na Tower Festival v Saint Peter Portu, hlavním městě ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu.  

Kapelníkem, trumpetistou a zpěvákem v jedné osobě je Standa Dětský. Kapelu založil před jedenácti lety a i v dnešní době se uskupení řadí mezi špičku české hudební scény. „Když pominu soubory, v nichž hrají muzikanti v penzijním věku, tak jsme vlastně jediná plně profesionální dixielandová kapela v Čechách,“ dodává Standa „Stanley“ Dětský. 

Muzikantské curriculum vitae tohoto Moravana je velmi bohaté a své místo má v něm osmileté působení v orchestru Státního divadla v Ostravě, sedm roků fantastických zkušenosti trumpetisty na zaoceánských parnících, ale také několik sezón v populárních Buřinkách.  

Standu Dětského doplňují ve Stanley´s Dixie Street Bandu klarinetista Roman Volný, trombonista Milan Rusnák, hráč na tenorové banjo Jan Habernal a suzafonista Tomáš Ličman. 

Stanley´s Dixie Street Band má na svém kontě několik DVD a CD, z nichž zvlášť působivou oblibu si získalo album Dixieland ve filmových melodiích. „Písničky jsme na toto CD vybírali jednak podle toho, jaký měly úspěch na koncertech a já jako kapelník pak také hodně podle sebe. Můj otec byl totiž velký fanda do starých filmů a já si vzpomněl na to, jak mě jako malého kluka upozorňoval na písničky z filmů s tím, že to jsou opravdové hity,“ vzpomíná Standa Dětský. 

Autor:  Jiří Kasal

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: náledí, Dolní Dvořiště
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  Od 22.2.2018 22:25 do 23.2.2018 02:00; na silnici 3 u obce Dolní Dvořiště okres Český Krumlov; 22:55 - PČR ukončila doprovodnou činnost; Pozor! Nadměrný náklad; dne 22.2.2018 od 20:00 hod. - 23.2.2018 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace