VIDEO: Večer s jihočeským folkem nabídl různé odstíny žánru

Večer s jihočeským folkem v Českém rozhlase České Budějovice. Na snímku Exfanta - Foto: Miroslav Tichák

Večer s jihočeským folkem v Českém rozhlase České Budějovice. Na snímku ExfantaFoto: Miroslav Tichák

Folk s violoncellem, šanson s příchutí jazzu i folkrock, v jehož kořenech je renesance. To nabídl Jihočeský folkový večer v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Představily se tři kapely, které zastupují různé odstíny žánru - Bonsai č.3 z Českých Budějovic, Spadané listí z Tábora a Exfanta z Kaplice.

Bonsai č. 3 hraje folk s violoncellem. Představila nové CD Z dlouhých poutí a písničky o městech (ne)šťastných lásek, rozmilovaných srdcích i o voňavých náladách z tónů. Poprvé v Českých Budějovicích vystoupila se staronovou zpěvačkou Zuzanou Královou, která se do kapely vrátila po osmileté odmlce. 

Táborská formace Spadané listí nemá ráda řazení do jakékoliv hudební škatulky. Její členové hrají a vyprávějí příběhy odposlouchané i zažité. Skládají mozaiky z hudebních témat a z kaleidoskopu slov, které jim utkvěly v paměti na koncertních cestách. Nabízí trochu šansonu, jazzu a folku, důraz kladou na české texty, vícehlasy i kvalitní kytarovou hru. 

Skupina Exfanta z Kaplice se zaměřuje především na vokální renesanční hudbu 16. století a pro radost si občas zahraje folk. Renesanční skladby zpívají pouze vokálně v různých jazycích, folkové písničky hrají na kytary, kontrabas, rytmické nástroje, v záloze mají flétny, trubku i smyčce. Exfanta získala prestižní diváckou cenu na festivalu Zahrada. 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  silnice I/24, v katastru obce Veselí nad Lužnicí, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 20.03.2018 10:00 Do 13.06.2018 23:59, Částečná uzavírku silnice I/24, z důvodu ...
  Od 20.3.2018 05:00 do 08:00; na silnici 39 u obce Hořice na Šumavě okres Český Krumlov; silnice 39 u Šebanova; nehoda; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; 2x OA, 3 zraněné osoby. PČR a ZZS na mís ...
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, II/105-107.5

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace