Jihočeši2. prosince  2017 v 18:00  

Před profesorem chemie Pavlem Kalačem už skládalo zkoušku více než 11 tisíc studentů

Na jih Čech přišel Pavel Kalač v roce 1966 na takzvanou umístěnku. Šest let pracoval v Jihočeském průmyslu masném, od roku 1971 pak byl vysokoškolským učitelem - Foto: Filip Černý

Na jih Čech přišel Pavel Kalač v roce 1966 na takzvanou umístěnku. Šest let pracoval v Jihočeském průmyslu masném, od roku 1971 pak byl vysokoškolským učitelemFoto: Filip Černý

„Když jsem si to spočítal, tak jsem došel k těžko uvěřitelnému počtu přes jedenáct tisíc vyzkoušených studentů,“ bilancuje svou dosavadní pedagogickou kariéru profesor Pavel Kalač.

Čtyřiasedmdesátiletý odborník na chemii a potraviny stále aktivně působí na Jihočeské univerzitě. „Těžko se můžu někde anonymně objevit, ke mně se všude hlásí spousta lidí,“ popisuje úskalí učitelské popularity. 

Rodák z Nového Knína na Příbramsku na jih Čech přišel v roce 1966 na takzvanou umístěnku. Šest let pracoval v Jihočeském průmyslu masném, od roku 1971 pak byl vysokoškolským učitelem v Českých Budějovicích. Vedle přednášení se samozřejmě věnoval i vědě. 

Přitom stačilo málo a jeho talent a píle se ubíraly úplně jiným směrem. „Původně jsem chtěl studovat angličtinu a historii, ale ředitel střední školy mi nedal doporučení, že prý mohu jen na technický obor,“ vzpomíná na padesátá léta. 

„Tak jsem na to šel vylučovací metodou a rozhodl se pro studium chemie, proti které jsem vlastně nic neměl,“ popisuje rozhodování, které zásadně ovlivnilo jeho život. 

Rozhovor s Pavlem Kalačem si můžete poslechnout v pořadu Jihočeši. 

Autor:  Filip Černý
Pořad: Jihočeši  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: sobota 18:00  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hořice
  Srážky: sněžení, Hořice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace