Jihočeši11. listopadu  2017 v 18:00  

Zlato z olympijských her a dcera Lucka. To jsou největší výhry Kateřiny Neumannové

Kateřina Neumannová pochází z Písku. Už v pubertě se ale kvůli lepším tréninkovým podmínkám odstěhovala od rodičů na Šumavu, kde tráví čas dodnes - Foto: Mária Pfeiferová

Kateřina Neumannová pochází z Písku. Už v pubertě se ale kvůli lepším tréninkovým podmínkám odstěhovala od rodičů na Šumavu, kde tráví čas dodnesFoto: Mária Pfeiferová

„Střídala jsem lyžařský svah v Písku na Hradišti, kanoistický oddíl na Otavě, tenis a další sporty“, vzpomíná Kateřina Neumannová na své dětství v Písku.

Dobrou studentku nakonec sport od školy odlákal a ona se už v pubertě odstěhovala od rodičů kvůli lepším tréninkovým podmínkám na Šumavu a střední školu dokončila ve Vimperku. 

Na Horské Kvildě vytvořila tým s trenérem Stanislavem Frühaufem a sport a práce v lese přinesly brzy výsledky - Kateřina se stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa, jela na druhou olympiádu, kde skončila šestá a osmá a lyžování jí začalo živit. 

„Moje první velká medaile byla v roce 1997 z mistrovství světa dospělých v Trondheimu v Norsku, to byl zlom, sen a odrazový můstek být lepší a lepší“, říká Kateřina Neumanová.  

Pak přišel rok 1998 a Nagano - odsud už si Kateřina odvážela dvě olympijské medaile, ale stále jí chybělo zlato z mistrovsví světa nebo právě z olympiády. 

Dlouho očekávaného vrcholu kariéry se dočkala po narození dcery Lucie. Všichni máme před očima zlatý finiš Kateřiny Neumannové a její objetí s tehdy tříletou dcerou na olympiádě v Turíně v roce 2006. 

A jak prožívala konec sportovní kariéry, co dělá teď a jaké má plány? To si můžete poslechnout v pořadu Jihočeši. 

Pořad: Jihočeši  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: sobota 18:00  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, Dolní Dvořiště
  Srážky: husté sněžení, Dolní Dvořiště
  Srážky: sněžení, Majdalena

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace