Kavárna13. listopadu  2017 v 18:00  

Muzikál Kronikáři vyjde na CD. Hudba z inscenace Jihočeského divadla se nahrává v rozhlase

Nahrávku všech 18 hudebních čísel z úspěšného rodinného muzikálu si budou moci zájemci zakoupit od Nového roku v Jihočeském divadle - Foto: Petr Zikmund,  Jihočeské divadlo

Nahrávku všech 18 hudebních čísel z úspěšného rodinného muzikálu si budou moci zájemci zakoupit od Nového roku v Jihočeském divadleFoto: Petr Zikmund, Jihočeské divadlo

Úspěšný rodinný muzikál Jihočeského divadla Kronikáři si budou moci jeho příznivci připomenout i doma. A to díky nahrávce, která právě vzniká ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice.

Jihočeské divadlo se rozhodlo, že natočí kompaktní disk s hudbou z tohoto muzikálu a připraví ho jako předvánoční dárek svým divákům. 

Autorem hudby a zároveň režisérem nahrávky je David Hlaváč. „Jde to dobře, dokonce bych řekl vynikajícně, nedostali jsme se do žádných záseků, něčeho, co by nás extrémně zdrželo,“ chválí průběh natáčení. 

Usednout do studia a podívat se na muzikál jinýma očima je podle něj samozřejmě trochu nemilosrdné. „U audiozáznamu nám nepomůže ten vizuál k tomu, abychom mávli rukou nad něčím, co se úplně nepovedlo. Tady musíme přesvědčit jenom hudbou samotnou. Ukáže se, jestli to má sílu bez jeviště, bez té akce,“ vysvětluje. 

Pro natáčení Jihočeské divadlo posílilo orchestr a využilo takzvané overdabování, tedy zdvojování některých nástrojů. 

Čtěte také: Kleopatru posílají k psychiatrovi. Muzikál Kronikáři si hraje s dějinami

Jako mistr zvuku do studia usedl Michal Pekárek. „Jsem moc rád za šanci podílet na tomto projektu. Díky pozvání divadla jsem vylezl ze své pražské bubliny a poznal jsem velké množství skvělých muzikantů, herců, profesionálů v divadle i rozhlase. Pro mě je největší bonus poznání, že se takhle krásné věci dají dělat mimo Prahu. Ono je to samozřejmé, ale v té pražské bublině to člověk tak nevnímá,“ komentuje. 

Při nahrávání využil vybavení Českého rozhlasu. „Rozhlas nám vyšel vstříc úplně ve všem. Přeci jenom je to specifický projekt, není úplně běžné, aby se v tolika lidech takzvaně overdabovalo, bylo potřeba určité množství sluchátek, ale tady nám nic nechybí, je tu pěkně,“ dodává Michal Pekárek. 

Nahrávání hudby z muzikálu Kronikáři Jihočeského divadla ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice - Foto: Petr Zikmund,  Jihočeské divadlo

Přímo na natáčení hudby k muzikálu Kronikáři vás zavede kulturní magazín Kavárna. Dále nabízí setkání se spisovatelem Robertem Fulghumem nebo nejzajímavější momenty festivalu francouzské kultury Bonjour Budějovice!
Celý pořad si poslechněte zde. 

Pořad: Kavárna  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: neděle 18:05  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, Dolní Dvořiště
  Srážky: husté sněžení, Dolní Dvořiště
  Srážky: sněžení, Majdalena

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace