Nepřehlédněte10. listopadu  2017 v 07:30  

Akvarely, PF a ex libris vystavuje v rozhlase Miroslav Petřík z Týna nad Vltavou

Výstavu grafických listů a akvarelů Miroslava Petříka můžete ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice navštívit po celý listopad - Foto: Magdalena Hovorková

Výstavu grafických listů a akvarelů Miroslava Petříka můžete ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice navštívit po celý listopadFoto: Magdalena Hovorková

Ve výstavních prostorách Českého rozhlasu České Budějovice představuje svá díla Miroslav Petřík z Týna nad Vltavou. Ten je mužem mnoha talentů. Kromě toho, že vede oddíl mladých judistů a sám je úspěšným judistou, také fotografuje, maluje, kreslí i vyrábí grafiku.

Maluje podle svých slov hlavně pro radost. „Neživím se tím. Už se to ustálilo tak, že akvarely a pastely dělám při dovolených v přírodě, oleje doma spíš o prázdninách, protože pracuji ve školství, takže mám víc času v létě,“ prozrazuje. 

Na grafikách pak Miroslav Petřík pracuje celoročně. „Grafika totiž nezabere tolik času a práci můžu přerušit a pokračovat později, klidně mám grafiku rozdělanou i měsíc,“ popisuje. 

Nejdůležitější je pro něj motiv a námět, pak si teprve vybere, v jakém stylu ho zpracuje. „Pro krajinky rád volím akvarel a pastel. Když dělám takzvané hudební rezonance, což je můj nejoblíbenější motiv, tak nejradši v grafice a olejomalbou. Drobné veduty, PF a ex libris zpracovávám graficky, ale i tam střídám techniky,“ vyjmenovává Miroslav Petřík. 

V Českém rozhlase představuje svoje akvarely z dovolených a drobné grafiky, především PF a ex libris. Těm se teď hodně věnuje. „Příští rok pořádá spolek sběratelů a přátel ex libris světový kongres ke stému výročí založení a mám několik objednávek na ex libris, které jsem slíbil do tohoto kongresu vytvořit,“ vysvětluje. 

Výstavu grafických listů a akvarelů Miroslava Petříka můžete ve výstavním prostoru Českého rozhlasu České Budějovice navštívit po celý listopad. 

Pořad: Kavárna  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: neděle 18:05  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, I/34 Stráž nad Nežárkou
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hořice
  Od 19.1.2018 18:05 do 19:05; na silnici 20 v obcích Předotice, Drhovle okres Písek, Velká Turná a Sedlice okres Strakonice , délka 7.1km; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace