Nepřehlédněte26. května  2017 v 08:00  

Budějovický majáles znovu v rozhlase. Otevřeli jsme studia, nabídli besedy i promítání

Před budovou Českého rozhlasu České Budějovice hrála kapela Two Towers Hulu Jazz - Foto: Andrea Zahradníková

Před budovou Českého rozhlasu České Budějovice hrála kapela Two Towers Hulu JazzFoto: Andrea Zahradníková

Jedním z největších českých studentských festivalů žily opět České Budějovice. Majáles letos nabídl na třiceti scénách celkem 180 vystoupení. Podruhé se připojil také Český rozhlas České Budějovice, v budově v ulici U Tří lvů se po celou dobu konala řada akcí.

Majálesový program v Českém rozhlase odstartoval v pondělí Dnem otevřených dveří. Zájemci se mohli podívat do studií a fonotéky nebo si přímo na vlastní kůži vyzkoušet, co obnáší práce rozhlasového zpravodaje. Při workshopu se trochu otočily role, redaktoři zjistili, jaké to je na druhé straně mikrofonu. 

Následovala projekce filmu Putinovy děti 404 a cestovatelská beseda Jiřího Čelouda, který je upoutaný na invalidní vozík, ale brázdí svět na handbiku. Jeho příběh si můžete přečíst zde: Nešťastný skok do rybníka ho upoutal na vozík. Přesto podniká dobrodružné cesty a natočil film 

V úterý byla pro zájemce připravena přednáška o dezinformacích a hoaxech, které se šíří po internetu. O tématu se hovořilo také v odpoledním vysílání Českého rozhlasu České Budějovice (záznam si můžete poslechnout zde). Další návštěvníky přilákala přednáška o schizofrenii s názvem Hlasy, které slyším a také promítání snímku Normální autistický film. 

Ve středu majálesový program v rozhlase nabídl ohlédnutí za filmovým festivalem Mezipatra, besedu o politickém populismu a koncert vážné hudby v podání souboru Francisextet. 

Ve čtvrtek se dokonce tančilo. Uskutečnil se workshop irského tance, který přilákal řadu zájemců. Dále architekt Mirek Vodák mluvil o veřejném prostoru a promítal se úspěšný německý film Toni Erdman. Po celou dobu byla navíc v kavárně k vidění výstava karikatur Jiřího Slívy, která tu zůstává až do 2. června. 

Festivalem tradičně ožívá mnoho míst v krajském městě. Více o akci se dozvíte na budejovickymajales.cz

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 19.2.2018 14:30 do 16:35; v ulici Nádražní v obci Písek; nehoda; 2x OA, bez zranění.
  ulice U Lučního jezu, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 19.02.2018 10:00 Do 28.02.2018 23:59, úplná uzavírka ulice U Lučního jezu, část od bytových domů ...
  ulice U Nádraží, Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 15.05.2018 00:00 Do 30.11.2018 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v ulici U Nádraží ve Strakonicích z důvodu provádění ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace