Nepřehlédněte25. září  2017 v 09:50  

Fotbalisté slavili. Jeden se před zápasem oženil a pak dal gól, dalšímu se narodila dcera

Rudolfovský kanonýr Radim Pouzar se před zápasem ženil. Spoluhráči připravili pro nevěstu Ivu těžký úkol, musela hrát ve střevíčkách fotbal - Foto: Kamil Jáša

Rudolfovský kanonýr Radim Pouzar se před zápasem ženil. Spoluhráči připravili pro nevěstu Ivu těžký úkol, musela hrát ve střevíčkách fotbalFoto: Kamil Jáša

V České Krumlově se hrál světový badminton. Dynamo České Budějovice vyhrálo v Sokolově, kde se slavilo i narození dcery Pavla Nováka. Událostí krajského přeboru byla svatba. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Mezinárodní badmintonové mistrovství České republiky sedmnáctiletých hostil Český Krumlov. Nechyběl u toho Radek Votava, který si vzal na starost zázemí turnaje. „Jsme mile překvapení, protože turnaj organizujeme poprvé a je tu přes 130 hráčů a hráček ze čtrnácti zemí. S účastí prvního ročníku jsme maximálně spokojení,“ komentoval. 

V Krumlově se představil například badmintonový výběr Německa, který patří k nejlepším v Evropě. „Jsou tu nejlepší hráči aktuálního žebříčku, podle kterého se bude nasazovat na mistrovství Evropy juniorů v Praze. Hráči tu sbírají body do evropského žebříčku a my pevně doufáme, že do dalších let je k nám bude lákat i naše krásné město,“ dodal Radek Votava. 

Turnaj vyhráli Chorvat Ban a Ruska Pustinská. V deblech slavili Češky Krpatová - Zuzáková a Poláci Matusz - Galzka. Janoštík se Švejdou byli ve finále. V singlu byl Janoštík třetí, Švejda pátý. Švejda vyhrál mix se Zuzákovou. 

Sportovní ozvěny výsledkově: 

Hráči budějovického Dynama oslavují narození Matyldy Novákové. Stoperovi Pavlu Novákovi a jeho přítelkyni Elišce se narodila večer před zápasem v Sokolově - Foto: Jan Škrle

Hráči budějovického Dynama oslavují narození Matyldy Novákové. Stoperovi Pavlu Novákovi a jeho přítelkyni Elišce se narodila večer před zápasem v SokolověFoto: Jan Škrle

Ve WSM lize hokejistů Motor České Budějovice porazil také díky gólu Filipa Vlčka Prostějov 5:3. „Řekli jsme si, že prostě potřebujeme jakkoliv urvat tři body,“ komentoval Filip Vlček. 

Fotbalisté Dynama České Budějovice vyhráli v Sokolově 1:0. Slavilo se tu ale i něco navíc. Stoperovi Pavlu Novákovi se totiž v sobotu večer před zápasem narodila dcera Matylda. 

Krajský přebor: Hluboká - Dražice 4:2, Osek- Jindřichův Hradec 1:5, Sezimovo Ústí – Katovice 1:5, Čimelice - Protivín 1:3, Nová Včelnice - Dačice 2:1, Želeč - Táborsko 7:0, Milevsko - Třeboň 1:1 a Rudolfov - Olešník 3:0. 

Před zápasem se rudolfovský kanonýr Radim Pouzar ženil. Spoluhráči připravili pro nevěstu Ivu před katedrálou svatého Mikuláše v Českých Budějovicích těžký úkol, musela hrát ve střevíčkách fotbal. „Musí trefit klíček, abychom jí sundali kouli,“ vysvětlil Petr Řehoř a přidal přání: „Hodně štěstí, zdraví, ať jim to klape. Myslím, že je to krásný pár.“ A Radim Pouzar dal poté v zápase jeden překrásný gól a na dva nahrál. 

Tabulku krajského přeboru vede Želeč, která má na konce 19 bodů. Ondrášovka krajský přebor uzavírají čtyřbodová Dačice a Nová Včelnice a s pouhým bodem Sezimovo Ústí. 

Čtěte také: Všechny díly Sportovních ozvěn

Autor:  Kamil Jáša  (kaj)
Pořad: Sportovní ozvěny  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí 9:50  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 15.12.2017 14:15 do 15:15; na silnici 3 u obce Velešín okres Český Krumlov; nehoda; srážka OA s cyklistou, ten zraněn
  Od 15.12.2017 14:10 do 15:10; v ulici Nádražní v obci České Budějovice; nehoda; srážka autobusu s OA, bez zranění
  Od 15.12.2017 14:00 do 15:00; D4 - 78km na trase Písek - Mirotice; porouchané vozidlo, zdržení

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace