Nepřehlédněte12. února  2018 v 09:50  

„Jsme studený budějcký čumáci,“ přiznal trenér volejbalistů po prohraném čtvrtfinále

Volejbalisté EGE České Budějovice s trenérem Vojtěchem Zachem v první lize skončili, když ve čtvrtfinále prohráli s týmem Beskyd 0:3 na zápasy - Foto: Kamil Jáša

Volejbalisté EGE České Budějovice s trenérem Vojtěchem Zachem v první lize skončili, když ve čtvrtfinále prohráli s týmem Beskyd 0:3 na zápasyFoto: Kamil Jáša

Jihočeška Barbora Havlíčková má za sebou první olympijský závod. Hokejisté Motoru body nepřivezli. V míčových sportech už začalo play-off. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Jaro se pomalu blíží a neklamným znamením toho je, že soutěže dospěly do play-off. Jako první rozehráli vyřazovací část volejbalisté EGE České Budějovice v první lize. Jejich soupeřem ve čtvrtfinále byly Beskydy. 

Soupeř dorazil s vedením 2:0 na zápasy a ve velice silné sestavě, třeba s Američanem Ryanem Burrowem nebo Přemyslem Kubalou. „Rozhodně bylo lepší ukončit tu sérii, protože Budějovice patřily mezi soupeře, kteří nás porazili v dlouhodobé části, a nechtěli jsme spoléhat na pátý zápas. Jsme šťastní, že se nám to povedlo, byť šlo o velmi vyrovnaný zápas a gratuluji Budějovicím k výbornému výkonu a celé sérii,“ řekl Přemysl Kubala. 

Beskydy se už druhým rokem snaží kvalifikovat do extraligy. „Loni nám nevyšlo finále proti Turnovu, letos věříme, že ten krůček dokončíme. Máme tři zahraniční posily, v průběhu prosince a ledna jsme doladili kádr,“ dodal Přemysl Kubala. 

Pro EGE České Budějovice skončila sezóna neúspěchem. „Byla divná, protože jsme měnili haly a máme hrozný problém s emocemi. My je prostě neumíme dávat najevo a jsme studený budějcký čumáci. Venku relativně ještě fungujeme jako mančaft, ale jak přijedeme domů, tak je to najednou o půlku menší projev, a než se z toho vyhrabeme, je problém,“ komentoval trenér Vojtěch Zach. 

Sportovní ozvěny výsledkově: 

Na svých prvních olympijských hrách je lyžařka Barbora Havlíčková z Vimperku. V Pchjongčchangu už absolvovala závod ve skiatlonu, skončila na 43. místě. „Atmosféra závodu byla naprosto neuvěřitelná, je to fakt splněný sen. Moc bych to přála všem,“ řekla. 

Volejbalisté EGE České Budějovice v první lize skončili, když ve čtvrtfinále prohráli s týmem Beskyd 0:3 na zápasy. Zato v extralize Jihostroj porazil Ústí nad Labem 3:0. Zápas rozhodl skvělým servisem Filip Křesťan. „Rozhoduje servis a příjem, to je naše zbraň, kterou můžeme používat v zápasech a dost si tím servisem pomoct,“ připomněl. 

Hokejisté Motoru České Budějovice prohráli v Třebíči 1:2. V tabulce WSM ligy tak přišli o první místo. Vedou Karlovy Vary s 99 body, České Budějovice mají 98 bodů, třetí je Kladno s 86 body. 

Nedařilo se ani ve fotbale. Dynamo České Budějovice čtyřikrát inkasovalo v Mladé Boleslavi, podlehlo 0:4. Táborsko prohrálo 0:1 v Teplicích. 

Čtěte také: Všechny díly Sportovních ozvěn

Autor:  Kamil Jáša  (kaj)
Pořad: Sportovní ozvěny  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí 9:50  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  silnice III/1543, u obce Soběnov, okr. Český Krumlov, uzavřeno, sportovní akce, Od 19.02.2018 08:30 Do 19.02.2018 16:30, silnice III/1543, Soběnov - Velké Skaliny, testování soutěžního vozu, Vydal: Městský ...
  ulice U Nádraží, Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 15.05.2018 00:00 Do 30.11.2018 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v ulici U Nádraží ve Strakonicích z důvodu provádění ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace