Nepřehlédněte10. ledna  2018 v 08:10  

Písní Bouřlivák se chtěli Žalman s Andělem vyrovnat Slavíkům z Madridu

Pavel Žalman Lohonka vybírá pro seriál Českého rozhlasu České Budějovice nejlepší nahrávky své hudební kariéry a sám je komentuje - Foto: Andrea Zahradníková

Pavel Žalman Lohonka vybírá pro seriál Českého rozhlasu České Budějovice nejlepší nahrávky své hudební kariéry a sám je komentujeFoto: Andrea Zahradníková

Kulatých 50 let na hudební scéně slaví v letošním roce jihočeská folková legenda Pavel Žalman Lohonka. Pro seriál Českého rozhlasu České Budějovice vybírá a sám komentuje nahrávky, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Bouřlivák.

„S Pavlem Andělem Pokorným jsme začali psát autorské písničky, zpočátku velmi nesměle,“ vzpomíná Pavel Žalman Lohonka při ohlédnutí za svou kariérou. 

Inspiraci pro jednu ze společných skladeb našli ve slavných Slavících z Madridu, které zpíval Waldemar Matuška. „Tenkrát jsme si s Andělem řekli, že něco takového taky dokážeme,“ dodává muzikant. 

Výsledkem byla píseň Bouřlivák, ke které Pavel Žalman Lohonka napsal text a Pavel Anděl Pokorný hudbu. Vyšla na albu Minnesengrů Nech spaní a běž a poslechnout si ji můžete také v rozhlasovém seriálu. 

Všechny díly pořadu Pavel Žalman Lohonka – 50 let s písničkou najdete zde. 

Pořad: Pavel Žalman Lohonka – 50 let s písničkou  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: středa 8:10  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hořice
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Na Babě

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace