Nepřehlédněte9. února  2018 v 14:00  

Porovnat mnoho druhů piva můžete na Mezinárodním pivním festivalu v Budějovicích

Pro předchozí dva ročníky využíval Mezinárodní pivní festival prostory budějovického výstaviště, teď se stěhuje do KD Gerbera - Foto: Marek Podhora / MAFRA / Profimedia

Pro předchozí dva ročníky využíval Mezinárodní pivní festival prostory budějovického výstaviště, teď se stěhuje do KD GerberaFoto: Marek Podhora / MAFRA / Profimedia

Opět do nového prostředí se stěhuje Mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích. Veřejnou část bude od středy 14. února hostit Kulturní dům Gerbera, odborné degustace a přednášky se odehrají v hotelu Malý pivovar.

Odborné části, v níž se soutěží o Zlatou pivní pečeť a Světovou pivní pečeť, se i letos účastní pivovary z celého světa. „Japonsko, Kazachstán, Rusko, Maďarsko, Irsko, USA. Jsou to především pivovary, které ve světě něco znamenají. Nechybí téměř všechny průmyslové pivovary z České republiky a velmi si vážíme účasti nových minipivovarů, které se také chtějí předvést na prestižní soutěži,“ říká ředitel festivalu Alois Srb. 

Do soutěže se přihlásilo přes 250 pivovarů s více než tisícovkou vzorků, ceny se budou udělovat v 34 kategoriích. „Kvalitu piva posuzuje několik set odborníků. V každé kategorii se anonymně předkládají vzorky, piva se postupně vyřazují, až nakonec zůstane to nejlepší, které získá ocenění,“ popisuje Alois Srb. 

Produkty od zhruba 35 výrobců pak budou moci lidé ochutnat při veřejné části v kulturním domě Gerbera. „Na výčepech bude asi 100 druhů točeného piva a 200 druhů lahvového piva. Aby lidé mohli skutečně porovnat, máme speciální skleněné korbely s mírou jedna deci. Všichni naši partneři mají povinnost hostům natočit tu deci piva, takže návštěvník má možnost ochutnat více druhů od různých výrobců,“ zve ředitel festivalu. 

K akci již tradičně patří doprovodný hudební program. Od středy do soboty se představí například Keramička, Babouci, Papouškovo sirotci, Patrola country, Folimanka Blues nebo Limit. „Protože objekt Gerbery je poměrně rozsáhlý, bude i druhé pódium, kde vystoupí PiňaKoláda a Pošumavská kapela. Muziky bude dost a bude v takové formě, aby návštěvníky pobavila, ne otravovala,“ dodává Alois Srb. 

Gerbera se každý den pro návštěvníky otevírá v 16 hodin, hudební vystoupení začínají v 17 hodin. Vstupné v předprodeji činí 99 korun, na místě 130 korun. Další informace najdou zájemci na www.pivnipecet.cz

Pořad: Odpolední host  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí-pátek 14:05  |  Délka pořadu: 35 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Od 22.2.2018 15:10 do 18:15; na silnici 29 u obce Dolní Novosedly okres Písek; nehoda nákladního vozidla; probíhá vyšetřování nehody; Převrácený kamion v příkopu, se zraněním osob. Na místě ZZS, HZS a ...
  Od 22.2.2018 14:55 do 17:00; v ulici Jáchymova v obci Jindřichův Hradec; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 22.2.2018 13:35 do 15:40; na silnici 39 u obce Kájov okres Český Krumlov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA se zraněním. Na místě ZZS a PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace