Nepřehlédněte9. října  2017 v 09:50  

Prý moc netrénují. To ale fotbalisté Bavorovic změnili a chtějí do krajského přeboru

Jiří Řehoř (vlevo) a Karel Franěk vedou fotbalový klub v Bavorovicích. Tým by chtěl postoupit do krajského přeboru - Foto: Kamil Jáša

Jiří Řehoř (vlevo) a Karel Franěk vedou fotbalový klub v Bavorovicích. Tým by chtěl postoupit do krajského přeboruFoto: Kamil Jáša

Bavorovice by rády postoupily do krajského přeboru. Házenkáři Lokomotivy si poradili s Plzní. Rudolfov nastřílel Jablonci ve futsalu devět gólů. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Fotbalisté Bavorovic útočí nejen na přední příčky I. A třídy, ale v klubu uvažují o dalším postupu. Podle šéfa Karla Fraňka se v minulém přestupním termínu podařilo doplnit kádr o kvalitní hráče. „Někteří prošli líhní Dynama a je to na nich vidět, Dynamo opravdu kvalitu hráčům dává. My jsme odsud dostali tři kluky a ti zvedli hru o level výš,“ doplnil. 

Kromě mančaftu se zdokonalují i tréninky a zázemí. „Bavorovice byly vyhlášené tím, že se tady moc netrénovalo. To se změnilo a je to vidět ve výsledcích. Museli jsme také koupit novou výsledkovou tabuli, budeme rekonstruovat kabiny a klubovnu. Už je opravená střecha a dlažba a nyní chceme, aby to vypadlo dobře i vevnitř,“ řekl Karel Franěk. 

Naposledy hrály Bavorovice zápas I. A třídy s Vimperkem. Vyhrály 2:1. Oba góly vstřelil Tomáš Smékal. Jeho první trefa byla trochu kuriózní, gól totiž dal oběma nohama. „Přilétl centr do malého vápna, já jsem v první chvíli podklouzl, trefil jsem to pravou, snad i levou a pak jsem to doklepl kolenem, takže šťastná trefa,“ popsal. 

Sportovní ozvěny výsledkově: 

Atmosféra při futsalovém utkání v Rudolfově - Foto: Kamil Jáša

Atmosféra při futsalovém utkání v RudolfověFoto: Kamil Jáša

Motor České Budějovice ve WSM lize překvapivě prohrál na ledě v Ústí nad Labem 2:0. 

Zato volejbalisté Jihostroje porazili Brno 3:0 a udělali svému trenérovi René Dvořákovi velkou radost. Zvládli i za stavu 2:0 na sety pětibodové manko ve třetí sadě. „Museli jsme dohánět velkou ztrátu a jsem rád, že jsme to otočili a nemusel se hrát další set,“ zmínil trenér. 

V extralize házené Strakonice remizovaly s mistrovskou Duklou 26:26 a mají první bod v soutěži. Ve druhé lize Lokomotiva České Budějovice porazila Plzeň 34:21. „Momentálně jsme na dně tabulky, takže jsme potřebovali vyhrát. Soupeř byl sice trochu oslabenější, ale myslím, že jsme ho naprosto převálcovali,“ hodnotil Matěj Jiránek. 

A jako válec se představili také futsalisté z Rudolfova. Sice v pohárovém osmifinále prohrávali 0:2, ale vyhráli nakonec 9:4. 

Tabulka: 

V krajském přeboru fotbalistů Milevsko - Katovice 3:4, Hluboká - Jindřichův Hradec 3:4, Osek - Sezimovo Ústí 1:3, Rudolfov - Třeboň 0:3, Dačice - Táborsko 1:4, Čimelice - Olešník 3:0, Nová Včelnice - Protivín 2:0, Želeč - Dražice 4:2. 

První v tabulce je Želeč s 23 body, druhý Jindřichův Hradec (21 bodů) a třetí Táborsko (20 bodů). Tabulku uzavírají desetibodové týmy Osek, Sezimovo Ústí a Nová Včelnice a pak trápící se osmibodová Hluboká a Dačice s pouhými čtyřmi body. 

Čtěte také: Všechny díly Sportovních ozvěn

Autor:  Kamil Jáša  (kaj)
Pořad: Sportovní ozvěny  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí 9:50  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...
  ulice Doubravická, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 24.03.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Doubravická, mezi ul. Ke Studánce a Střížovská. Uložení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace