Nepřehlédněte19. června  2017 v 09:50  

Sportovní ozvěny: Krajský přebor vyhrála Soběslav, Jihočeši komentovali závod slalomářů

Kanál v Troji hostil Světový pohár vodních slalomářů. U komentátorského mikrofonu byli dva Jihočeši - Daniel Stach a Miroslav Lenc - Foto: Jan Homolka / Kanoe.cz

Kanál v Troji hostil Světový pohár vodních slalomářů. U komentátorského mikrofonu byli dva Jihočeši - Daniel Stach a Miroslav LencFoto: Jan Homolka / Kanoe.cz

Jihočeši mají rádi vodní slalom a nechyběli ani na Světovém poháru v Praze. Posledním kolem se uzavřel fotbalový krajský přebor. Jihostroj České Budějovic definitivně uzavřel kádr pro sezónu 2017/2018. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Vodní slalom je na jihu Čech hodně populární, jeho průkopnicí byla třeba Lída Polesná. Proto jsme se s pořadem Sportovní ozvěny vypravili do Prahy, kde se sešla největší světová esa na Světovém poháru. U komentátorského mikrofonu byli dva Jihočeši - Daniel Stach a Miroslav Lenc. 

Jednou z velkých hvězd světového vodního slalomu je Ondřej Štěpánek, který společně s Volfem vybojoval řadu medailí. Znalost domácího prostředí je podle něj nesmírně důležitá. „Každý se chce doma ukázat. My jsme nejlepší na světě ve vodním slalomu a chceme to ukázat a užít si to před domácími diváky. Také je důležitá znalost vodního terénu. Všichni z reprezentace znají Troju velice dobře, protože tu absolvují hodně tréninků i závodů,“ komentoval. 

Závod v Praze si užíval i Jiří Prskavec. Přiznal ale, že přímo na tuto akci se forma vyladit nedá. „Dá se pouze udržet, protože je to Světový pohár a na ten vyloženě formu neladím. Ladil jsem ji na mistrovství Evropy, které bylo před dvěma týdny, a snažil jsem se ji nějak udržet. Samozřejmě už to není takové jako na té Evropě, ale myslím, že jsem furt slušně připravený a mohu zajet dobrý výsledek,“ vysvětlil. 

Jiří Prskavec nakonec obsadil ve Světovém poháru druhé místo, vyhrál Vítek Přindiš. Třetí byla Jančová a zvítězil pár Kašpar - Šindler. 

Sportovní ozvěny výsledkově: 

Na Jindřichohradecku se jel závod v silniční cyklistice. Ilustrační foto - Foto: Kamil Jáša

Na Jindřichohradecku se jel závod v silniční cyklistice. Ilustrační fotoFoto: Kamil Jáša

Na Jindřichohradecku se jel závod v silniční cyklistice RBB Tour. Celkovým vítězem se stal Dominik Neumann z prestižního týmu Topforex Lapier. 

Zatímco volejbalová reprezentace hrála Světovou ligu v Nizozemsku se střídavými úspěchy, trenér Jihostroje René Dvořák uzavřel kádr. Angažoval Slováka Ondráčka a Poláka Halabu. „Nám šlo o to získat třetího blokaře a vyměnili jsme Kulihu za polského hráče a teď je to definitivní,“ řekl. 

Basketbalové mistrovství Evropy radost českým fanouškům neudělalo. Tým prohrál v Hradci Králové s Ukrajinou i Maďarskem. Ve skupině skončí poslední a srdce zkušeného strakonického barda Miroslava Vondřičky pláče: „Upřímně řečeno, jsem dost nešťastný z toho, co předvádíme.“ 

V Hradci Králové zůstaneme s veselejšími zprávami. Devítiletí fotbalisté Dynama předvedli dobré výkony. Třeba ten proti Bohemians, kdy Pavel Zeman udělal radost trenérovi Adamu Gaislerovi. „Pavel Zeman se dostal proti odraženému míči a krásnou střelou ho dostal do šibenice,“ popsal. 

Tabulka: 

Hrály se poslední zápasy krajského přeboru fotbalistů: Čimelice - Planá 5:0, Katovice - Hluboká 2:0, Rudolfov - Olešník 2:1, Soběslav - Dačice 1:0, Milevsko - Ševětín 6:0, Osek - Želeč 2:1 a dvě předehrávky: Jindřichův Hradec - Protivín 2:0 a Třeboň - Písek 0:1. 

V tabulce je konečné pořadí následující. První je Soběslav (70 bodů), druhé Čimelice (55 bodů) a třetí Želeč (také 55 bodů). V závěru jsou čtrnácté Dačice (26 bodů), patnáctí Planá (16 bodů) a poslední Ševětín (pouze 14 bodů). 

Čtěte také: Všechny díly Sportovních ozvěn

Autor:  Kamil Jáša  (kaj)
Pořad: Sportovní ozvěny  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí 9:50  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  silnice I/3, v katastru obce Boršov nad Vltavou, část obce Poříčí, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 31.05.2018 23:59, částečná uzavírka silnice ...
  silnice I/19, v katastru obce Orlík nad Vltavou, část obce Staré Sedlo - v katastru obce Kostelec nad Vltavou, okr. Písek, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 03.06.2018 ...
  silnice I/29, Temešvár - Podolsko, okr. Písek, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:30 Do 29.03.2018 19:30, částečná uzavírka silnice I/29, v úseku Podolského mostu, okr. Písek; pro ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace