Nepřehlédněte18. září  2017 v 09:50  

Strakoničtí házenkáři se dostali do extraligy. Nejvyšší soutěž se tu hraje poprvé

Strakoničtí házenkáři odehráli první domácí zápas v extralize. V prvním poločase se jim dařilo, ale nakonec podlehli Jičínu 26:36 - Foto: Kamil Jáša

Strakoničtí házenkáři odehráli první domácí zápas v extralize. V prvním poločase se jim dařilo, ale nakonec podlehli Jičínu 26:36Foto: Kamil Jáša

Strakonice prožily historickou premiéru v extralize házené. Motor České Budějovice prohrál v Havířově. Na Složišti v Českých Budějovicích dávali góly fotbalisté z Malacek. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Strakonice mají za sebou historický okamžik. Poprvé se tu hrál extraligový zápas v házené. V domácí premiéře se Strakonice utkaly s Jičínem. 

Zápas viděl na vlastní oči prezident Českého svazu házenkářů Radek Bendl. „Těšil jsem se na to, že atmosféra bude přesně taková, jaká je. Nečekal jsem ani nic jiného, je to historicky první ligový zápas Strakonic. Bude skvělé, když taková atmosféra zůstane i na další zápasy,“ řekl. 

Podle něj je pro českou házenou dobře, když se do extraligy dostane nový tým z města, kde je o tento sport zájem. „Je to prakticky jedna z mála změn, která v extralize nastala. Bylo to dlouho zakonzervované, co se týče týmů. Je dobře, že se to trochu změnilo, zároveň je to i povzbuzení pro celý region,“ dodal. 

Nadšené byly i fanynky domácího týmu. „Je to úžasné. Jsou to šikovní kluci, vybojovali si to od malinka sami. Budeme určitě chodit na všechny domácí zápasy,“ chválily. 

Po výborném poločase, který skončil 17:15 pro Strakonice, Jičín ve druhém poločase zabral. Vyhrál nakonec 36:26. Nejlepšími hráči svých týmů byli David Krahulec z Jičína a Martin Mošovský ze Strakonic. „Je to druhý zápas, snad se z toho nepoložíme a příště to zvládneme líp,“ komentoval. 

Sportovní ozvěny výsledkově 

Motor České Budějovice prohrál na ledě v Havířově v hokejové WSM lize 2:3. 

Ve fotbalové Fortuna národní lize Táborsko porazilo Ústí nad Labem 2:1 a Dynamo České Budějovice remízovalo s Frýdkem Místkem 1:1. 

Krajský přebor fotbalistů: Jindřichův Hradec - Milevsko 2:0, Dražice - Rudolfov 1:1, Katovice - Nová Včelnice 6:2, Olešník - Osek 6:0, Dačice - Želeč 1:3, Protivín - Hluboká 4:0, Třeboň - Sezimovo Ústí 2:1 a Táborsko - Čimelice 0:0. 

A teď ještě fotbalová minirepublika dětí. V Jihočeském kraji se proháněli desetiletí šikulové. Až z dalekých Malacek dorazil a sázel góly Michal Belko. „Trávník tady v Budějovicích je vynikající, dobře se na něm hraje. Spoluhráč mi nahrál a já jsem to jenom doťukal do brány,“ řekl. 

Čtěte také: Všechny díly Sportovních ozvěn

Autor:  Kamil Jáša  (kaj)
Pořad: Sportovní ozvěny  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí 9:50  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 24.03.2018 06:00 Do 24.03.2018 14:00, Úplná uzavírka ul. Na Příkopech z důvodu konání farmářských trhů. , Vydal: Městský úřad Blatná
  silnice I/24, v katastru obce Veselí nad Lužnicí, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 20.03.2018 08:00 Do 13.06.2018 23:59, Částečná uzavírku silnice I/24, z důvodu ...
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace