Nepřehlédněte18. června  2017 v 12:30  

V přehlídce nových dechovek zaujaly písně Jižanů, Nektarky, Věnovanky i Pardubické šestky

Strakonická Nektarka vyhrála druhé kolo přehlídky 7x7 jarních dechovek s písní Poslední korunu mám - Foto: Andrea Zahradníková

Strakonická Nektarka vyhrála druhé kolo přehlídky 7x7 jarních dechovek s písní Poslední korunu mámFoto: Andrea Zahradníková

Již druhým rokem jsme vám po sedm týdnů nabízeli přehlídku 7x7 jarních dechovek. Každou neděli jsme představili nové písně z dechovkového žánru a vy jste mohli na webu hlasovat pro ty nejlepší. Zájem byl velký.

Rubrika 7x7 jarních dechovek se vysílala v rámci Písniček pro radost. Tento nejpopulárnější pořad Českého rozhlasu České Budějovice v současnosti nabízí výběr z tisíců různých dechovek. A nyní jste navíc sami rozhodli, které nové skladby si zaslouží zařadit do naší hudební databáze.  

Hudební redaktor Zdeněk Voráč vybíral nové písničky nejen od jihočeských dechových kapel, ale také z jiných českých krajů, z Moravy i ze Slovenska. Slovenská Hrabovská kapela například ovládla sedmé kolo, naopak vítězství v prvních třech hlasováních si připsaly kapely jihočeské. 

Které písně tedy vyhrály jednotlivá kola naší přehlídky 7x7 jarních dechovek? 

 

Hřívy ať jim vlají (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Poslední korunu mám (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Láska bláznivá (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Tajný klíč (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Padala hvězdička (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Šumavské návraty (ukázka)

Vložit na svůj web

 

Z Hrabovky (ukázka)

Vložit na svůj web

Jižani - Hřívy ať jim vlají
Polka z alba O koních a taky o životě kapely Jižani, kterou vede Miroslav Dvořák. Hudbu složil Jan Lipold, text napsal Jaroslav Hájek, zpívají Ivana Stellnerová a Václav Řihák.  

Nektarka - Poslední korunu mám
Valčík Karla Vacka patří do zlatého fondu české dechovky. Na své loňské album ho nahrála strakonická Nektarka pod vedením Jiřího Záhorského. Slova zní z úst dlouholetých sólistů kapely Kamila Vacína a Jindřišky Novotné. 

Jižani - Láska bláznivá
Podmanivá skladba Karla Svobody a Jiřího Štaidla je známá v podání Karla Gotta. Na své nové album ji ale natočili také Jižani Miroslava Dvořáka, a to v dosti rychlém tempu. Zpívají Ivana Stellnerová a Jaromír Šnedorfer.  

Pardubická šestka - Tajný klíč
Pardubická šestka opanovala náš pořad Písničky pro radost valčíkem Něžné konvalinky. Zaujala vás ale také další skladba této kapely. Složili ji Rudolf Beran a Václav Babula, zpívají Lenka Čejková a kapelník Ladislav Šauer.  

Boršičanka - Padala hvězdička
Polka Antonína Koníčka a Vladimíra Salčáka není úplně nová. Boršičanka ji natočila v roce 2011, ale teprve loni se dostala do českobudějovické rozhlasové fonotéky. Píseň zpívají Jana Turčínová a Michaela a Svaťa Tarabusovi.  

Věnovanka - Šumavské návraty
Mladá dechovka vznikla v roce 2012 v Čáslavi, vede ji Václav Musílek a věkový průměr kapely činí pouhých 22 let. Valčík Šumavské návraty Kamila Havelky se slovy Jaroslava Hájka zpívají Klára Bucková a Michal Čejka.  

Hrabovská kapela - Z Hrabovky
V Hrabovce na Slovensku je doma Hrabovská kapela. Hudbu k polce Z Hrabovky složil Peter Burica, text doplnil Pavol Pavlech. Skladbu zpívají Janka Filová, Radoslav Fuzik a Zbor Hrabovskej kapely.  


Jednotlivé díly pořadu se všemi soutěžními písněmi najdete zde

Pořad: 7x7 jarních dechovek  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: neděle 12:30  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  silnice I/3, v katastru obce Boršov nad Vltavou, část obce Poříčí, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 31.05.2018 23:59, částečná uzavírka silnice ...
  silnice I/19, v katastru obce Orlík nad Vltavou, část obce Staré Sedlo - v katastru obce Kostelec nad Vltavou, okr. Písek, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 03.06.2018 ...
  silnice I/29, Temešvár - Podolsko, okr. Písek, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:30 Do 29.03.2018 19:30, částečná uzavírka silnice I/29, v úseku Podolského mostu, okr. Písek; pro ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace