Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče

Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče - Foto: Jiří Čondl

Rozhlasový swingový orchestr Václava HlaváčeFoto: Jiří Čondl

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím Rozhlasového swingového orchestru je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč. V současné době orchestr vede trombonista Josef Krejčík.

Rozhlasový swingový orchestr hraje v klasickém bigbandovém obsazení (4 trumpety, 4 trombony, 5 saxofonů + rytmická sekce). Součástí orchestru jsou rovněž zpěvačky Alena Čechová a Petra Chlebníčková. Rozhlasový swingový orchestr, jehož členy jsou jak profesionální, tak amatérští muzikanti, se zaměřuje především na koncertní činnost. Vedle toho také hraje na nejrůznějších společenských akcích, kde například doprovázel zpěváka Ladislava Kerndla, Dashu, Josefa Laufera, Kateřinu Brožovou, Tomáše Savku, Ondřeje Rumla, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku. Hrál také na akcích jako Můzy na vodě, Táborská setkání, otevírání lázeňské sezony v Třeboni, plesy, maturitní plesy atd. 

Rozhlasový swingový orchestr má ve svém repertoáru skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. V repertoáru Rozhlasového swingového orchestru jsou vedle světových standardů zastoupeny také skladby českých autorů a populární písně. Orchestr také spolupracoval s folkovou skupinou Nezmaři. 

Kontaktní údaje:
Josef Krejčík - 608 408 738, rso@cb.rozhlas.cz 

OBSAZENÍ Rozhlasového swingového orchestru:
  • trumpety - Václav Hlaváč, Radek Froulík, Vojtěch Trnka, Petr Kotouz,Jan Hlaváč
  • trombony - Jiří Hanzal, Arnošt Vydra,Jan Malásek, Josef Kožak Krejčík
  • saxofony - Marián Hostek, Jan Thaimer, Pavel Hlaváč, Frederik Machač, Anička Mášová
  • piano - Vendula Hanžlíková
  • kytara - Jan Podroužek
  • bass - František Beránek
  • bicí - Tomáš Budín

Josef Krejčík
Josef Krejčík je mimo jiné absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. Působil rovněž v Big Bandu Konzervatoře Jaroslav Ježka,Tanečním orchestru Metroklub či MO Bandu ČB. Od roku 1984 je členem orchestru opery Jihočeského divadla,v němž se v roce 1998 stal vedoucím skupiny trombónů. 

Václav Hlaváč
Václav Hlaváč je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. V průběhu své hudební kariéry působil Václav Hlaváč ve mnoha kapelách a orchestrech, například ve Swing Bandu Ferdinanda Havlíka, Big Bandu Praha nebo Big Bandu Konzervatoře Jaroslava Ježka. Nejdelším hudebním angažmá Václava Hlaváče byl Taneční orchestr Metroklub v Českých Budějovicích. Václav Hlaváč působil dlouhá léta také jako pedagog v Základní umělecké škole na Piaristické náměstí v Českých Budějovicích, kde založil žákovský swingový orchestr, s nímž získal celou řadu ocenění na jazzových soutěžích a festivalech. 

Petra Chlebníčková
Zpěvačka Petra Chlebníčková, původem z Brna, působila nejprve v Junior Big Bandu ZUŠ Veveří 133, pod vedením Václava Holuba. Dále Petra Chlebníčková spolupracovala s menším, jazzovým uskupením Jazzykolam, pod vedením Petra Pospíšila a Petra Janovského. Vedle toho měla Petra Chlebníčková možnost několikrát hostovat na večerech Laďi Kerndla. V průběhu svého studia v Českých Budějovicích působila Petra Chlebníčková ve Swingovém orchestru Václava Hlaváče při ZUŠ Piaristické náměstí. Sólistkou Rozhlasového swingového orchestru je Petra Chlebníčková od roku 2005.  

Alena Čechová
Zpěvačka Alena Čechová, původem z Nových Hradů, je žákyní Hany Kudrnové. Alena Čechová byla nejprve sólistkou chrámového sboru ve slovenském Trebišově. Od roku 1992 působí Alena Čechová v opeře Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Vedle toho působila Alena Čechová také v Tanečním orchestru Melodie v Týně nad Vltavou. Sólistkou Rozhlasového swingového orchestru je Alena Čechová od roku 2004. 

Jihočeský kraj
  Od 17.3.2018 15:20 do 17:25; na silnici 121 u obce Blatná okres Strakonice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.
  Od 17.3.2018 15:10 do 17:15; na silnici 141 u obce Prachatice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; ledovka; 2x OA se zraněním.
  Od 17.3.2018 14:40 do 16:45; na silnici 1721 u obce Pracejovice okres Strakonice; nehoda; havarované vozidlo; havárie OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace