Biolenka

Čas vysílání: Tento pořad již není ve vysílání ČRo České Budějovice.  
 
Lenka Žák - Foto: archiv Lenky Žák

Lenka ŽákFoto: archiv Lenky Žák

Motto: Vědomé vaření. Půlhodinka alternativních směrů a zdravého životního stylu s manželi Žákovými.
 

Biolenka je moderní pořad, který přináší informace z oblasti zdravého vaření i ekologie. Zaměřuje se na všechny věkové kategorie, alergiky, vegany, vegetariány i ty, kteří rádi maso, ale zajímají se o kvalitu. Zařazuje čerstvé novinky z regionu a podporuje místní rozvoj zemědělství.

V dnešní době narůstá počet posluchačů, kteří se zajímají o to, co jí, anebo mají zdravotní problémy z oblasti potravinových alergií. Proto se v pořadu věnujeme vědomému přístupu nejen k nám samotným, ale i k přírodě. V magazínu se může posluchač dozvědět praktické rady a recepty bez masa, mléka, bílé mouky, bílého cukru, konzervačních a chemických látek, které člověka nijak neomezují, naopak, jídelníček mohou v dnešním rychlém konzumním světě založeném hlavně na masném a mlékárenském průmyslu příjemně zpestřit. 

Témata zaměřujeme na dané roční období. Často vzniknou na žádost posluchačů, případně návštěvníků kurzů Lenky Žák a přednášek. Vycházíme z praktických poznatků, co lidé potřebují, co řeší a co jim pomohlo. 

Zveme si hosty z oblasti ekologie, místní malozemědělce i řemeslníky. Odborníky přes potraviny. Všechny kdo mají otevřené srdce k přírodě i ekologii. 

Připravují a moderují:
David a Lenka Žákovi 

Historie pořadu:
Pořad se vysílá od ledna 2011. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu. 

Své dotazy, náměty a připomínky pište na adresu: lenka@biolenka.cz 

Autor:  Lenka Žák
Pořad: Biolenka  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: Tento pořad již není ve vysílání ČRo České Budějovice.  
 
Jihočeský kraj
  Srážky: sněžení, Strážný
  Od 19.11.2017 15:55 do 18:00; v ulici Jiráskovo nábř. v obci České Budějovice; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.
  Od 19.11.2017 15:40 do 17:45; na silnici 135 u obce Tučapy okres Tábor; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace