Písničkové rozhovory

Čas vysílání: úterý 18:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 
Pavlína Jíšová a Adéla Jonášová - Foto: Andrea Zahradníková

Pavlína Jíšová a Adéla JonášováFoto: Andrea Zahradníková

Hudební pořad Písničkové rozhovory se zaměřuje nejen na folk, country a příbuzné žánry. Mohou zaznít i písně, které by se na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice v běžném vysílání neobjevily.

Vedle Pavlíny Jíšové usedá do moderátorského křesla představitelka mladé písničkářské generace Adéla Jonášová. Pořad je koncipován jako rozhovor matky s dcerou o písních všeho druhu a rozmanitých názorech dvou generací na hudbu jako takovou. Součástí jsou občasné rozhovory s hudebními osobnostmi na aktuální i žánrová témata. 

Obě ženy tvoří pořad společně a obě pochází z Českých Budějovic. Pavlína Jíšová využívá v pořadu své původní profese učitelky českého jazyka a hudební výchovy, není pouze moderátorkou, ale především aktivní písničkářkou (www.jisova.cz). Adéla Jonášová absolvovala učitelství psychologie pro střední školy, na hudebním poli debutovala autorskými písněmi, které vydala na albu s názvem Teď a tady. 

Pořad je určen posluchačům všech věkových kategorií a každému, kdo má rád nejen melodické písně, ale i trefné texty, které se týkají nitra každé bytosti i života kolem nás. Vybrané písničky mohou vést k diskuzi a ke konfrontaci mezi poezií a tvrdou životní realitou. 

Témata mohou odrážet roční období nebo aktuálního dění ve světě hudby. Pořad je zaměřen především na českou píseň, přičemž na generaci umělců nezáleží. Výjimečně se mohou objevit i tituly zahraniční produkce. Pořad podporuje také mladé začínající autory, kteří si zaslouží pozornost a v jiných médiích nemají prostor..  

Připravují: Pavlína Jíšová a Adéla Jonášová 

Historie pořadu:
Pořad volně navazuje na Folkovou jíšku Pavlíny Jíšové. Vysílá se od září roku 2015. 

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu

Pořad: Písničkové rozhovory  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: úterý 18:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 
Jihočeský kraj
  Od 19.3.2018 13:00 do 15:05; v ulici Rudolfovská tř. v obci České Budějovice; křiž. s ul. B. Martinů; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zraněním.
  Od 19.3.2018 06:25 do 20.3.2018 06:30; na silnici 4 v obci Čimelice okres Písek; ledovka; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; dopravu řídí policie
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace