O čem se mluví10. listopadu  2016 v 09:30  

Mladá dívka založila blog o spodním prádle. Měl takový úspěch, že otevřela i obchod

Karolina Tomascová, zakladatelka blogu Správná podprsenka a nyní i spolumajitelka obchodů - Foto: archiv Karoliny Tomascové

Karolina Tomascová, zakladatelka blogu Správná podprsenka a nyní i spolumajitelka obchodůFoto: archiv Karoliny Tomascové

Začalo to problémy s podprsenkou. Karolině Tomascové se nedařilo sehnat na českém trhu správnou velikost. Založila tedy internetový blog, psala o spodním prádle, radila dalším ženám a odkazovala je na zahraniční obchody, kde bylo možné sehnat i podprsenky větších velikostí nebo naopak s menšími obvody.

Blogování o podprsenkách mělo úspěch. Čtenářská základna se natolik rozrostla, že se mladá dívka nakonec společně s maminkou rozhodla otevřít vlastní obchod se spodním prádlem nazvaný Správná podprsenka. Dnes má dokonce dvě pobočky. 

Spousta žen podle Karoliny Tomascové dělá tu chybu, že výběru podprsenky nevěnuje velkou pozornost. „Myslí si, že podprsenka stejně není vidět, ale právě správná nebo naopak nesprávná velikost vytvaruje prsa tak, že je to prostě poznat. Můžete mít sebelepší šaty, ale když tam nebude ta podpora, tak to bude vždycky vypadat špatně,“ zdůrazňuje. 

Podprsenka navíc hodně ovlivňuje i samotnou velikost oblečení. „Často se to pozná třeba u košil. Například problém s rozevírajícími se knoflíčky většinou vyřeší správná podprsenka. Na siluetu a postavu má spodní prádlo velký vliv,“ dodává Karolina Tomascová. 

Největší chybu ženy dělají v tom, že volí příliš velký obvod podprsenky, často v kombinace s malou velikostí košíčků. „Máme tendenci se v té velikosti hodně podceňovat. Nejčastější chybou je ale příliš volný obvod. Podprsenka se pak posouvá po zádech nahoru, bývá to vidět v létě v tílkách, a úměrně tomu jdou samotná prsa směrem dolů,“ připomíná Karolina Tomascová. 

Špatnou podprsenku má žena na sobě v případě, že prádlo půlí prsa, ňadra vypadávají z košíčků nebo je potřeba podprsenku často upravovat. „Správně by měl být obvod vodorovně se zemí, podprsenka by se neměla nikam posouvat. A když poskočíme nebo se předkloníme, neměla by prsa vypadávat,“ radí. 

Samostatnou kategorií je spodní prádlo na sport. „Doporučuji ženám zamyslet se nad tím, jakou podprsenku používají pro sportovní aktivity. Mnohé si na to nechávají donošené, vyřazené běžné prádlo, ale je třeba si uvědomit, že taková podprsenka už je hodně povolená, už neposkytuje takovou podporu, ale při sportu naopak potřebujeme podporu přidat. Je tedy důležité vybrat pevnější podprsenku,“ připomíná Karolina Tomascová. 

Často prodávané sportovní podprsenky typu lambáda nepovažuje za vhodné. „Tyto takzvané kompresní podprsenky nedají prsům žádnou podporu, jen je připlácnou k tělu. Podle mého názoru je rozhodně lepší prádlo, které se snaží prsa trochu oddělit, protože dělá lepší tvar a zároveň dává mnohem větší podporu a je komfortnější,“ říká. 

Všechny články k pořadu Dámská jízda najdete ZDE. 

Pořad: Dámská jízda  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: středa 09:05  |  Délka pořadu: 35 minut  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 24.03.2018 06:00 Do 24.03.2018 14:00, Úplná uzavírka ul. Na Příkopech z důvodu konání farmářských trhů. , Vydal: Městský úřad Blatná
  silnice I/24, v katastru obce Veselí nad Lužnicí, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 20.03.2018 08:00 Do 13.06.2018 23:59, Částečná uzavírku silnice I/24, z důvodu ...
  ulice Lannova třída, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 19.03.2018 07:00 Do 31.05.2018 23:59, úplná uzavírka ulice Lannova tř. mezi kříženími s ul. Štítného a Chelčického ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace