Cesty za teplem

Cesty za teplem s redaktorem Ivanem Studeným - Foto: Vít Pešek

Cesty za teplem s redaktorem Ivanem StudenýmFoto: Vít Pešek

V roce 2014 připravujeme už druhý cyklus pořadu Cesty za teplem. Podruhé se tak spolu s odborníkem Vítem Peškem rozjedeme tam, kde lidé vymysleli a používají nápadité systémy vytápění z obnovitelných zdrojů energie.

Opět pronikneme i do tajů kamnářského řemesla, ale setkáme se i s tepelnými čerpadly a dalšími moderními způsoby vytápění. Mimo to si ukážeme některé vážné chyby při instalaci topných systémů, které v některých případech mají přímo devastující následky. 

Při reportážích, které vysíláme každou neděli po 14. hodině od ledna do března tohoto roku, navštívíme i centrum Cechu kamnářů České republiky a rozebereme důkladně zákonem dané povinnosti i práva spotřebitelů. 

Připravují:
redaktor Ivan Studený a Vít Pešek 

Vít Pešek je zakládající člen Cechu kamnářů České republiky. Od prvopočátku aktivně činný v Cechovním presidiu. Dnes již poněkolikáté období zvolen viceprezidentem Cechu pro oblast techniky, analýzy, vzdělávání a propagace. Je koordinátorem tvorby kamnářských technických norem, platných v naší republice a spolupodílí se na jejich začlenění do struktur EU. Dlouhodobě se zabývá zkoumáním příznivého vlivu sálavého tepla na zdraví osob a mikroklima vytápěných prostor. Spolupracuje na výzkumu iontové problematiky s fakultou elektrotechniky VŠ Brno. Vytváří výpočetní programy pro dimenzování topidel. Je propagátorem zdravého a ekologického způsobu vytápění budov biomasou, designerem atypických uměleckých kamnových plastik.

Historie:
Seriál Cesty za teplem se ve vysílání objevil poprvé na začátku roku 2012. Autory cyklu inspiroval zvyšující se zájem lidí o vytápění dřevem v různých druzích kamen. Začali proto mapovat problematiku individuálních topidel. V prvních dvanácti dílech se posluchači dozvěděli jaké druhy kamen existují, jak jsou lidé s topením dřevem spokojeni, kde čekají nástrahy a úskalí. 

Jednotlivé odvysílané díly seriálu Cesty za teplem naleznete na internetové adrese budejovice.rozhlas.cz/cestyzateplem.
Autor:  Ivan Studený
Pořad: Cesty za teplem  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: Tento pořad již není ve vysílání ČRo České Budějovice.  
 

Nové články v rubrice

 •  FotogalerieAudio

  Společné dědictví

  Redaktor Filip Černý vyrazil spolu s památkářem Romanem Lavičkou po církevních památkách, které mají své dvojníky.

   
 • Mezi nebem a zemí (astronomie)

  Astronomie není nuda! S naším cyklem Mezi nebem a zemí se můžete pondělí co pondělí vydat na objevitelskou výpravu ke hvězdám.

   
 • Jihočeské cestování

  Pro vás, kdo máte rádi cestování, zajímavá místa, přírodní úkazy, netradiční sbírky či architektonické památky, máme pořad Jihočeské cestování se svými tipy na výlety po jižních Čechách.

   
Jihočeský kraj
  Srážky: husté sněžení, Dolní Dvořiště
  Od 22.1.2018 11:40 do 13:45; v ulici Náměstí v obci Lhenice okres Prachatice; Lhenice, křiž. ulic Netolická-Na Bělidle; nehoda; 2xOA, bez zranění, vozovka průjezdná pouze po OA, na místo SDP Prachati ...
  silnice I/4, v katastru obce Vimperk, okr. Prachatice, omezení, Od 19.01.2018 00:00 Do 11.01.2019 23:59, Úplné krátkodobé uzavírky v bezpečnostním okruhu lomu Sudslavice a lomu Výškovice pro provádění ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace