Tipy z regionu16. srpna  2017 v 07:35  

V ulicích Jindřichova Hradce potkáte akrobaty a žongléry

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Ulice Jindřichova Hradce oživil zpěv, tanec i žongléři. Do pátku 18. srpna se tu koná festival pouličního umění s názvem Do klobouku. Jak informovala organizátorka festivalu Petra Jahodová, v jindřichohradeckých ulicích se letos představují například skupina 20 minutes, žonglér Vašek nebo Dělnická filharmonie. Lidé se s nimi budou moct potkat před zámkem, v Panské ulici a na náměstí Míru.

Tipy z regionu14. srpna  2017 v 07:32  

Muzeum krajky v Prachaticích ukazuje práce mladých krajkářek

Ilustrační foto - Foto: Irena Šarounová

Ilustrační fotoFoto: Irena Šarounová

Návštěvníci Muzea krajky v Prachaticích můžou do konce září vybírat nejzdařilejší díla autorek ve věku do 14 let. Vybírají z 31 prací, které nejvíce zaujaly odbornou porotu. Mladé krajkářky tentokrát paličkovaly na lidové motivy.

Tipy z regionu12. srpna  2017 v 07:38  

Sprejeři v Týně nad Vltavou vyzdobí veřejný prostor

Ilustrační foto - Foto: Alena Herzánová

Ilustrační fotoFoto: Alena Herzánová

Rada města v Týně nad Vltavou povolila sprejerům výzdobu veřejného prostranství. Umělci budou mít k dispozici podchody u Nového Mostu a v ulici Jiráskova.

Tipy z regionu10. srpna  2017 v 07:31  

Po roce se na krumlovskou točnu vrátila Dvořákova Rusalka

Rusalka na otáčivém hledišti v Českém Krumlově - Foto: Michal Siroň,  Jihočeské divadlo

Rusalka na otáčivém hledišti v Českém KrumlověFoto: Michal Siroň, Jihočeské divadlo

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově uvádí poslední hudební představení letošní sezóny. Do zámecké zahrady se vrátila Rusalka Antonína Dvořáka, která patří k vůbec nejhranějším představením v historii otáčivého hlediště. Současné provedení Jihočeské divadlo uvedlo v premiéře v roce 2014. V hlavních rolích vystupují Jana Šrejma Kačírková, Aleš Briscein nebo Jolana Fogašová. Orchestr řídí argentinský dirigent Mario de Rose. Letos se Rusalka hraje do 13. srpna.

Tipy z regionu8. srpna  2017 v 07:15  

V Třeboni začínají Mezinárodní jazzová setkání

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na Masarykově náměstí v Třeboni odstartují v úterý 8. srpna Mezinárodní jazzová setkání 2017. Dvoudenní přehlídka nabídne pět tuzemských i zahraničních interpretů. Festival zahájí výstava Jazz World Photo.

Tipy z regionu6. srpna  2017 v 07:32  

Táborská knihovna půjčuje knihy na Sokolské plovárně

Ilustrační foto - Foto:  StockSnap, CC0 Public domain

Ilustrační fotoFoto:  StockSnap, CC0 Public domain

Návštěvníci Sokolské plovárny v Táboře si mohou půjčovat knihy přímo u vody. Pravidla jsou stejná jako v kamenné knihovně, lidé si mohou rozečtenou knihu odnést domů a vrátit ji až v září. Mobilní půjčovna má otevřeno, když je slunečné počasí. Nabízí hlavně oddechovou literaturu, největší zájem je o detektivky a romány pro ženy.

Tipy z regionu4. srpna  2017 v 07:29  

Před otáčivé hlediště se vrací opera Příhody lišky Bystroušky

Duo SKUTR připravilo pro otáčivé hlediště operu Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky - Foto: Pavel Hejný,  Jihočeské divadlo

Duo SKUTR připravilo pro otáčivé hlediště operu Leoše Janáčka Příhody lišky BystrouškyFoto: Pavel Hejný, Jihočeské divadlo

Po roce se na českokrumlovskou točnu vrátila jedna z nejznámějších oper Leoše Janáčka. V režii tandemu zvaného SKUTR Jihočeské divadlo uvádí Příhody lišky Bystroušky. Inscenace se loni setkala s velikým ohlasem. „V Čechách panují nesmyslné předsudky vůči Janáčkovým operám, ale Divadelní noviny to označili jako úspěch léta a byla i nominovaná na inscenaci roku v kategorii hudební divadlo,“ říká spoluautor představení Lukáš Trpišovský. Příhody lišky Bystroušky se letos hrají do 6. srpna.

Tipy z regionu2. srpna  2017 v 07:37  

Noční prohlídky v Jindřichově Hradci odhalí skoropravdu o Bílé paní

Adamovo stavení je renesanční křídlo zámeckého paláce postaveného Adamem II. z Hradce v druhé polovině 16. století - Foto:  Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Adamovo stavení je renesanční křídlo zámeckého paláce postaveného Adamem II. z Hradce v druhé polovině 16. stoletíFoto:  Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Na noční prohlídky s názvem Skoropravda o Bílé paní zve zámek v Jindřichově Hradci. Odehrají ve dnech 2. až 5. srpna, účinkuje v nich téměř dvacítka herců a dva koně. Prohlídky se pokusí odhalit počátky legendy o Bílé paní a zavedou návštěvníky do potemnělých prostor Adamova stavení, pavilonu Rondel nebo černé kuchyně.

Tipy z regionu31. července  2017 v 07:35  

Blatské muzeum v Soběslavi vystavuje kroje ze Soběslavska a Táborska

Ilustrační foto - Foto: Zdeněk Trnka

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Trnka

Blatské muzeum v Soběslavi zpřístupnilo po tříleté rekonstrukci expozice ve Smrčkově domě na náměstí Republiky. Národopisná výstava nazvaná Život na Blatech a Kozácku zobrazuje venkovský život v 19. století. Návštěvníci uvidí i tradiční místní kroje, které se lišily podle toho, zda byly ženy vdané nebo svobodné.

Tipy z regionu29. července  2017 v 07:32  

Město Písek chce zavést naváděcí systém na parkoviště

Ilustrační foto - Foto: Martin Dušek

Ilustrační fotoFoto: Martin Dušek

V Písku připravují nový naváděcí systém na parkoviště v centru, jehož součástí bude aplikace pro mobilní telefony a webová aplikace. Nový systém umožní sledovat obsazenost parkovišť ve městě. Tomu bude moct vedení města přizpůsobit například některé linky městské hromadné dopravy.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  59
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 17.8.2017 11:40 do 14:45; na silnici 34 u obce Dolní Žďár okres Jindřichův Hradec , délka 70m; nehoda; neprůjezdný pruh, 4 havarovaná vozidla; se zraněním osob.
  Od 17.8.2017 11:15 do 14:20; v ulici Labská v obci České Budějovice , délka 50m; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; DOD x OA bez zranění.
  Od 17.8.2017 10:45 do 12:50; na silnici v obci Lipno nad Vltavou okres Český Krumlov , délka 46m; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace