Tipy z regionu25. června  2017 v 07:34  

Židovskou historii Českých Budějovic připomíná expozice na hřbitově

Židovský hřbitov v Českých Budějovicích - Foto: Zdeněk Zajíček

Židovský hřbitov v Českých BudějovicíchFoto: Zdeněk Zajíček

Na židovském hřbitově v Pekárenské ulici v Českých Budějovicích vznikla stálá expozice, která připomíná židovskou historii města. Informační panely se věnují například významným židovským osobnostem, historii židovského hřbitova nebo synagogy. Ta novodobá patřila k nejvýznamnějším židovským sakrálním stavbám 19. a 20. století v Evropě. Letos v červenci to bude 75 let, kdy ji starosta Friedrich David nechal vyhodit do vzduchu.
ČTĚTE TAKÉ: Nacisté odvlekli z Budějovic přes 900 Židů, vrátilo se jich 28. Po komunitě dnes zůstal jen hřbitov

Tipy z regionu23. června  2017 v 11:41  

Letiště má Den otevřených dveří. Návštěvníci uvidí leteckou show i výstavu

Jihočeské letiště v Plané u Českých Budějovic - Foto: Jihočeské letiště České Budějovice a.s.

Jihočeské letiště v Plané u Českých BudějovicFoto: Jihočeské letiště České Budějovice a.s.

Letiště České Budějovice pořádá u příležitosti 80. výročí své existence Den otevřených dveří. Lidé ho mohou navštívit v sobotu 24. června od 10 do 16 hodin. Podívají se na běžně nepřístupná místa, poznají profese, bez nichž se letiště neobejde, nebo si mohou prohlédnout výstavu k výročí. Akce se zúčastní i bývalý československý kosmonaut Vladimír Remek, který pokřtí knihu. Na letiště pojedou z českobudějovického nádraží speciální vlaky.

Tipy z regionu22. června  2017 v 07:35  

V Jindřichově Hradci začala série letních koncertů

Old Boys Poutníci - Foto: Jarmila Nosková

Old Boys PoutníciFoto: Jarmila Nosková

Jindřichův Hradec zahájil tradiční sérii letních koncertů. Do konce srpna nabízí město vystoupení čtrnácti umělců, svoje koncerty odehrají buď v atriu Muzea fotografie, nebo na náměstí Míru. Začátek je vždy v 19 hodin. Jako první se představil Jiří Schmitzer, následovat bude koncert Swinging saxophones, Poutníků nebo skupiny Piňakoláda. Na pódiu na náměstí Míru nebude letos v létě chybět ani domácí Jindřichohradecký Big Band nebo skupina Jen tak tak.

Tipy z regionu20. června  2017 v 07:36  

Na zámku v Dačicích připomínají historii konzumace kávy a čokolády

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na dačickém zámku začala výstava s názvem Káva a čokoláda na šlechtických sídlech Čech a Moravy. Podle Markéty Slabové z Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích přiblíží prostřednictvím trojrozměrných předmětů historii konzumace kávy a čokolády a způsoby jejich přípravy a užívání. Výstava je součástí cyklu o radovánkách a slastech, které dřív vyhledávala šlechtická společnost.

Tipy z regionu18. června  2017 v 07:35  

Na zámku Mitrowicz v Kolodějích vystavují české korunovační klenoty

Korunovační klenoty - Foto: Olga Štrejbarová

Korunovační klenotyFoto: Olga Štrejbarová

Výstava České korunovační klenoty na dosah je k vidění na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Obdivovatelé symbolů české státnosti si mohou až do konce července prohlédnout věrné repliky Svatováclavské koruny, žezla i jablka. Jejich autorem je jeden z nejlepších českých zlatníků a výtvarníků Jiří Urban z Turnova, který již vytvořil šperky pro papeže Jana Pavla II. či pro britskou královnu Alžbětu II. Originály klenotů se vystavují jen jednou za několik let a návštěvníci musí na Pražském hradě čekat mnoho hodin.

Tipy z regionu17. června  2017 v 07:28  

V Nových Hradech se děti mohou se stát malými rybáři i myslivci

Sokolnictví a draví ptácí mají děti upozornit na ochranu přírody (ilustrační foto) - Foto: Jiří Čondl

Sokolnictví a draví ptácí mají děti upozornit na ochranu přírody (ilustrační foto)Foto: Jiří Čondl

Den ochrany přírody, myslivosti, rybářství a včelařství se uskuteční v sobotu 17. června v zámeckém parku v Nových Hradech. Návštěvníci se dozví, jak se chovají včely, jak se vyrábí med, jaký je rozdíl mezi jelenem a srncem. Také poznají práci sokolníků, naučí se jezdit na koni nebo se svezou lodí po jezírku. Děti mohou soutěžit ve znalostech o přírodě, tvořit ve výtvarné dílně a střílet z luku i vzduchovky. Program zahájí dechová hudba Veselá muzika ve 14 hodin.

Tipy z regionu15. června  2017 v 07:46  

Malování komiksů i stavba iglú. Festival dětských knih nabízí pestrý program

Děti si v Jihočeské vědecké knihovně užijí spoustu zábavy (ilustrační foto) - Foto: Lucie Fürstová

Děti si v Jihočeské vědecké knihovně užijí spoustu zábavy (ilustrační foto)Foto: Lucie Fürstová

Dvoudenní festival dětských knih, časopisů a her začíná v pátek 16. června v českobudějovických pobočkách Jihočeské vědecké knihovny Na Sadech, na Lidické a ve Čtyřech Dvorech. Návštěvníky čeká zajímavý kulturní program, letos zaměřený na komiksy. Pro děti jsou připraveny workshopy, kde zjistí, jak takový komiks vzniká. Vyzkouší si také velké množství deskových her. Zajímavostí bude stavba iglú z vyřazených knih.

Tipy z regionu12. června  2017 v 07:39  

V jižních Čechách začínají opět jezdit cyklobusy

Cyklobus - Foto: Renáta Valešová

CyklobusFoto: Renáta Valešová

Od soboty 10. června začnou po Jihočeském a Jihomoravském kraji jezdit cyklobusy. Dopravní systém ČEZ Cyklotrans nasazuje od června na čtyřech a o letních prázdninách na sedmi linkách autobusy s cyklovleky pro turisty s koly. Služeb můžou využít i pěší a vodáci.

Tipy z regionu10. června  2017 v 07:55  

Mladí hudebníci vyráží na turné. Festival Concertino Praga začíná v Krumlově

Concertino Praga, historie - Foto: Jovan Dezort

Concertino Praga, historieFoto: Jovan Dezort

Festival Concertino Praga zavede mladé hudebníky do jihočeských koncertních sálů. Program začíná v pondělí 12. června v Českém Krumlově, dále pokračuje 13. června v Bechyni, 14. června v Třeboni a 16. června v Jindřichově Hradci. Soutěž představuje talentované světové interprety klasické hudby nastupující generace. Mezinárodní porotu zkušených umělců letos svými výkony nadchnul i tuzemský talent klasické hudby Adam Plšek.

Tipy z regionu8. června  2017 v 09:46  

Zíma, Langerová i Neckář. Program slavnosti Dotkni se Písku je bohatý

Václav Neckář - Foto: František Tichý

Václav NeckářFoto: František Tichý

V Písku v pátek 9. června začíná městská slavnost Dotkni se Písku. Hlavní koncerty a představení se odehrají na Velkém náměstí. Vystoupí například Aneta Langerová, Václav Neckář nebo Marek Ztracený. Příznivci country nebo dechovky naleznou své útočiště v Palackého sadech. Zde bude určitě největší hvězdou nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, který přijde se svou uměleckou partnerkou Yvetou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka. Bohatý program potrvá až do neděle.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  56
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 26.6.2017 10:15 do 11:15; na silnici 13535 u obce Deštná okres Jindřichův Hradec; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; havárie OA bez zranění.
  silnice II/165, Zbytiny, okr. Prachatice, uzavřeno, stavební práce, Od 27.06.2017 06:30 Do 29.06.2017 18:35, oprava železničního přejezdu, Vydal: Městský úřad Prachatice
  Od 26.6.2017 08:50 do 20:50; v ulici Okružní v obci České Budějovice; nehoda, zdržení do 5 minut; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, odstavena na krajnici.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace