Tipy z regionu22. března  2018 v 07:20  

Večery S pokračují. Zahrají Kvintet, Živulenky a Chansonet

Kvintet Písek - Foto:  Archiv kapely

Kvintet PísekFoto:  Archiv kapely

Hudební série Večery S pokračuje už třetím letošním koncertem. V pátek 23. března je připravený hudební mix kapel Kvintet, Živulenky a Chansonet. Program v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích začíná v 19 hodin, vezme vás do různých koutů folkové Evropy a napříč hudebními žánry.

Hudební cyklus Večery S dává prostor představit se méně známým kapelám nebo začínajícím muzikantům. Podrobnosti o tomto projektu přinesl kulturní magazín Kavárna: Folkový cyklus Večery S představuje mladé začínající kapely a muzikanty 

Tipy z regionu20. března  2018 v 07:16  

V jižních Čechách začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

Promítat se bude například dokument Hranice práce - Foto:  MFDF Jihlava

Promítat se bude například dokument Hranice práceFoto:  MFDF Jihlava

V Českém rozhlase v Českých Budějovicích začal v pondělí 19. března filmový festival Jeden svět. Nabízí filmy a debaty například o podmínkách v nejhůře placených zaměstnáních, životním prostředí nebo alternativním vzdělávání. Festival potrvá ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice do pátku 23. března. V Českém Krumlově a v Táboře začne ve čtvrtek 22. března.

Tipy z regionu18. března  2018 v 07:32  

Některé památky jsou otevřené i mimo hlavní sezónu

Na hrad Rožmberk se vypravil redaktor Matěj Vodička - Foto: Petr Meškán

Na hrad Rožmberk se vypravil redaktor Matěj VodičkaFoto: Petr Meškán

Některé jihočeské památky můžou lidé navštívit ještě před zahájením hlavní sezóny. Zimní prohlídky památkáři připravili na zámku Rožmberk, Hluboká nad Vltavou nebo v Nových Hradech. V Českém Krumlově je přístupná zámecká věž, otevřeno má i hradní muzeum. Hlavní sezóna na jihočeských památkách začne o Velikonocích, 30. března.

Tipy z regionu16. března  2018 v 07:30  

V Budějovicích vynesou Moravu a přivítají jaro

Vynášení Morany v Českých Budějovicích - Foto: Jiří Čondl

Vynášení Morany v Českých BudějovicíchFoto: Jiří Čondl

Akce spojená s vítáním jara začíná v sobotu 17. března dopoledne v českobudějovické galerii Pod Kamennou žábou. Od 10 do 13 hodin tam mohou lidé pomoci s výrobou Morany, masek a další výbavy do průvodu. Samotné vynášení Morany je na programu v neděli 18. března od 15 hodin. Průvod vyjde ze dvorku galerie Pod Kamennou žábou na Piaristickém náměstí. Jednou ze zastávek bude Samsonova kašna na náměstí Přemysla Otakara II. Pak hořící Morana skončí ve vodách Malše před kulturním domem Slavie.

Tipy z regionu14. března  2018 v 07:32  

O jarních prázdninách je možné bruslit na budějovickém stadionu

Ilustrační foto - Foto: Ladislav Bába

Ilustrační fotoFoto: Ladislav Bába

Školáci z okresu České Budějovice mají týdenní jarní prázdniny. Na českobudějovickém zimním stadionu proto rozšířili termíny veřejného bruslení. Ledová plocha je pro rodiče s dětmi otevřená každý den až do neděle 18. března, a to od 16 do 18 hodin.

Tipy z regionu12. března  2018 v 07:30  

Lyžařské areály na Šumavě mají zásoby sněhu do Velikonoc

Lanovka ve Skiareálu Lipno - Foto: Lipensko s.r.o.

Lanovka ve Skiareálu LipnoFoto: Lipensko s.r.o.

Na Šumavě se bude podle správců areálů lyžovat do Velikonoc. Zásoby sněhu vytvořili během předchozích mrazivých dnů. Jednotlivé areály hlásí na sjezdovkách od 35 do 150 centimetrů pokrývky. Nejvíc sněhu leží v rakouském areálu Hochficht, lyžaři tam můžou využít 21 kilometrů sjezdovek. Až 80 centimetrů sněhu pokrývá sjezdovky na Lipně, kde se návštěvníci můžou bavit i skicrossem, ve snowparku nebo na měřeném slalomu.

Tipy z regionu10. března  2018 v 07:33  

V Jihočeském kraji roste počet volných pracovních míst

Ilustrační foto - Foto: Filip Jandourek

Ilustrační fotoFoto: Filip Jandourek

Nezaměstnanost v Jihočeském kraji klesla, v únoru se dostala na 3,3 procenta. Podle statistik Úřadu práce si za únor našlo nové zaměstnání více než 1700 lidí. Mezi nejžádanější profese stále patří řidiči v dálkové nákladní dopravě.

Tipy z regionu8. března  2018 v 07:31  

Nejlepší webové stránky mají Tábor a Staré Město

Ocenění v krajském kole soutěže Zlatý erb 2018 - Foto: Radek Šíma, Jihočeský kraj

Ocenění v krajském kole soutěže Zlatý erb 2018Foto: Radek Šíma, Jihočeský kraj

Zástupci Jihočeského kraje vyhlásili výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2018. Cenu za nejlepší webové stránky mezi městy získal Tábor. V kategorii obcí pak zvítězilo Staré Město pod Landštejnem na Jindřichohradecku. Porota ocenila také města Písek a Prachatice za nejlepší elektronickou službu. Celkem soutěžilo 20 jihočeských projektů. Vítěze celostátního kola vyhlásí organizátoři soutěže 9. dubna v Hradci Králové.

Tipy z regionu6. března  2018 v 07:36  

K zápisu do první třídy v Budějovicích můžete přihlásit dítě elektronicky

Ilustrační foto - Foto: Lucie Hochmanová

Ilustrační fotoFoto: Lucie Hochmanová

Rodiče v Českých Budějovicích mohou své děti k zápisům do prvních tříd přihlašovat elektronicky. Samotné zápisy začnou 5. dubna. Systém elektronického přihlašování spustila radnice poprvé v pondělí 5. března, potvrdil náměstek primátora Petr Podhola.

Tipy z regionu4. března  2018 v 07:37  

V Třeboni bude nabíjecí stanice pro elektromobily

Elektromobily v dobíjecí stanici - Foto: Jan Rosenauer

Elektromobily v dobíjecí staniciFoto: Jan Rosenauer

Nabíjecí stanici pro elektromobily vybuduje v Třeboni soukromá firma. Radní souhlasili s pronájmem dvou parkovacích míst na veřejném parkovišti ve dvoře městského úřadu. Dobíjecí stojan, který by tam podle místostarosty Josefa Pindrocha měl vzniknout ještě letos, dokáže obsloužit dvě auta najednou.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  70
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  silnice I/3, v katastru obce Boršov nad Vltavou, část obce Poříčí, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 31.05.2018 23:59, částečná uzavírka silnice ...
  silnice I/19, v katastru obce Orlík nad Vltavou, část obce Staré Sedlo - v katastru obce Kostelec nad Vltavou, okr. Písek, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.03.2018 00:00 Do 03.06.2018 ...
  silnice I/29, Temešvár - Podolsko, okr. Písek, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.03.2018 07:30 Do 29.03.2018 19:30, částečná uzavírka silnice I/29, v úseku Podolského mostu, okr. Písek; pro ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace