Tipy z regionu21. července  2017 v 07:34  

Neřesti poodhalí Večerní toulky bájným Jindřichovým Hradcem

Náměstí Míru v Jindřichově Hradci - Foto:  Město Jindřichův Hradec

Náměstí Míru v Jindřichově HradciFoto:  Město Jindřichův Hradec

Večerní prohlídky Jindřichova Hradce letos zavedou návštěvníky do světa neřestí. Netradiční kostýmované prohlídky města vycházejí z doložených situací z historie. Lidé se tak dozví například to, že městští radní chtěli zdanit prostituci nebo jak to bylo s pijáky alkoholu. Místa na Večerních toulkách bájným Hradcem je nutné předem rezervovat na informačním středisku.

Tipy z regionu19. července  2017 v 07:34  

Strakonické kostely jsou o prázdninách otevřené turistům

Kostel svatého Prokopa ve Strakonicích - Foto:  Sokoljan, public domain

Kostel svatého Prokopa ve StrakonicíchFoto:  Sokoljan, public domain

Ve Strakonicích otevřeli o prázdninách brány kostelů turistům. Ve vybraných hodinách je od úterý do neděle zpřístupněný kostel svatého Prokopa i kostel svaté Markéty. Lidé mohou vidět kopii obrazu Panny Marie z bitvy na Bílé hoře nebo navštíví místa, kde podle pověsti Švanda pověsil své dudy.

Tipy z regionu17. července  2017 v 07:27  

Práci řezníků, krejčích nebo soukeníků představují na budějovické radnici

Ilustrační foto - Foto:  pixabay.com

Ilustrační fotoFoto:  pixabay.com

Činnost nejrůznějších historických cechů prezentuje výstava Řemesla a živnosti v Českých Budějovicích, která je k vidění v českobudějovické radniční výstavní síni. Jedním z nejcennějších exponátů je pozdně gotický kachel s městským znakem Českých Budějovic. Výstava dále mapuje činnost cechovních sdružení od 14. století až do roku 1859, kdy byla zrušena.

Tipy z regionu15. července  2017 v 07:23  

Kubešova Soběslav opět nabídne bohatý program milovníkům dechovky

Velký dechový orchestr Kolín - Dolní Chvatliny na Kubešově Soběslavi v roce 2016 - Foto: Miroslav Tichák

Velký dechový orchestr Kolín - Dolní Chvatliny na Kubešově Soběslavi v roce 2016Foto: Miroslav Tichák

Soběslav na Táborsku očekává o víkendu 15. a 16. července tisíce návštěvníků na mezinárodním festivalu dechových hudeb Kubešova Soběslav. Představí se tam stovky hudebníků z Čech, Moravy, ale i ze sousedního Německa nebo Rakouska a také ze Švýcarska. Vjezd do centra nebude možný, pro návštěvníky je připraveno několik parkovišť. V neděli bude na programu Den s Českým rozhlasem České Budějovice. Moderovat bude Kateřina Hálová, mezi 12. a 13. hodinou vám atmosféru zprostředkujeme v přímém přenosu.

Tipy z regionu13. července  2017 v 07:32  

Vyblejskni Třeboň. Město znovu vyhlásilo fotografickou soutěž

Koupaliště Ostende na břehu rybníka Svět u Třeboně má nezaměnitelnou atmosféru, Místní i turisté oceňují, že se místo prakticky vůbec nemění - Foto: Mária Pfeiferová

Koupaliště Ostende na břehu rybníka Svět u Třeboně má nezaměnitelnou atmosféru, Místní i turisté oceňují, že se místo prakticky vůbec neměníFoto: Mária Pfeiferová

V Třeboni po roce znovu hledají nejhezčí fotografii města. Podle Luďka Švejcara z odboru kultury může každý autor do soutěže Vyblejskni Třeboň přihlásit maximálně pět snímků, které ve městě pořídil od začátku dubna do 20. srpna. Tentokrát je tématem Třeboň v pohybu. Loňský ročník soutěže byl rekordní, 85 autorů z celé republiky do něj poslalo 366 snímků.

Tipy z regionu11. července  2017 v 07:12  

Kinematograf promítne české filmy v Třeboni, Chlumu a ve Veselí

Kinematograf bratří Čadíků - Foto: Filip Jandourek

Kinematograf bratří ČadíkůFoto: Filip Jandourek

Další zastávkou Kinematografu bratří Čadíků na jihu Čech je Třeboň. Na Masarykově náměstí hraje české filmy. V úterý 11. července lidé uvidí romantickou komedii Všechno nebo nic, ve středu road movie Trabantem do posledního dechu a ve čtvrtek drama Teorie tygra. Z Třeboně bude kinematograf pokračovat do Chlumu u Třeboně a Veselí nad Lužnicí.

Tipy z regionu9. července  2017 v 07:28  

Koncerty, divadla, nebo loutkohry nabídne Radniční léto v Budějovicích

Pavel Žalman Lohonka - Foto: Jana Deutschová

Pavel Žalman LohonkaFoto: Jana Deutschová

Na nádvoří radnice v Českých Budějovicích začalo odstartuje Radniční léto 2017. Ve dvou letních měsících se tam uskuteční celkem 29 představení různých žánrů. Chybět nebudou ani tradiční folkové koncerty. Radniční léto 2017 láká například na Jaroslava Samsona Lenka, Pavla Žalmana Lohonku, nebo na Pavla Dobeše a Tomáše Kotrbu.

Tipy z regionu7. července  2017 v 07:27  

Ve Velenicích si můžete prohlédnout kopii prvního českého trolejbusu

Replika historického trolejbusu v Českých Velenicích - Foto: Lucie Hochmanová

Replika historického trolejbusu v Českých VelenicíchFoto: Lucie Hochmanová

Kopie prvního trolejbusu, který na našem území vozil cestující, bude k vidění v Českých Velenicích. Na třídě Československých legií před komunitním centrem Fénix si ji budou moc lidé prohlédnout v sobotu 8. července od 14 do 17 hodin. Původní trolejbus vozil od poloviny července 1907 cestující z nádraží v Českých Velenicích na náměstí v rakouském Gmündu. Jeho kopie je uzpůsobená pro dnešní provoz. Její autoři nabídnout v červenci další tři termíny pro prohlídku repliky historického trolejbusu. Více: Do Českých Velenic se po sto letech vrátil trolejbus

Tipy z regionu5. července  2017 v 07:38  

Pouliční umělci jsou v Třeboni vítaní, radnice jim umožnila vystupovat

Pouliční umělec - Foto: Fotobanka Pixabay

Pouliční umělecFoto: Fotobanka Pixabay

V historickém centru Třeboně mohou vystupovat pouliční umělci. Podmínky schválilo ve vyhlášce zastupitelstvo města. Umělci smí vystupovat maximálně 90 minut, mohou zabrat dva metry čtvereční a nesmí zamezit vstupu do objektu.

Tipy z regionu3. července  2017 v 07:34  

Soběslavská Setkání s hudbou nabízí dvanáct koncertů

Domaci vyroba aneb Pecky vsecky, tradiční koncert Setkání s hudbou na městském koupališti v Soběslavi - Foto: Petr Hanzlík

Domaci vyroba aneb Pecky vsecky, tradiční koncert Setkání s hudbou na městském koupališti v SoběslaviFoto: Petr Hanzlík

Devátý ročník jihočeských svátků hudby se koná až do 10. července v Soběslavi. Hudební festival Setkání s hudbou v Soběslavi spojuje mladé začínající talenty s úspěšnými umělci.

Uslyšíte například špičkový vokální soubor Dyškanti nebo dívčí smyčcové kvarteto Gadrew Way Quartet. Tradiční open-air koncert „Domácí výroba aneb Pecky všecky“ v pátek 7. července na městském koupališti připomene 100. výročí narození legendární Elly Fitzgerald. 

Dramaturgie festivalu je postavena především na komorní vážné hudbě a částečně multižánrově. Koncerty se odehrávají na několika místech v Soběslavi: v kostelích sv. Petra a Pavla a sv.Víta, v Galerii sv. Marka, v Kulturním domě, v soběslavském kině, v koncertním sále soběslavské ZUŠ a na městském koupališti. 

SETKANI S HUDBOU 2017 - program festivalu - Foto: Petr Hanzlík

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  57
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  D3, mezi km 79.2 a 78.4, ve směru Benešov, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 19.11.2016 08:00 Do 31.10.2019 23:59, uzavírka z důvodu nedokončené stavby D3 0306/II
  silnice I/4 (ulice Písecká), Strakonice, okr. Strakonice, práce na inženýrských sítích, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 10.07.2017 09:00 Do 23.07.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/4 ...
  silnice I/34, v katastru obce Dolní Žďár, část obce Horní Lhota, okr. Jindřichův Hradec, práce na silnici, střídavý jednosměrný provoz, Od 10.07.2017 09:00 Do 16.08.2017 23:59, částečná uzavírka silnice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace