Tipy z regionu18. listopadu  2017 v 07:40  

V Písku vystavují cenné marionety z 19. století

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Desítky historických českých loutek z 19. století uvidí návštěvníci Prácheňského muzea v Písku. Výstava s názvem U Sychrovských na půdě připomíná výrobce marionet Mikoláše Sychrovského z Mirotic. Sychrovský byl první jménem známý řezbář, který se zaměřoval na loutky. Muzeum ukáže zhruba dvacítku jeho marionet, které se dodnes dochovaly a patří k nejcennějším kusům českého loutkářství vůbec.

Tipy z regionu16. listopadu  2017 v 07:37  

Vánoční strom na budějovickém náměstí se rozsvítí 2. prosince

Adventní náměstí v Českých Budějovicích - Foto: Jiří Čondl

Adventní náměstí v Českých BudějovicíchFoto: Jiří Čondl

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. letos ozdobí 15 metrů vysoká kanadská jedle. Podle mluvčí magistrátu Jitky Welzlové vánoční strom městu věnoval majitel zahrady na Zavadilce. Slavnostní rozsvícení stromu se uskuteční v sobotu 2. prosince.

Tipy z regionu14. listopadu  2017 v 07:26  

Jindřichův Hradec ozdobí o adventu pohyblivá socha anděla z 3D tiskárny

Anděl z PET lahví na náměstí Míru v Jindřichově Hradci v roce 2016 - Foto: Lucie Hochmanová

Anděl z PET lahví na náměstí Míru v Jindřichově Hradci v roce 2016Foto: Lucie Hochmanová

Jindřichův Hradec bude o adventu zdobit pohyblivá socha anděla vyrobená na 3D tiskárně. Celkem 253 dílů z padesáti kilogramů recyklovaných plastů vyrobili lidé v České republice i v zahraničí. Architekti je na jindřichohradeckém Masarykově náměstí sestaví na konci listopadu. Podle Marie Hazukové z Muzea Jindřichohradecka, které se na stavbě anděla podílí, půjde o první plastiku vyrobenou veřejným participativním tiskem na světě.

Tipy z regionu12. listopadu  2017 v 07:31  

Výstava v Třeboni připomíná historii Schwarzenberské hroby

Schwarzenberská hrobka stojí u rybníka Svět v Třeboni - Foto: Jan Rosenauer

Schwarzenberská hrobka stojí u rybníka Svět v TřeboniFoto: Jan Rosenauer

Nová expozice Domě Štěpánka Netolického v Třeboni připomíná 140. výročí vysvěcení Schwarzenberské hrobky. Představí architektonický vývoj stavby nebo dobové archiválie. Podle kurátora výstavy Michala Morawetze se návštěvníci dozvědí třeba i to, po kom jsou pojmenovány zvony v hrobce. Expozice je k vidění do 4. února roku 2018.

Tipy z regionu10. listopadu  2017 v 07:38  

Mezi Strakonicemi a Novým Dražejovem vede nová cyklostezka

Ilustrační foto - Foto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

Ilustrační fotoFoto: Creative Commons CC0 1.0 Universal

Novou cyklostezku otevřeli ve Strakonicích. Spojuje město s místní částí Nový Dražejov. Náklady na vybudování jeden kilometr dlouhé cesty přesáhly sedm milionů korun. Devadesát procent nákladů pokryla dotace Evropské unie. Město předpokládá, že cyklostezka bude sloužit turistům i místním při cestě do práce.

Tipy z regionu8. listopadu  2017 v 07:34  

Na Gastrofest přijede mistr světa v přípravě pizzy, chybět nebude exotika

Ilustrační foto - Foto:  ubik123, Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto:  ubik123, Fotobanka Pixabay

Speciality z různých koutů světa, soutěž Český kapr nebo evropský šampionát ve vykrajování dýní. To nabídne podzimní Gastrofest v Českých Budějovicích, který se uskuteční od 9. do 11. listopadu na výstavišti. Festival letos navštíví několikanásobný mistr světa v přípravě pizzy Elio Ungaro z Itálie. Podle ředitele přehlídky Vladimíra Tůmy nebudou chybět tradiční exotické speciality, jako například pokrmy ze žraloků, krokodýlů či hmyzu.

Tipy z regionu6. listopadu  2017 v 07:30  

Obyvatelé Krumlova mohou rozhodnout, do čeho město investuje

Český Krumlov - Foto: Filip Černý

Český KrumlovFoto: Filip Černý

Lidé v Českém Krumlově mohou hlasovat, jestli podpoří úpravu sportovního hřiště v Novém Spolí, městský mobiliář nebo nové herní prvky pro sídliště Plešivec. To jsou jen některé projekty, které se uchází o podporu místních a také o finance z radnice. Z původně podaných 60 projektů už komise vybrala 25 finalistů. Český Krumlov má celkem devět místních částí a z každé může vyhrát jeden projekt. Hlasování na serveru krumlovsobe.cz trvá do 15. listopadu.

Tipy z regionu4. listopadu  2017 v 07:45  

Jihočeši mohou získat až 120 tisíc na výměnu kotlů

Žadatelé o kotlíkové dotace - Foto:  Karlovarský kraj

Žadatelé o kotlíkové dotaceFoto:  Karlovarský kraj

O takzvané kotlíkové dotace se v druhém kole v Jihočeském kraji přihlásilo už bezmála čtyři tisíce lidí. Žádosti se podávají elektronicky na webu krajského úřadu. Podle radního Antonína Kráka je největší zájem o tepelná čerpadla. Lidé žijící v jižních Čechách mohou na výměnu kotlů získat až 120 tisíc korun. Celkově kraj rozdělí skoro 300 korun.

Tipy z regionu2. listopadu  2017 v 07:32  

V Budějovicích začala jezdit linka MHD na náměstí. Je zdarma

Ilustrační foto - Foto: Andrea Zahradníková

Ilustrační fotoFoto: Andrea Zahradníková

V Českých Budějovicích od 1. listopadu jezdí nová autobusová linka. Spojuje odstavné parkoviště na konci Jírovcovy ulice s náměstím Přemysla Otakara II. Na lince začnou příští rok jezdit elektrobusy, do té doby je přeprava zdarma. Nová linka má číslo 24, jezdí v desetiminutovém intervalu a většina nových zastávek je v Jírovcově ulici.

Tipy z regionu31. října  2017 v 07:31  

Začal festival frankofonní kultury a gastronomie Bonjour Budějovice

Typické francouzské lahůdky nemohou chybět - Foto: Fotobanka Pixabay

Typické francouzské lahůdky nemohou chybětFoto: Fotobanka Pixabay

Do 11. listopadu potrvá v Českých Budějovicích festival Bonjour Budějovice. Potěší všechny, kdo mají zájem o francouzštinu a francouzskou kulturu. Nabízí například čtení, promítání filmů, koncerty, večer společenských her nebo kurz vaření s kulinářem Petrem Stupkou a kočovným šéfkuchařem François Bouillet. Detaily najdete na webových stránkách Francouzské aliance.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  63
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 20.11.2017 08:00 Do 24.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu zhotovení ...
  komunikace, Modlešovice, okr. Strakonice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 23.11.2017 07:00 Do 23.11.2017 15:00, Úplná uzavírka místní komunikace v Modlešovicích, v místě u pozemku parc.č. 948/1 ...
  silnice III/13518, v katastru obce Vesce, okr. Tábor, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 18.11.2017 07:00 Do 19.11.2017 18:00, pro provedení stavby „Oprava objízdných tras v rámci stavby mostů č.ev. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace