Tipy z regionu26. května  2017 v 07:38  

Na nádvoří písecké Sladovny a muzea se můžete zdarma připojit k internetu

Ilustrační foto - Foto:  FirmBee

Ilustrační fotoFoto:  FirmBee

Písek ve městě zavedl bezplatný internet. Lidé se můžou připojit na nádvoří Sladovny a Prácheňského muzea denně od 7 do 22 hodin. Podle Vladimíra Pokorného, vedoucího oddělení informatiky, je wi-fi k dispozici také v budově úřadu v ulici Budovcova, a to od 6 do 19 hodin.

Dobráci z Jámy oslavují 110 let sboru. Obcí projde slavnostní průvod

SDH Jáma vybojoval první místo v soutěži Dobráci roku. - Foto: Andrea Zahradníková

SDH Jáma vybojoval první místo v soutěži Dobráci roku.Foto: Andrea Zahradníková

Oslava pro hasiče z Jámy, kteří vyhráli jihočeské kolo soutěže Dobráci roku. Zahájení akce s moderátorkou Hankou Šoberovou - Foto: Andrea Zahradníková

Oslava pro hasiče z Jámy, kteří vyhráli jihočeské kolo soutěže Dobráci roku. Zahájení akce s moderátorkou Hankou ŠoberovouFoto: Andrea Zahradníková

Sbor dobrovolných hasičů z Jámy u Mičovic oslavuje 110. výročí založení. Program zahájí v sobotu 27. května ve 14 hodin slavnostním průvodem. Dále jsou připraveny ukázky historické techniky nebo příprava mladých hasičů. Oslavy završí přátelské posezení na návsi s příjemnou hudbou, zahrají Netoličanka a Dynamics Band.

Tipy z regionu24. května  2017 v 07:28  

Rybářské dny ve Vodňanech nabídkou prohlídky škol i kulturní program

Ilustrační foto - Foto: Lukáš Martinek

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Martinek

Už 27. ročníkem Rybářských dní budou od středy 24. května žít jihočeské Vodňany. Program pořadatelé rozložili až do sobotní noci. Slibují pestrou nabídku pro všechny věkové kategorie. Připraveny jsou prohlídky místních rybářských škol, koncerty oblíbených kapel, výstavy trofejí i rybí trh a jarmark.

Tipy z regionu22. května  2017 v 07:25  

Nová výstava Jihočeského muzea ukazuje horu Kleť v proměnách času

Na vrcholu hory Kleť - Foto: Miroslav Tichák

Na vrcholu hory KleťFoto: Miroslav Tichák

Kleť a Blanský les je název výstavy, která je od 18. května k vidění v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Cílem expozice je představit Kleť pohledem umělců mnoha generací, ale také upozornit na aspekt ochrany přírody.

Tipy z regionu19. května  2017 v 10:26  

Kanál pro plavení dřeva ze Šumavy se otevře výletníkům

Zahájení nové plavební sezóny na Schwarzenberském kanále - Foto: Václav Malina

Zahájení nové plavební sezóny na Schwarzenberském kanáleFoto: Václav Malina

Na Schwarzenberském plavebním kanále v sobotu 20. května zahájí dvacátou novodobou plavební sezóny. Ukázka plavení dřena na Jeleních Vrších pod lesovnou začne v půl třetí odpoledne. V celodenním programu jsou připraveny pohádky z obou stran Šumavy nebo setkání s místním folklorem.

Tipy z regionu18. května  2017 v 07:28  

Muzeum Jindřichohradecka vystavuje fotografie z první světové války

Bitva na Sommě, britští vojáci s teplými příděly - Foto: CC0 Public domain

Bitva na Sommě, britští vojáci s teplými přídělyFoto: CC0 Public domain

Muzeum Jindřichohradecka ve čtvrtek 18. května v 16 hodin zahájí další výstavu věnovanou první světové válce. Tentokrát ukáže jeden z největších světových konfliktů pohledem fotografů. Snímky profesionálů i amatérů vystaví v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. K vidění tam budou do konce letošního roku.

Tipy z regionu16. května  2017 v 07:33  

V Dačicích vyberou dům s nejhezčí květinovou výzdobou

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Už pošesté se letos koná soutěž s názvem Rozkvetlé Dačice. Potrvá od 1. června do konce srpna. Porota bude posuzovat květinovou výzdobu ve více kategoriích - rozkvetlé okno nebo balkon v rodinných a bytových domech a úprava předzahrádky nebo okolí domu. Podle starosty města Karla Macků je cílem soutěže motivovat obyvatele města v péči o zeleň a snahu o příjemné prostředí.

Tipy z regionu14. května  2017 v 07:32  

Vltava bude letos splavná z Českých Budějovic až na Orlík

Přehrada v Hněvkovicích - Foto: Lucie Hochmanová

Přehrada v HněvkovicíchFoto: Lucie Hochmanová

Lodím se otevře téměř 100 kilometrů dlouhá cesta po řece Vltavě z Českých Budějovic na Orlík. Umožní to nová plavební komora v Hněvkovicích, kterou Ředitelství vodních cest zprovozní 20. května. Zájem o plavbu po řece podle Povodí Vltavy roste. „V roce 2016 se přes České Vrbné a Hlubokou nad Vltavou proplavilo přes 2300 lodí a 13 tisíc osob. To je pětkrát víc než v roce 2013,“ informoval vedoucí provozního střediska České Budějovice Martin Kaiser.

Tipy z regionu12. května  2017 v 07:36  

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích představí čerty

Ilustrační foto - Foto: Andrea Zahradníková

Ilustrační fotoFoto: Andrea Zahradníková

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích představí čerty. Tematická výstava začala vernisáží ve čtvrtek 11. května. Autoři slibují podívanou pro děti i dospělé. Návštěvníci uvidí například fotografie, scénické návrhy a kostýmy, které připomínají čerty na divadelních jevištích.

Tipy z regionu10. května  2017 v 08:34  

Tři mušketýry, tátu vlasti i Ježíška Superstar nabízí přehlídka Malého divadla

Představení Karel - táta vlasti v Malém divadle v Českých Budějovicích - Foto: Petr Zikmund,  Jihočeské divadlo

Představení Karel - táta vlasti v Malém divadle v Českých BudějovicíchFoto: Petr Zikmund, Jihočeské divadlo

Sedm představení ve čtyřech dnech uvede českobudějovické Malé divadlo. Minipřehlídka trvá od středy 10. května do soboty 13. května. Na programu jsou inscenace souboru z posledních dvou let. K vidění budou jednak starší představení, ale i ta, která Malé divadlo uvedlo v letošní sezóně poprvé. Sem patří především čerstvá inscenace Jenom tři mušketýři odehrávající se v Rajské zahradě českobudějovického dominikánského kláštera. Jako host přehlídky vystoupí plzeňské Divadlo Alfa s tematicky laděnou maňáskovou groteskou Tři mušketýři.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  55
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 29.5.2017 14:20 do 18:25; na silnici 39 u obce Lenora okres Prachatice; nehoda nákladního vozidla; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; uzavřeno; probíhá vyprošťování havarovaného kamionu, vozovka ...
  silnice III/14514, Stachy - silnice III/14516a, Zdíkov, část obce Nový Dvůr, okr. Prachatice, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 29.05.2017 00:00 Do 23.06.2017 23:59, Částečná ...
  Od 29.5.2017 13:55 do 17:55; na silnici 4 u obce Malenice okres Strakonice; přehledný úsek ve stoupání; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; vozidlo odstavené částečně mimo vozovku.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace