Tipy z regionu19. září  2017 v 07:26  

V Jihočeském muzeu vystavují rozmanité hrací karty

Ilustrační foto - Foto: Lucie Vopálenská

Ilustrační fotoFoto: Lucie Vopálenská

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích začala výstava Jedny karty nestačí: Barevný svět hracích karet. Muzeum ji připravilo ve spolupráci s Klubem sběratelů hracích karet. Představuje historii a vývoj kartýřského řemesla, pestrost karetních druhů, velikost karetních listů, jejich tvary, obsah či grafické zpracování. Expozici můžete navštívit až do 14. ledna.

Tipy z regionu17. září  2017 v 07:36  

Pro otáčivé hlediště chystají Draculu a rodinný Ztracený svět

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově - Foto: Andrea Zahradníková

Otáčivé hlediště v Českém KrumlověFoto: Andrea Zahradníková

Jihočeské divadlo uvede v příštím roce dvě premiéry na českokrumlovském otáčivém hledišti. První bude horor Dracula v režii Martina Glasera, druhou pak rodinné představení souboru Malého divadla s názvem Ztracený svět. Ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek doplnil, že na točně bude k vidění celkem osm her a 92 představení.

Tipy z regionu15. září  2017 v 07:30  

Budějovice zažijí western den s indiány, tanečníky a řadou kapel

Westernové tance. Ilustrační foto - Foto: Jaroslav Hoření

Westernové tance. Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Hoření

Festival country hudby a westernových atrakcí se uskuteční v sobotu 16. září na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Návštěvníci uvidí indiánskou vesnici, budou si moci vyzkoušet práci s bičem nebo jízdu na koni. Program, který trvá od 10 do 22 hodin, dále nabídne ukázky country tance a vystoupení mnoha kapel, například New Rangers, COP a Patrola.

Tipy z regionu13. září  2017 v 07:37  

Na přehradě v Hněvkovicích bude poprvé Den otevřených dveří

Hněvkovická přehrada - Foto: Lucie Hochmanová

Hněvkovická přehradaFoto: Lucie Hochmanová

Před 25 lety se roztočila turbína vodní elektrárny pod hrází Hněvkovické přehrady. Spolu s nedalekým Kořenskem je to nejmladší dílo takzvané Vltavské kaskády. V sobotu 16. září oslaví přehrada čtvrt století provozu vůbec prvním Dnem otevřených dveří. Přístupná bude i obří čerpací stanice elektrárny Temelín.

Tipy z regionu11. září  2017 v 07:18  

Okolo Slepičí hory na Strakonicku vede nová naučná stezka

Ilustrační foto - Foto: Irena Šarounová

Ilustrační fotoFoto: Irena Šarounová

Nová naučná lesní stezka okolo Slepičí hory nedaleko Bělčic na Strakonicku nabízí relaxaci i informace o místní přírodě. Na téměř kilometr dlouhé trase je podle starosty Pavla Vejšického osm zastavení s informačními panely. Místo pro odpočinek najdou lidé v altánu s výhledem na Šumavu.

Tipy z regionu9. září  2017 v 07:14  

17 historických objektů můžete o víkendu navštívit v Prachaticích

Prachatické náměstí - Foto: Jiří Hubička

Prachatické náměstíFoto: Jiří Hubička

Sedmnáct historických objektů se v sobotu 9. září a v neděli 10. září otevře v Prachaticích u příležitosti Dnů evropského dědictví. Budou mezi nimi kostel svatého Jakuba s vyhlídkovou věží, nová galerie v klášteře v Neumannově ulici a poprvé od rekonstrukce také kaple svaté Markéty. Sobotní program Dnů evropského dědictví v Prachaticích doplní podzimní městské slavnosti. Na Velkém náměstí se od 14 hodin představí místní pěvecké sbory, taneční soubory a hudební skupiny.

Tipy z regionu7. září  2017 v 07:33  

Ve Volarech vzniklo první jihočeské veřejné parkourové hřiště

Ilustrační foto - Foto: Tomáš Mařas

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Mařas

Ve Volarech na Prachaticku vzniklo první jihočeské veřejné parkourové hřiště. Určené je hlavně pro teenagery, zkoušet tu můžou skoky, ke kterým by jinak používali lavičky, zábradlí nebo zídky ve městě. Součástí hřiště jsou podle Evy Suché ze společnosti ONYX i tabulky s QR kódy. S jejich pomocí si můžou návštěvníci do mobilního telefonu stáhnout video s návodem, jak jednotlivé cvičební prvky využít.

Tipy z regionu5. září  2017 v 07:40  

Jižními Čechami pojede rallye veteránů South Bohemia Classic

Rallye se zúčastní na 150 veteránů - Foto: Dana Jelínková

Rallye se zúčastní na 150 veteránůFoto: Dana Jelínková

Na Lipno, do Českého Krumlova i do novohradských hor koncem týdne zamíří na 150 veteránů. Mezinárodní rallye South Bohemia Classic odstartuje v pátek 8. září v podvečer z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí bude v pátek uzavřené na třech stranách. Soutěžící převážně v autech staršího data výroby pojedou za plného provozu. Kromě Českého Krumlova navštíví během páteční i sobotní etapy Lipno, Třeboň, Novohradské hory a Hlubokou nad Vltavou nebo Svatý Ján nad Malší.

Tipy z regionu3. září  2017 v 07:36  

U Nového Vojířova obnovili část železné opony

Ilustrační foto - Foto: Jan Rosenauer

Ilustrační fotoFoto: Jan Rosenauer

Kopie barikády, která bránila průchodu přes česko-rakouskou hranici, stojí u Novomlýnského rybníka u Nového Vojířova na Jindřichohradecku. Součástí jsou zákazové cedule v češtině i němčině, ostnatý drát i betonové zátarasy. Jak uvedl majitel zdejšího lesního hotelu Peršlák Marcus Hauser, pozůstatky z období mezi roky 1945 a 1989 našel při různých odklízecích pracích a chce jimi návštěvníkům připomenout rozdělenou Evropu. Podobný památník stojí i mezi Starým Městem pod Landštejnem a Slavonicemi.

Tipy z regionu1. září  2017 v 07:37  

V základní škole na sídlišti Šumava vznikla nová školka

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Základní škola Emy Destinnové na sídlišti Šumava v Českých Budějovicích se rozšířila o mateřskou školu. Do nové školky v září nastoupí 44 dětí. Na obědy budou chodit do nové školní jídelny s moderně vybavenou kuchyní. Českému rozhlasu to řekla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  60
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 23.09.2017 06:00 Do 23.09.2017 14:00, Úplná uzavírka místní komunikace, ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu konání farmářských trhů. Objízdná ...
  místní komunikace, Kaplice (okres Český Krumlov), uzavřeno, sportovní akce, Od 21.09.2017 14:00 Do 21.09.2017 20:00, Uzavírka centrum Kaplice; ulice: Českobudějovická, Horská, Linecká, Náměstí, Objížďka ...
  ulice Palackého náměstí, Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 02.10.2017 00:00 Do 23.10.2017 23:59, úplná uzavírka místní komunikace v ulici Palackého náměstí ve Strakonicích, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace