Tipy z regionu23. ledna  2018 v 07:35  

V Písku vydali brožuru, která má ještě zlepšit třídění odpadu ve městě

Písek vydal brožuru, která má motivovat lidi ke třídění odpadu. Informuje o tom, co je možné třídit a jakým způsobem, dále o svozu a dalším zpracování odpadu. Brožura je podle vedoucího odboru životního prostředí Miloslava Šatry plná názorných obrázků tak, aby zaujala i nejmladší čtenáře.

Tipy z regionu21. ledna  2018 v 07:35  

Všichni řidiči nyní mohou parkovat u jindřichohradeckého úřadu práce

Ilustrační foto - Foto: Ladislav Bába

Ilustrační fotoFoto: Ladislav Bába

Řidiči v Jindřichově Hradci nově zaparkují u úřadu práce. Město zrušilo omezení, podle kterého mohli v ulici Na příkopech podél budovy městského a pracovního úřadu parkovat jenom auta s povolením. Za parkování na devíti nových místech zaplatí řidiči deset korun za hodinu, stejně jako na patrovém parkovišti za městským úřadem nebo před budovou městské policie.

Tipy z regionu19. ledna  2018 v 07:35  

V Heřmani na Písecku je nová mateřská škola

Ilustrační foto - Foto:  Freepik

Ilustrační fotoFoto:  Freepik

V Heřmani na Písecku vznikla soukromá mateřská škola pro dvanáct dětí. V budově bývalé základní školy ji provozuje Asociace jihočeských rodin. Školka je určená pro děti od jednoho roku do šesti let. Peníze z nájmu půjdou podle starostky Jany Matouškové na opravy této budovy.

Tipy z regionu17. ledna  2018 v 07:32  

Porodnice v Prachaticích má nové monitory dechu

Nadace Křižovatka předala novorozeneckému oddělení Nemocnice Prachatice pět monitorů dechu - Foto:  Jihočeské nemocnice

Nadace Křižovatka předala novorozeneckému oddělení Nemocnice Prachatice pět monitorů dechuFoto:  Jihočeské nemocnice

Novorozence v porodnici v Prachaticích budou sledovat nové monitory dechu. Pět přístrojů převzala prachatická nemocnice od Nadace Křižovatka. Podle primáře dětského oddělení Jana Kyliana je to dar za necelých 15 tisíc korun.

Tipy z regionu15. ledna  2018 v 07:31  

V novém muzeu v Kvildě se lidé budou učit podmalby na skle

Originální podmalby na skle v muzeu v šumavské Kvildě - Foto: Jiří Čondl

Originální podmalby na skle v muzeu v šumavské KvilděFoto: Jiří Čondl

Nová tvořivá dílna v Kvildě vzkřísí zaniklou šumavskou tradici. V přístavbě obecního úřadu, kterou obec letos vybuduje, se lidé budou učit podmalby na skle. V další části vznikne muzeum věnovavé tomuto starému řemeslu. Stavba budovy za 15 milionů korun začne podle starosty Václava Vostradovského v polovině roku.

Tipy z regionu13. ledna  2018 v 07:31  

Přehlídka divadelních souborů ve Strakonicích nabídne sedm představení

Ilustrační foto - Foto: Beatrice Murch,  CC BY 2.0

Ilustrační fotoFoto: Beatrice Murch, CC BY 2.0

Strakonická přehlídka amatérských divadelních souborů nabídne šest komedií a jednu pohádku pro děti. Festival Setkání zahájí už v sobotu v 11 hodin představení Bláznivé námluvy v podání pražských herců. Poslední vystoupení ve strakonickém kulturním středisku začíná až v neděli v 19.30 hodin.

Tipy z regionu11. ledna  2018 v 07:39  

Nápady na obnovu Štěpánčina parku v Prachaticích vystavují v knihovně

Štěpánčin park Prachatice - Foto: Václav Malina

Štěpánčin park PrachaticeFoto: Václav Malina

Městská knihovna Prachatice vystavuje nápady na revitalizaci Štěpánčina parku. Do začátku února představuje pět návrhů, které autoři přihlásili do veřejné architektonické soutěže. Město Prachatice ji vyhlásilo v loňském roce. Vedoucí stavebně-správního odboru Antonín Jurčo uvedl, že k proměně Štěpánčina parku je třeba vypracovat studii a dokumentaci.

Tipy z regionu9. ledna  2018 v 07:39  

Upravené stopy čekají na běžkaře na rakouské straně Šumavy

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně Šumavy - Foto: Mária Pfeiferová

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně ŠumavyFoto: Mária Pfeiferová

Na běžky musí lyžaři do Rakouska. Česká strana Šumavy nenabízí na začátku ledna žádné upravené stopy. V příhraničním areálu Schönebem u hraničního přechodu Zadní Zvonková leží podle Martina Řezáče z marketingu areálu 50 centimetrů přírodního sněhu. Upravených je 68 kilometrů stop pro klasický styl i bruslení. Osmnáct kilometrů upravené stopy najdou lyžaři i v areálu Sternstein - Bad Leonfelden. V některých místech musejí počítat se zhoršenou kvalitou stopy.

Tipy z regionu7. ledna  2018 v 07:33  

Díky umělému sněhu jsou v provozu i menší skiareály

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na jihu Čech jsou díky umělému sněhu v provozu i menší lyžařské areály. Lyžuje se například na svahu v areálu Hradiště u Nové Bystřice. Kvůli nepříznivým podmínkám ale omezil provozovatel tento týden otevírací dobu na čas mezi 16. a 20. hodinou. Na Monínci u Tábora leží 40 centimetrů technického sněhu a lidem je k dispozici 1200 metrů sjezdovek a tři vleky.

Tipy z regionu5. ledna  2018 v 07:31  

Jindřichův Hradec bude mít nadále vlastní televizní vysílání

Ilustrační foto - Foto:  pixabay.com

Ilustrační fotoFoto:  pixabay.com

Dění v Jindřichově Hradci bude i v příštích dvou letech zaznamenávat městská televize. Radnice za to zaplatí 1,9 milionu korun bez daně. Součástí smlouvy je podle místostarosty Bohumila Komínka například dvacet minut zpravodajství každý týden i archivace zpráv.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  67
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Srážky: silný déšť, Dolní Dvořiště
  silnice I/19, Dolní Hořice, část obce Lejčkov, okr. Tábor, práce na silnici, zúžené jízdní pruhy, Od 01.03.2018 00:00 Do 31.03.2018 23:59, Částečná uzavírka silnice I/19; Termín: 3 dny v měsíci březnu ...
  silnice I/3, Lhotice, okr. České Budějovice, oprava povrchu vozovky, zúžené jízdní pruhy, Od 26.01.2018 00:00 Do 31.03.2018 23:59, Částečná uzavírka silnice I/3 MUK Lhotice (sjezdové rameno ve směru od ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace