Tipy z regionu10. prosince  2017 v 07:33  

Velké šumavské skiareály zahájily zimní lyžařskou sezonu

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na Šumavě se už lyžuje. Ze skiareálu Zadov hlásí 25 centimetrů sněhu vedoucí provozu Petr Vondraš, lyžuje se v areálu Kobyla. Na Lipně mají 50 centimetrů sněhu a podle mluvčího Vojena Smíška jsou od pátku v provozu všechny tři lanové dráhy, dětské hřiště Fox park a sjezdové tratě Jezerní, Dámská, Spojovací a Lišáka Foxe.

Tipy z regionu8. prosince  2017 v 07:28  

Prachatičtí mohou hodnotit návrhy na novou podobu Štěpánčina parku

Štěpánčin park Prachatice - Foto: Václav Malina

Štěpánčin park PrachaticeFoto: Václav Malina

Obyvatelé Prachatic zhodnotí návrhy na novou podobu Štěpánčina parku. Do čtvrtka 14. prosince jim to umožní anketa na webových stránkách města. Zájemci najdou na webu nejen slovní popis a obrazovou část ke dvěma variantám úprav parku, ale také odborné posudky.

Tipy z regionu6. prosince  2017 v 07:30  

Nezmaři odehrají s Jihočeskou filharmonií čtyři vánoční koncerty

Nezmaři a Symfonický orchestr ZUŠ Uničov v olomoucké Redutě - Foto: Petra Ševců

Nezmaři a Symfonický orchestr ZUŠ Uničov v olomoucké RedutěFoto: Petra Ševců

Jihočeská filharmonie připravila společně s folkovou kapelou Nezmaři speciální vánoční koncerty. Zazní písničky Nezmarů v úpravách Lukáše Sommera pro symfonický orchestr. Koncerty se uskuteční v Českých Budějovicích 6. a 7. a pak 11. a 12. prosince a muzikanti na nich pokřtí novou společnou desku, která vznikla ve studiích Českého rozhlasu České Budějovice.

Tipy z regionu4. prosince  2017 v 07:34  

Cyklisté a pěší mají novou lávku přes Mlýnskou stoku v Budějovicích

Nová lávka přes Mlýnskou stoku v Českých Budějovicích - Foto: Statutární město České Budějovice

Nová lávka přes Mlýnskou stoku v Českých BudějovicíchFoto: Statutární město České Budějovice

V Českých Budějovicích rozšířili stávající cyklostezku v parku u řeky Malše. Vybudování další části a stavba lávky přes Mlýnskou stoku vyšly víc než šest milionů korun. Magistrát předá stavbu do užívání v druhé polovině prosince.

Tipy z regionu2. prosince  2017 v 07:38  

O prvním prosincovém víkendu se začíná lyžovat na Kvildě

Kvilda - Foto: Václav Malina

KvildaFoto: Václav Malina

O víkendu 2. a 3. prosince se bude poprvé v nové sezoně lyžovat na Kvildě. Na sjezdovkách to umožní technický sníh. „V sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin pojedou hlavní a dětský vlek,“ uvedl provozní šumavského areálu Richard Jirouš. Stopy pro běžkaře ještě nebudou strojově upravené. V okolí Kvildy zatím leží jenom zhruba 10 centimetrů přírodního sněhu.

Tipy z regionu30. listopadu  2017 v 07:36  

Šumavská návštěvnická centra zvítězila v soutěži DestinaCZe

Infocentrum na Kvildě - Foto: Jiří Čondl

Infocentrum na KvilděFoto: Jiří Čondl

Návštěvnická centra Národního parku Šumava zvítězila v soutěži DestinaCZe 2017. Ocenění v kategorii Eko-friendly získalo Srní a Kvilda. Ceny uděluje centrála cestovního ruchu CzechTourism. Obě návštěvnická centra využívají technologie šetrné k životnímu prostředí, ale zároveň podle náměstka ředitele šumavského parku Miloše Juhy nepostrádají punc klasické šumavské architektury.

Tipy z regionu28. listopadu  2017 v 07:33  

Nejpřívětivější úřad je ve Veselí nad Lužnicí

Ilustrační foto - Foto: Lucie Maxová

Ilustrační fotoFoto: Lucie Maxová

Veselí nad Lužnicí má nejpřívětivější městský úřad v Jihočeském kraji. Motivační soutěž vyhlásilo už podruhé Ministerstvo vnitra. Letos podle informací zveřejněných na webu ministerstva ocenilo celkem 14 úřadů za jejich nadstandardně kvalitní servis služeb. Celorepublikovým vítězem se stalo město Příbor v Moravskoslezském kraji.

Tipy z regionu26. listopadu  2017 v 07:23  

Ve Strakonicích a Prachaticích bezplatně testují na HIV a jiné nemoci

Ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

V prachatickém a strakonickém kontaktním centru Prevent se mohou lidé nechat do konce listopadu otestovat na vir HIV a žloutenku. Vyšetření je anonymní a bezplatné. Test je vhodný pro každého, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV nebo žloutenky typu B a C - zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog.

Tipy z regionu24. listopadu  2017 v 07:31  

Slavonice Fest má pro příští rok podporu od zastupitelů

Letos zahajoval Slavonice Fest film Po strništi bos - Foto: Miroslav Duschek

Letos zahajoval Slavonice Fest film Po strništi bosFoto: Miroslav Duschek

Slavonice podpoří příští rok festival Slavonice Fest částkou 100 tisíc korun. Schválili to zastupitelé města. Jak uvedl tajemník Libor Karásek, peníze bude radnice pořadatelům hradit přímým proplácením služeb ve městě. Letní filmový a hudební festival se ve Slavonicích koná pravidelně od roku 2014.

Tipy z regionu22. listopadu  2017 v 07:49  

Neznámé historické fotky zaniklých míst a řemesel ukáže kniha o zimní Šumavě

Knihu už si mohli zájemci pořídit na festivalu Šumava Litera ve Vimperku - Foto: Matěj Vodička

Knihu už si mohli zájemci pořídit na festivalu Šumava Litera ve VimperkuFoto: Matěj Vodička

Řadu dosud neznámých fotografií Šumavy představí nová kniha s názvem Šumava - krajina pod sněhem. Na snímcích převážně z první poloviny minulého století jsou dnes už zmizelé vesnice, zaniklá řemesla a tvrdý život lidí v zimě na horách. Fotky pocházejí z českokrumlovského Fotoateliéru Seidel. Fotografové Josef a František Seidlovi zachytili na svých snímcích zimní svátky, tradice a obyčeje, ale i výrobu umrlčích prken, dřevěných saní nebo prvních lyží. Jejich obrazový archiv čítá téměř 140 tisíc dochovaných negativů.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  64
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 11.12.2017 19:45 do 22:50; na silnici 02311 u obce Jindřichův Hradec; světelná signalizace mimo provoz, silný provoz; železniční přejezd P 6158 v poruše, na místě technik ČD.
  místní komunikace, v katastru obce Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, úplná uzavírka místní komunikace v ulici Velké náměstí ve Strakonicích, v úseku od křižovatky ...
  ulice Kpt. Jaroše, mezi křižovatkami ulic Novohradská a V. Vydry, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 15.12.2017 00:00 Do 15.12.2017 23:59, úplná uzavírka v ulici kpt. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace