Tipy z regionu4. října  2017 v 07:34  

Jihočeská vědecká knihovna pořádá celý týden čtení pro děti

Ilustrační foto - Foto: Romana Lehmannová

Ilustrační fotoFoto: Romana Lehmannová

Na všech svých pobočkách pořádá tento týden Jihočeská vědecká knihovna čtení pro děti. Začíná každý den v 16 hodin a je vhodné zejména pro předškoláky. Na pokračování si mohou poslechnout knihu Ester Staré A pak se to stalo. Děti mohou v rámci Týdne knihoven navštívit i tvořivá odpoledne nebo si zahrát deskové hry.

Tipy z regionu3. října  2017 v 07:37  

V Jihočeském muzeu uvidíte na tradiční výstavě přes 250 druhů hub

Houbaři na jihu Čech zažívají mimořádně dobrou sezónu - Foto: Jitka Cibulová Vokatá

Houbaři na jihu Čech zažívají mimořádně dobrou sezónuFoto: Jitka Cibulová Vokatá

Tradiční podzimní výstava hub v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích začala v pondělí 2. října. Nabízí přes 250 různých druhů hub. Lidé si je mohou přijít prohlédnout do pátku 6. října. Mohou navíc přinést i své úlovky a mluvit o nich s odborníky po celý týden v houbařské poradně.

Tipy z regionu1. října  2017 v 07:38  

Cyklisté budou mít lepší cestu mezi Kvildou a Horskou Kvildou

Ilustrační foto - Foto: Jaroslava Mannová

Ilustrační fotoFoto: Jaroslava Mannová

Nová cyklostezka propojí Kvildu s Horskou Kvildou na Šumavě. Projekt za deset milionů korun přispěje k větší bezpečnosti cyklistů. Ti až dosud musí podle starosty Václava Vostradovského jezdit po frekventované silnici.

Tipy z regionu29. září  2017 v 07:33  

V Písku mohou lidé po tříměsíční pauze zase využívat plavecký bazén

Ilustrační foto - Foto: Juan Salamanca, CC0 Public domain

Ilustrační fotoFoto: Juan Salamanca, CC0 Public domain

V Písku po tříměsíční odstávce otevřou plavecký bazén. Opravy podle Lenky Gareisové z městských služeb zajistí bezpečný provoz. Hlavní bylo zabránit zatékání vody do stavebních konstrukcí. Návštěvníci můžou znova využívat plavecký bazén v Písku od 1. října.

Tipy z regionu27. září  2017 v 07:41  

V Budějovicích se objevují nové kolostavy, přibude i cyklopumpa

Kolostavy u Jihočeského divadla v Českých Budějovicích - Foto: Andrea Zahradníková

Kolostavy u Jihočeského divadla v Českých BudějovicíchFoto: Andrea Zahradníková

Nové kolostavy mají cyklisté v Českých Budějovicích k dispozici u Jihočeského divadla. Další nechá radnice umístit před vlakové nádraží a do Jeronýmovy ulice. Celková hodnota nových stojanů přesahuje 60 tisíc korun. V nejbližší době navíc přibude u hřiště v Plzeňské ulici nová cyklopumpa, jedna už funguje u plovárny.

Tipy z regionu25. září  2017 v 07:35  

Ornitologové vystavují v Plané nad Lužnicí

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Poznáváme a chráníme přírodu, tak zní název nové výstavy v galerii kulturního centra Fara v Plané nad Lužnicí. Připravila ji skupina místních ornitologů. „Lidé se dozví o ochraně ptáků, odchytu, kroužkování, kolik nám tu hnízdí ptáků a podobně,“ zve za pořadatele František Doubek. Zájemci si výstavu mohou prohlédnout až do konce listopadu.

Tipy z regionu23. září  2017 v 07:39  

V Prachaticích opraví a rozšíří plavecký bazén

Ilustrační foto - Foto: Šárka Škapiková

Ilustrační fotoFoto: Šárka Škapiková

Prachatice opraví plavecký bazén. Navíc ho rozšíří o wellness centrum se saunami, vířivkou nebo tobogány pro děti. Podle předběžných odhadů zaplatí město za modernizaci 30 let starého sportoviště přibližně 100 milionů korun. Součástí první etapy oprav bude podle starosty Martina Malého i bazén na cvičení. V dalších letech by u prachatického bazénu mohl vyrůst také slaný svět s bazény s mořskou vodou.

Tipy z regionu21. září  2017 v 07:43  

Splavněná Vltava, centrum Písku, radnice v Kardašově Řečici. Vyberte Stavbu roku

Na jezu ve Hněvkovicích se letos otevřela plavební komora. Splavněný úsek Vltavy usiluje o titul Stavba roku - Foto: Andrea Zahradníková

Na jezu ve Hněvkovicích se letos otevřela plavební komora. Splavněný úsek Vltavy usiluje o titul Stavba rokuFoto: Andrea Zahradníková

Tři jihočeské stavby vybrala porota do finále soutěže Stavba roku. Jde o splavněný úsek Vltavy mezi Hněvkovicemi a Týnem nad Vltavou, obnovenou linii historického centra Písku a rekonstruovanou radnici v Kardašově Řečici. O vítězi rozhodnou lidé na internetu. Hlas je možné odevzdat na stránkách stavbaroku.cz do 5. října do 12 hodin.

Tipy z regionu19. září  2017 v 07:26  

V Jihočeském muzeu vystavují rozmanité hrací karty

Ilustrační foto - Foto: Lucie Vopálenská

Ilustrační fotoFoto: Lucie Vopálenská

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích začala výstava Jedny karty nestačí: Barevný svět hracích karet. Muzeum ji připravilo ve spolupráci s Klubem sběratelů hracích karet. Představuje historii a vývoj kartýřského řemesla, pestrost karetních druhů, velikost karetních listů, jejich tvary, obsah či grafické zpracování. Expozici můžete navštívit až do 14. ledna.

Tipy z regionu17. září  2017 v 07:36  

Pro otáčivé hlediště chystají Draculu a rodinný Ztracený svět

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově - Foto: Andrea Zahradníková

Otáčivé hlediště v Českém KrumlověFoto: Andrea Zahradníková

Jihočeské divadlo uvede v příštím roce dvě premiéry na českokrumlovském otáčivém hledišti. První bude horor Dracula v režii Martina Glasera, druhou pak rodinné představení souboru Malého divadla s názvem Ztracený svět. Ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek doplnil, že na točně bude k vidění celkem osm her a 92 představení.

   První  |  Předchozí
Stránka 2  z celkem  62
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 23.10.2017 14:30 do 16:35; v ulici Třída 9. května v obci Dačice okres Jindřichův Hradec; nehoda; havárie OA bez zranění, na místo PČR.
  Od 23.10.2017 14:25 do 16:30; v ulici V Domkách v obci Velešín okres Český Krumlov; křiž. s ul. Krumlovská; nehoda; pád motocyklisty se zraněním. Na místo PČR a ZZS.
  Od 23.10.2017 14:10 do 16:15; na silnici 154 u obce Kaplice okres Český Krumlov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; 3 x OA se zraněním. Na místo PČR, ZZS a HZS.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace