Tipy z regionu26. února  2018 v 07:32  

Děti mohou poslat do soutěže báseň o jaru a knihách

Ilustrační foto - Foto: Antonín Hurych

Ilustrační fotoFoto: Antonín Hurych

Jihočeská vědecká knihovna hledá nejhezčí dětskou báseň o jaru. Soutěže se můžou zúčastnit děti ve věku od 6 do 15 let. Říkanky, rýmovánky a verše na téma jaro, knihy a knihovna bude dětské oddělení knihovny v ulici Na Sadech v Českých Budějovicích přijímat do konce března. Vítězné básně vystaví a jejich autory ocení 12. dubna.

Tipy z regionu24. února  2018 v 07:35  

V Budějovicích je nová ambulance pro děti s očními chorobami

Ilustrační foto - Foto: CC0 Public domain

Ilustrační fotoFoto: CC0 Public domain

Českobudějovická nemocnice otevřela novou ambulanci, kde pomáhají dětem se získanými nebo vrozenými očními chorobami. Nové pracoviště má podle ředitele Úseku ostatních zdravotnických oborů Jaroslava Nováka dvojnásobnou kapacitu. Součástí jsou teď dvě ambulance, které mají samostatné přístrojové vybavení.

Tipy z regionu22. února  2018 v 07:28  

V Českém Vrbném budou značené trasy pro vozíčkáře

V místní části Českých Budějovic České Vrbné vzniknou značené trasy pro vozíčkáře. Jedná se o projekt Klubu českých turistů s názvem Turistika pro všechny. Lidé najdou na trasách informační panely, turistické rozcestníky se směrovkami a sedací soupravy pro vozíčkáře i jejich doprovod. Vyznačené okruhy budou začínat i končit na přístupném místě a povedou po komunikacích.

Tipy z regionu20. února  2018 v 07:39  

Baví vás recitace? Přihlaste se na soutěž v Třeboni

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Třeboň bude hostit přehlídku uměleckého přednesu a divadla poezie. Třeboň poetická je krajským kolem celostátní soutěže Wolkrův Prostějov. Přihlásit se můžou soubory i sóloví recitátoři, kteří ukončili devátou třídu základní školy. Horní věková hranice není podle organizátorky Miloslavy Jelonkové omezená. Přihlášky do soutěže je možné poslat do 25. února. Samotná přehlídka se uskuteční v divadle J. K. Tyla v Třeboni 17. a 18. března.

Tipy z regionu18. února  2018 v 07:39  

V Jihočeském muzeu vystavují orchideje a exotický hmyz

Orchidej rodu Dendrobium - Foto: Pavel Chlouba

Orchidej rodu DendrobiumFoto: Pavel Chlouba

Orchideje, bromélie nebo sukulenty a další exotické rostliny vystavuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Expozici květin doplňují ukázky drobných obratlovců, terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Výstava, na které se podílí bezmála třicet pěstitelů a chovatelů, potrvá do 25. února.

Tipy z regionu16. února  2018 v 07:36  

Dny slovenské kultury nabízí výstavy, promítání i pochutiny

Halušky se zelím - Foto: Martin Čuřík

Halušky se zelímFoto: Martin Čuřík

Dny slovenské kultury začínají v pátek 16. února v Českých Budějovicích. Devatenáctý ročník nabídne výstavy fotografií, filmové promítání nebo divadelní a hudební představení. Letošní novinkou bude podle vedoucí odboru kultury Ivy Sedlákové bohoslužba ve slovenském jazyce. Festival, který trvá do 25. února, doplní také Dny slovenské kuchyně ve vybraných restauracích.

Tipy z regionu14. února  2018 v 07:32  

Dům s bývalou modlitebnou je Památkou roku

Luteránska modlitebna ve Slavonicích vznikla v domě č. 517 na Horním náměstí v 16. století. Luteráni se sem uchýlili poté, co jim Zachariáš z Hradce zakázal bohoslužby v gotickém kostele - Foto: Lucie Hochmanová

Luteránska modlitebna ve Slavonicích vznikla v domě č. 517 na Horním náměstí v 16. století. Luteráni se sem uchýlili poté, co jim Zachariáš z Hradce zakázal bohoslužby v gotickém kosteleFoto: Lucie Hochmanová

Jihočeskou památkou roku 2017 je dům s bývalou luteránskou modlitebnou ve Slavonicích. O titulu rozhodla porota Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Vítěz krajského kola soutěže postoupil do republikového finále, jeho výsledky zveřejní pořadatel soutěže na Mezinárodní den památek 17. dubna. Více o domě se dozvíte zde: Luteránská modlitebna skrývá výjimečné vyobrazení boje dobra se zlem

Tipy z regionu12. února  2018 v 07:26  

O jarních prázdninách mohou do bazénu nebo na hvězdárnu

Ilustrační foto - Foto: Michal Polášek

Ilustrační fotoFoto: Michal Polášek

Dětem na Jindřichohradecku začínají 12. února jarní prázdniny. Týden volna budou mít žáci základních a studenti středních škol. Příměstské tábory připravil například jindřichohradecký plavecký bazén, domy dětí v Jindřichově Hradci a Třeboni nebo rodinné centrum v Nové Bystřici. Od úterý do pátku bude každé odpoledne i večer otevřená také jindřichohradecká hvězdárna.

Tipy z regionu10. února  2018 v 07:32  

Ideální podmínky mají lyžaři na rakouské straně Šumavy

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně Šumavy - Foto: Mária Pfeiferová

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně ŠumavyFoto: Mária Pfeiferová

Lyžařské areály v rakouském příhraničí na Šumavě hlásí ideální sněhové podmínky. Na sjezdovky připadlo okolo pěti centimetrů prašanu. V provozu jsou podle Martina Řezáče z marketingu areálů Hochficht a Sternstein všechny sjezdovky a upravené jsou i desítky kilometrů běžkařských stop v areálu Schoneben.

Tipy z regionu8. února  2018 v 07:34  

Mezi Černou v Pošumaví a Lipnem jezdí zdarma skibus

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na provoz skibusu na Lipensku pošle Frymburk letos 40 tisíc korun, rozhodli zastupitelé. Provozovatel dopravy požadoval po městysu původně příspěvek ve výši 70 tisíc korun, ale to zastupitelé odmítli. Jedním z důvodů bylo i to, že o příspěvek na skibus požádal jeho provozovatel až po schválení rozpočtu Frymburku na letošní rok. Skibus můžou lyžaři využívat během zimní sezóny denně zdarma, jezdí mezi Černou v Pošumaví a Lipnem na Vltavou.

   První  |  Předchozí
Stránka 2  z celkem  69
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 19.3.2018 10:50 do 12:55; na silnici u obce Žabovřesky okres České Budějovice; Žabovřesky- Čakov; nehoda; uzavřeno; traktor x OA se zraněním. Probíhá vyšetřování.
  Od 19.3.2018 09:30 do 12:35; na silnici v obci Svatá Maří okres Prachatice; náves v obci; nehoda nákladního vozidla; havárie NA do domu, bez zranění.
  Od 19.3.2018 06:25 do 20.3.2018 06:30; na silnici 4 v obci Čimelice okres Písek; ledovka; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; dopravu řídí policie

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace