Tipy z regionu7. srpna  2014 v 14:41  

Do táborských ulic vtrhnou na tři dni komedianti

La Putyka - Foto:  www.laputyka.cz

La PutykaFoto:  www.laputyka.cz

Festival pouličního divadla Komedianti v ulicích vypukne v ulicích Starého města Táborav pátek 8. srpna a potrvá do neděle. Festivalu se účastní například Cirk La Putyka s představením Girls In The Air, Bratři v triku s žonglérskou show, chybět nebude ani pantomima, groteska a klasická pohádka pro nejmenší. V sobotu bude v zahradě Střelnice koncertovat Iva Bittová.

Tipy z regionu6. srpna  2014 v 06:25  

Prohlédněte si s průvodcem zrekonstruovaný areál pašijových her v Hořicích

Novodobý areál pašijových her v Hořicích, 2014 - Foto: Ivan Studený

Novodobý areál pašijových her v Hořicích, 2014Foto: Ivan Studený

Vydat se po stopách historie dávné obchodní cesty Linecká stezka můžete v sobotu 9. srpna od 14 hodin v Hořicích. Spolu s průvodcem navštívíte Muzeum obce a pašijových her, kostel sv. Kateřiny, projdete se po trase křížové cesty až k poutnímu místu a prohlédnete si areál Hořických Pašijových her. Výlet s průvodcem je zdarma a je připraven pro 30 registrovaných účastníků. Registrovat se můžete do 8. srpna na e-mail brauerova@lineckastezka.cz.

Tipy z regionu4. srpna  2014 v 08:26  

Máte rádi Afriku? Jeďte do Borovan!

Afrika - Foto: Andrea Kaucká

AfrikaFoto: Andrea Kaucká

Ve středu 6. srpna se prostranství klášterní zahrady v Borovanech stane místem setkání s africkou kulturou a kuchyní. Africký den začne v 15 hodin a po celé odpoledne i večer nabídne návštěvníkům bohatý program. Vystoupí zde taneční skupina YIASSA ze Zimbabwe, s Africkou pohádkou přijede z Prahy divadlo Fígl, navštívit můžete přednášku o afrických špercích a děti si budou moci prohlédnout africké želvy ze Zoo Dvorec. Program je ale ještě mnohem bohatší, takže přijeďte a užijte si prázdninový den netradičně v rytmu Afriky.

Tipy z regionu2. srpna  2014 v 08:17  

Šumavský MTB maraton mohou zkusit vedle profesionálů i sváteční cyklisté

Šumavský MTB maraton.jpeg - Foto: Miloš Lubas a Karel Hudeček,  www.kolopro.cz

Šumavský MTB maraton.jpegFoto: Miloš Lubas a Karel Hudeček, www.kolopro.cz

Zadov mají příznivci sportu spojen především s běžeckým lyžováním, o víkendu tu však začíná Šumavský MTB maraton České spořitelny. Pro letošek došlo ke zkrácení trati na 54 kilometrů. Na své si přijdou velcí i malí. Dětské závody odstartují v sobotu dopoledne. Celkově se počet závodníků blíží tisícovce.

Tipy z regionu1. srpna  2014 v 14:07  

V Kestřanech vypukne zlatá horečka

Rýžování zlata - Foto: DiBgd GNU Free Documentation License

Rýžování zlataFoto: DiBgd GNU Free Documentation License

Tradiční setkání rýžovníků zlata a soutěž o nejvíce vyrýžovaných zlatinek, které se vedle profesionálů může v soutěži pro amatéry zúčastnit každý, se koná v sobotu 2. srpna v Kestřanech přímo na břehu řeky Otavy. Od rána čeká na děti i dospělé pestrý program v podobě vystoupení hudebních, tanečních a divadelních skupin, ukázky tradičních řemesel včetně rýžovnické školy pro malé i velké.

Tipy z regionu31. července  2014 v 15:04  

Díky bouřkám a silným dešťům mohou vodáci splouvat Teplou Vltavu

Vodáci v Nové Peci - Foto:  Národní park Šumava

Vodáci v Nové PeciFoto:  Národní park Šumava

Splouvat Teplou Vltavu je možné bez omezení v úseku od Soumarského mostu k mostům u Pěkné. Díky silným dešťům stoupla hladina řeky nad limitních 61 centimetrů, a vodáci tak mohou vyjet bez průvodců. Celkem od začátku sezony splulo Teplou Vltavu téměř 1500 lodí. I přesto, že je možné splouvat bez průvodců, je nutná registrace, která probíhá buď na internetových stránkách Národního parku Šumava nebo přímo na místě u Soumarského mostu.

Tipy z regionu30. července  2014 v 15:46  

Meandry roklanského potoka připomínají zahraničním návštěvníkům Kanadu

Soumarské rašeliniště - Foto: Josef Štemberk

Soumarské rašeliništěFoto: Josef Štemberk

Tři dny objevovali nejkrásnější místa na Šumavě představitelé dvou přírodních parků z Lucemburska. Čtyřicítku zahraničních návštěvníků nadchla divočina, kterou uprostřed Evropy, podle svých slov, nečekali a která jim v jejich parcích chybí. „Nás samozřejmě uchvacuje horská krajina, pláně i vrcholky, které se tyčí hodně nad tisíc metrů. Nejvíce se mi přitom líbil Roklanský potok. Ty meandry a jeho okolí mi připomínalo Kanadu,“ doplňuje Pauly, první muž přírodního parku, který vznikl v okolí vodní nádrže s pitnou vodou.

Tipy z regionu29. července  2014 v 13:14  

Rožmberk nad Vltavou bude o víkendu hostit festival Hrady CZ

Hudební festival Hrady CZ - Foto:  Hudební festival Hrady CZ

Hudební festival Hrady CZFoto:  Hudební festival Hrady CZ

Putovní hudební festival Hrady CZ se představí 1. a 2. srpna v jihočeském Rožmberku nad Vltavou. Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nově nabízí kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. Na programu jsou například Sto zvířat, Horkýže Slíže, Mandrage, Divokej Bill, Miro Žbirka, Tomáš Klus, Chinaski, No Name nebo Monkey Business.

Tipy z regionu28. července  2014 v 12:41  

Neobvyklý sochařský pavilon vyrostl uprostřed zámecké jízdárny na Hluboké

Výstava Tvrzení moderny v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou - Foto: Jana Matznerová

Výstava Tvrzení moderny v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad VltavouFoto: Jana Matznerová

Výstava Tvrzení moderny Alšovy jihočeské galerie představuje práce Josefa Václava Myslbeka, Františka Bílka, Josefa Mařatky, Otto Guttfreunda a dalších významných tvůrců této generace přelomu 19. a 20. století. Výstava je výjimečná také architektonickým pavilonem, který vyrostl uprostřed jízdárny k příležitosti této výstavy. Právě v tomto sochařském pavilonu návštěvníci zhlédnou přes padesát plastik a kreseb. Výstavu můžete navštívít až do 28. září 2014.

Tipy z regionu28. července  2014 v 12:32  

Vyražte do Slavonic! Na pár dní jsou centrem filmu a hudby

Malíř, sochař a velký filmový fanoušek Jaroslav Róna - Foto: Slavonice Fest

Malíř, sochař a velký filmový fanoušek Jaroslav RónaFoto: Slavonice Fest

V jihočeských Slavonicích začal v neděli 27. července nový kulturní festival, za jehož zrodem stojí filmový režisér a producent Ondřej Trojan. Do 31. července nabídne desítky filmů a 21 koncertů. Na SlavoniceFestu má vystoupit například David Koller, Vypsaná Fixa a další. Celý festival zahájí režijní debut Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola. Do čtvrtka dostane prostor na stříbrném filmovém plátně v centru města dalších 70 snímků. A organizátoři slibují, že si z nich každý vybere ten svůj. Slavonice Fest představí i speciální sekci, pro niž vybíral snímky malíř, sochař a velký filmový fanoušek Jaroslav Róna.

   První  |  Předchozí
Stránka 61  z celkem  62
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 18.10.2017 17:40 do 19:40; na silnici v obci Cerhonice okres Písek; nehoda; 2x OA se zraněním, na místě ZZS a PČR.
  silnice I/3, v katastru obce Drahotěšice, okr. České Budějovice, uzavřeno, Od 18.10.2017 14:24 Do 19.10.2017 14:24
  D3 EXIT 76 směr Praha, omezení na dálničním výjezdu, Od 25.06.2017 07:00 Do 30.11.2017 19:00, omezení rychlosti na sjezdové rampě mimoúrovňové křižovatky z důvodu prací na silnici I/19

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace