Tipy z regionu13. září  2014 v 02:20  

Výstava Hradní zříceniny jižních Čech zpestří oslavy Dnů evropského kulturního dědictví

V sobotu 13. září bude v galerii Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích otevřena nová výstava Hradní zříceniny jižních Čech. Na tento den je připraven bohatý doprovodný program: přednáška, ukázka kamenického řemesla, škola archeologie, ukázky řemesel a další. Výstava přibližuje na 17 výstavních panelech 28 hradních zřícenin jižních Čech. Představuje jak známé hradní zříceniny (například Dívčí kámen, Landštejn či Helfenburg), tak i některé méně známé či téměř zaniklé hrádky, které však od 2. poloviny 13. století plnily významnou funkci při kolonizaci jižních Čech a ochraně obchodních stezek (například Sokolčí, Dobronice, Osule, Křikava). Veřejnosti bude výstava přístupná každý všední den od 9 do 16:30h až do 17. října. Vstup na výstavu je zdarma.

Tipy z regionu12. září  2014 v 10:12  

Na závodech v Borové se předvede česká jezdecká špička

Jezdectví - Foto: Vlastimil Kamír

JezdectvíFoto: Vlastimil Kamír

Letošní seriál vrcholných tuzemských závodů koní ve všestrannosti a drezuře, pořádaných v areálu farmy Borová u Chvalšin na Českokrumlovsku, vstupuje do své podzimní části. Ve dnech 13. a 14. září se zde pojede finále Kritéria mladých koní ve všestrannosti. Na závodišti v Borové se divákům představí zhruba padesátka koní a jezdců z celé České republiky. V sobotu 13. září se pojede drezurní a crossová část. V neděli 14. září pak závody pokračují parkurem. Závody se jedou v obsazení od poníků, až po velké koně.

Tipy z regionu11. září  2014 v 13:45  

Pořiďte si originální výrobek, nebo si ho sami vytvořte na volyňském workshopu

Paličkování - Foto: Michaela Kovářová

PaličkováníFoto: Michaela Kovářová

Řemeslný workshop se koná 13. září od 9 do 18 hodin v Pošumavské tržnici ve Volyni. Najdete zde řemesla tradiční i moderní či cizokrajná. Budete si moci namalovat tričko, tašku, vyrobit mýdlo, smaltovat lžičku, slepit přáníčka, záložky do knihy nebo letadélko, uvázat čínské uzly, namalovat skleněné talíře, sklenice, porcelánové hrnečky nebo hedvábné šály a šátky, drátkovat, vyrobit si mozaiku, uplstit podtácek nebo si vyrobit vlastní razítko. Uvidíte tkaní na tkalcovském stavu, předení na kolovrátku a chybět nebude ani paličkování. Bude zde také možnost výrobky i materiál koupit. Vstup na akci je zdarma.

Tipy z regionu10. září  2014 v 14:41  

Přijďte fandit špičkovým mládežnickým volejbalistům z celé Evropy

Volejbal - Foto: Viktor Šulc

VolejbalFoto: Viktor Šulc

Evropské reprezentace kadetů se sjedou na jih Čech. V Českých Budějovicích se odehraje Turnaj olympijských nadějí, kde se od 12. do 14. září představí šest reprezentací kadetů starého kontinentu. Polsko, stříbrné z evropského šampionátu roku 2013, Finsko, čtvrté ze stejného klání, Slovensko, Německo, Maďarsko. Chybět nebude ani česká reprezentace. Hrát se začne v pátek už od 9 hodin a každý další zápas by měl začít vždy o dvě hodiny později. Český národní tým zahájí své účinkování v 11 hodin duelem proti Maďarsku. Jeho druhý souboj ve skupině bude také závěrečným celého hracího dne. Od 19 hodin se postaví Německu. Na sobotu jsou naplánována předkola (10:00, 12:30) a obě semifinále (17:00, 19:30). Neděle patří zápasům o umístění. O páté místo se hraje v 9 hodin, střetnutí o bronz v pravé poledne a finálový duel startuje v 15 hodin. Vše zakončí od 18:00 závěrečný ceremoniál, jenž odmění nejenom nejlepší reprezentace, ale také jednotlivce.

Tipy z regionu9. září  2014 v 10:35  

Kupte si tykadla! Startuje celonárodní sbírka Světluška

Světluška zahájila celorepublikovou sbírku - Foto: Lenka Červenková

Světluška zahájila celorepublikovou sbírkuFoto: Lenka Červenková

Více než sedm a půl tisíce dobrovolníků s tykadly a krovkami můžete potkat až do pátku v ulicích českých a moravských měst. Začala celonárodní sbírka Světluška na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým, kterou organizuje Nadační fond Českého rozhlasu. Vybrané peníze slouží na výcvik asistenčních psů, speciální pomůcky, studijní stipendia nebo osobní asistenty. Kdo si nestihne chytit Světlušku v ulicích, může ji podpořit po celý rok například odesláním DMS. Dárcovskou sms posílejte ve tvaru DMS SVETLUSKA na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Po celý rok je možné přispět také na známé sbírkové konto „deset devítek“ 99999 99999/0100 nebo zvolit další způsoby platby na www.svetluska.net .

Tipy z regionu8. září  2014 v 15:07  

Diváci budou na Strakonickém hradě svědky Paganiniho osudu

Muzikál Paganini - Foto: Milan Šebelík

Muzikál PaganiniFoto: Milan Šebelík

Muzeum středního Pootaví představí na nádvoří strakonického hradu 11. září od 20:30 hodin muzikál Paganini. Hlavním námětem je život houslového virtuosa a to, jak je důležitá láska a dobro pro život umělce a ostatně i pro život každého z nás. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v CK CIAO za 180,- Kč nebo na místě za 200,- Kč.

Tipy z regionu5. září  2014 v 15:28  

Z Vodňan na Pražák se můžete projet po nové cyklostezce

Nová cyklostezka ve Vodňanech - Foto: Tomáš Bednařík

Nová cyklostezka ve VodňanechFoto: Tomáš Bednařík

Novou cyklostezku Po Trubách z Vodňan na Pražák mohou už několik dnů využívat Vodňanští. V sobotu 6. září ve 13 hodin bude slavnostně otevřena. „Cyklostezka je 1500 metrů dlouhá a dva metry široká," říká starosta Vodňan Viktor Blaščák. Asfaltová cesta, která v jednom bodě protíná železniční trať, vede v místech původní pěší stezky zvané také Po Trubách. Původní cesta byla rozorána, stala se součástí polí. Otevření cyklostezky se uskuteční v rámci programu Vodňanské mariánské poutě, během níž se cyklisté dočkají ještě dvou akcí zaměřených na milovníky jízdy na bicyklu. Mezi 12.20 a 12.35 bude na vodňanském náměstí rychlostní prémie významného cyklistického závodu Okolo jižních Čech a od 13.30 se na Pražáku bude konat velká cyklozábava s hrami a atrakcemi nejen pro děti, od 20 hodin bude následovat diskotéka.

Tipy z regionu4. září  2014 v 10:09  

Vlasta Redl zahraje se svou novou kapelou třikrát pod širým nebem

Vlasta Redl - Foto:  www.redl.cz

Vlasta RedlFoto:  www.redl.cz

Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista Vlasta Redl vystoupí na třech místech v jižních Čechách pod širým nebem se svou kapelou. Ve čtvrtek 4. září zahrají na Buškově Hamru u Trhových Svinů, v pátek 5. září v klášterní zahradě ve Vyšším Brodě a v sobotu 6. září na tvrzi Holešice u Orlické přehrady. Začátky koncertů jsou vždy ve 20 hodin. Vstupenky je možné koupit v předprodeji za 250 a na místě za 300 korun.

Tipy z regionu3. září  2014 v 16:51  

Festival Vltava žije rozzáří českobudějovickou náplavku

Laserová show - Foto: Fotobanka stock.xchng

Laserová showFoto: Fotobanka stock.xchng

Letošní ročník festivalu Vltava žije odstartuje v Českých Budějovicích v pátek 5. září na náplavce u Dlouhého mostu. Jedním z největších taháků audivizuálního festivalu na vodě Vltava žije je stejnojmenná multimediální show, která divákům vypráví příběh kombinací živých obrazů, uměleckých vystoupení a moderních audiovizuálních technologií, z nichž divácky nejatraktivnějšími je velkoplošná projekce do vodní stěny, videomapping a laser show. Na své si také přijdou milovníci hudby, vystoupí například orchestr Jihočeské komorní filharmonie nebo úspěšné jihočeské kapely Pub Animals, Oceán a Methal Mode.

Tipy z regionu2. září  2014 v 14:48  

Vyberte si z více než šesti tisíc kabelek a podpořte nadané děti!

Kabelkový veletrh - Foto: Alena Pancerová

Kabelkový veletrhFoto: Alena Pancerová

Velká charitativní akce Deníku se uskuteční 3. září od 9 do 21 hodin v českobudějovickém IGY centru. Nabídnou zde k prodeji více než šest tisíc kabelek, které věnovaly čtenářky Deníku i známé osobnosti. Tašky se budou prodávat za 20, 50 a 100 korun, extra kousky za víc. Akce se účastnily se svými kabelkami i redaktorky Českého rozhlasu České Budějovice.

   První  |  Předchozí
Stránka 61  z celkem  64
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 11.12.2017 19:45 do 22:50; na silnici 02311 u obce Jindřichův Hradec; světelná signalizace mimo provoz, silný provoz; železniční přejezd P 6158 v poruše, na místě technik ČD.
  místní komunikace, v katastru obce Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, úplná uzavírka místní komunikace v ulici Velké náměstí ve Strakonicích, v úseku od křižovatky ...
  ulice Kpt. Jaroše, mezi křižovatkami ulic Novohradská a V. Vydry, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, stavební práce, Od 15.12.2017 00:00 Do 15.12.2017 23:59, úplná uzavírka v ulici kpt. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace