Tipy z regionu7. listopadu  2014 v 14:57  

V Kovářově slaví kulturní dědictví Kovářovska

Kovářov - Foto:  volné dílo,  Wikipedia

KovářovFoto:  volné dílo, Wikipedia

V sobotu 8. listopadu od 18 hodin se v sále Kulturního domu v Kovářově bude slavit kulturní dědictví obce a jejího okolí. Jihočeský folklorní soubor Kovářovan slaví 30 let, Dětský folklorní soubor Kovářovánek slaví 20 let a Divadelní společnost Podkova slaví 15. divadelní sezónu. Účastníci oslav si budou moci prohlédnout fotografie z činnosti všech spolků anebo zhlédnout promítání dokument. Spolek Kovářovan si připravil vystoupení. K poslechu a tanci zahraje Rozhlasový swingový orchestr z Českých Budějovic.

Tipy z regionu6. listopadu  2014 v 15:12  

Masné krámy chystají Svatomartinské posvícení

Svatomartinská husa - Foto: Petr Samec

Svatomartinská husaFoto: Petr Samec

Českobudějovické restaurace Masné krámy oslaví nadcházející svátek sv. Martina zvláštní nabídkou pečených novohradských hus a dalších dobrot. Svatomartinské posvícení začíná již v pátek 5. listopadu. Hlavním lákadlem samozřejmě bude pečená husa podávaná s plněným jablkem, červeným zelím a variacemi knedlíků. Za ochutnání budou stát i další speciality, například pečené kuřecí stehno „a la husa“, pečínka z husích jatýrek nebo krůtí steak na jalovci s rozmarýnem. Svatomartinské posvícení v Masných krámech potrvá až do úterý 11. listopadu.

Autor:  Jana Matznerová
Tipy z regionu4. listopadu  2014 v 14:05  

Výstava na zámku Wolfstein nabízí novou expozici také v češtině

Zámek Wolfstein - Foto:  Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava

Zámek WolfsteinFoto:  Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava

Jedna z nejstarších památek na bavorské straně Šumavy, zámek Wolfstein, původně lovecký hrádek z 11. století, se nově otevírá po důkladné rekonstrukci. Jedná se o moderní expozici plnou interaktivních prvků a multimédií, která je kompletně trojjazyčná. Lov je představen jako kulturní fenomén, který nosí každý sám v sobě. „I proto muzeum dostalo i nový název Lov, země, řeka, protože zdaleka není jen o myslivosti,“ vysvětluje Wolfgang Bäuml ze Správy Národního parku Bavorský les, myšlenkový otec celé výstavy. V zámku, který leží uprostřed okresního města Freyung, se navíc nově vybudovalo i turistické infocentrum, které informuje o všech chráněných územích v regionu bez ohledu na státní hranice o Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava a Národním i Přírodním parku Bavorský les.

Tipy z regionu3. listopadu  2014 v 04:55  

Čeho jsme produktem, prozradí parazitolog Julius Lukeš

Julius Lukeš - Foto: Biologické centrum AV ČR, České Budějovice

Julius LukešFoto: Biologické centrum AV ČR, České Budějovice

Ukazuje se, že až 90 procent všech buněk v lidském těle představují „cizí“ organismy. O tom, jaké jsou a jaký mají na nás vliv, pohovoří významný český parazitolog Julius Lukeš z Biologického centra Akademie věd ČR na přednášce ve studentském kostele v Českých Budějovicích v úterý 4. listopadu od 14 hodin. Přednáška s názvem „Čeho jsme produktem?“ se koná v rámci cyklu Akademické půlhodinky, který připravily Jihočeská univerzita a Biologické centrum AVČR.

Tipy z regionu31. října  2014 v 10:43  

Na Housův mlýn se sjedou šermíři, gladiátoři, mušketýři a další bojovníci

Historičtí bojovníci - Foto:  Agentura A.R.G.O.

Historičtí bojovníciFoto:  Agentura A.R.G.O.

V sobotu 1. listopadu se do Housova mlýna v Táboře sjede přehlídka bojovníků, šermířů, gladiátorů, mušketýrů, landsknechtů, kejklířů, lučištníků, kavalírů i krásných dam. Koná se zde festival se špičkovou soutěží šermířských choreografií. Od 10 hodin budou probíhat workshopy, kde budou lektoři jednotlivých škol ukazovat práci ve své výuce. Doprovodný program bude zahrnovat historické hry pro děti i dospělé, soutěž v lukostřelbě, Mistrovství České republiky v Metání z husitského praku. V sobotu ve 14 hodin začne soutěž šermířských choreografií. Ve 20 hodin bude program pokračovat divadelním představením Tři mušketýři. Neděle bude patřit workshopu boje na koni a pro ty, které zajímá, jak vypadá opravdová práce při natáčení bojové šermířské scény, bude připravena malá ukázka. Housův mlýn opět nabídne dobové prostředí, chutné občerstvení a ubytování. Vstupné na festival činí 80 korun, pro děti 50 korun a pro děti do výše keltského meče zdarma.

Tipy z regionu30. října  2014 v 10:03  

Žlutý pes koncertuje v budějovické Slavii

Ondřej Hejma - Foto:  oficiální stránka kapely Žlutý pes

Ondřej HejmaFoto:  oficiální stránka kapely Žlutý pes

V pátek 31. října to v Café klubu Slavie pořádně rozjede Žlutý pes! Kapela působící od roku 1978 vydala na jaře letošního roku novou desku. Čerstvá novinka Stroj času uvádí desítku songů, z nichž devět v podání téhle kapely už pamatuje málokdo a studiově nebyly nahrány vůbec. Přestože je Žlutý pes skoro po celou kariéru ztělesněním "hanspaulské verze" jižanského rocku, Stroj času ve své většině vlastně zní spíš jako moderní country.

Tipy z regionu29. října  2014 v 09:11  

V Třeboni si připomínají sto let od úmrtí Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu

Schwarzenbergův vojenský kabát - Foto:  Národní památkový ústav

Schwarzenbergův vojenský kabátFoto:  Národní památkový ústav

Sto let uplynulo od úmrtí Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu, knížete, který oslavil v roce 1907 s manželkou pověstnou zlatou svatbu, zakládal pivovary, lihovary i sýrárny a nechal například zbudovat pomník popravenému Záviši z Falkenštejna na Hluboké. Správa zámku Třeboň připomíná toto výročí výstavou. Adolf Josef je na ní představen skrze své osobní i umělecké předměty, které se dodnes dochovaly. Výstava je přístupná nejen do konce října, ale k její návštěvě jsou vypsány i speciální termíny v listopadu a prosinci. K vidění bude i během vánočních prohlídek.

Tipy z regionu27. října  2014 v 04:37  

Rybářské slavnosti v Hluboké ozdobí výlov Munického rybníka

Výlov (ilustrační foto) - Foto: Mária Pfeiferová

Výlov (ilustrační foto)Foto: Mária Pfeiferová

Úterý 28. října bude v Hluboké nad Vltavou patřit Jihočeským rybářským slavnostem. Tradiční akce do hlubockého podzámčí pravidelně přiláká několik tisíc návštěvníků. Hlavní program slavností zahájí v 7 hodin první zátah v lovišti pod hrází Munického rybníka. Chybět nebude dechová kapela Samsonka, Slavíčci z Hluboké či bubenická show. Šéfkuchař předvede ukázky přípravy vánočního kapra včetně méně známých receptur. Součástí doprovodného programu bude výstava historie rybářství ve fotografii a dobových předmětech zapůjčené NZM Ohrada přímo na hrázi Munického rybníka, staročeský jarmark, prodej čerstvých ryb z Rybářství Hluboká či prezentace středních rybářských škol z Vodňan a Třeboně.

Tipy z regionu26. října  2014 v 05:32  

Třeboňští loutkáři slaví letos 90 let. Pohádková Třeboň vrcholí

Loutkové divadlo - Foto: Město Třeboň

Loutkové divadloFoto: Město Třeboň

Pohádková Třeboň je název nesoutěžní přehlídky, která do Třeboně přivedla devět souborů z celé republiky. Akce trvá do 26. října a nabízí malým i velkým divákům loutkářská a divadelní představení. Přijel známý královéhradecký Drak s jedinečným představením Poslední trik Georgese Méliése, pražská divadla Bořivoj a Divadelní společnost Kejklíř, českobudějovické Studio dell´arte, ale i jihočeští loutkáři ze Strakonic, Borovan, Homole a ochotníci ze Suchdola nad Lužnicí.

Tipy z regionu25. října  2014 v 05:26  

Na mlýně v Hoslovicích uzavírají sezonu zabíjačkou

Zabijačkové hody - Foto:  Muzeum středního Pootaví

Zabijačkové hodyFoto:  Muzeum středního Pootaví

Poslední letošní akcí na hoslovickém Vodním mlýně bude 25. října zabijačkové hody. Od 10 do 16 hodin návštěvníci uvidí, jak se připravují jitrnice, jelita, domácí tlačenka, škvarky, ovar či zabitá polévka. Samozřejmě vše budou moci také ochutnat a zakoupit. Nebude chybět ani muzika. K dobré náladě zahraje dechová kapela Roštovanka a ve 13 a 15 hodin vystoupí i folklorní soubor Osminka z Prahy s „Mlynářským“ pásmem. Pro děti bude opět připravena dílnička a při dobrém počasí i tradiční dětské venkovní hry. Akce se uskuteční za každého počasí a doplní ji prodej sušin, čajů, medoviny, vinutých perel a zabijačkových pochoutek. Připraveny jsou opět i komentované prohlídky areálu, a pokud to počasí dovolí i spouštění mlýnského kola.

   První  |  Předchozí
Stránka 61  z celkem  68
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Od 19.2.2018 09:55 do 12:00; na silnici 34 v obci Třeboň okres Jindřichův Hradec; nehoda; 2x OA, bez zranění.
  Od 19.2.2018 09:40 do 12:45; v ulici Dukelská v obci České Budějovice; nehoda autobusu; BUS narazil do zaparkovaného OA, bez zranění.
  ulice U Lučního jezu, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 19.02.2018 10:00 Do 28.02.2018 23:59, úplná uzavírka ulice U Lučního jezu, část od bytových domů ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace