Tipy z regionu18. února  2018 v 07:39  

V Jihočeském muzeu vystavují orchideje a exotický hmyz

Orchidej rodu Dendrobium - Foto: Pavel Chlouba

Orchidej rodu DendrobiumFoto: Pavel Chlouba

Orchideje, bromélie nebo sukulenty a další exotické rostliny vystavuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Expozici květin doplňují ukázky drobných obratlovců, terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Výstava, na které se podílí bezmála třicet pěstitelů a chovatelů, potrvá do 25. února.

Tipy z regionu16. února  2018 v 07:36  

Dny slovenské kultury nabízí výstavy, promítání i pochutiny

Halušky se zelím - Foto: Martin Čuřík

Halušky se zelímFoto: Martin Čuřík

Dny slovenské kultury začínají v pátek 16. února v Českých Budějovicích. Devatenáctý ročník nabídne výstavy fotografií, filmové promítání nebo divadelní a hudební představení. Letošní novinkou bude podle vedoucí odboru kultury Ivy Sedlákové bohoslužba ve slovenském jazyce. Festival, který trvá do 25. února, doplní také Dny slovenské kuchyně ve vybraných restauracích.

Tipy z regionu14. února  2018 v 07:32  

Dům s bývalou modlitebnou je Památkou roku

Luteránska modlitebna ve Slavonicích vznikla v domě č. 517 na Horním náměstí v 16. století. Luteráni se sem uchýlili poté, co jim Zachariáš z Hradce zakázal bohoslužby v gotickém kostele - Foto: Lucie Hochmanová

Luteránska modlitebna ve Slavonicích vznikla v domě č. 517 na Horním náměstí v 16. století. Luteráni se sem uchýlili poté, co jim Zachariáš z Hradce zakázal bohoslužby v gotickém kosteleFoto: Lucie Hochmanová

Jihočeskou památkou roku 2017 je dům s bývalou luteránskou modlitebnou ve Slavonicích. O titulu rozhodla porota Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Vítěz krajského kola soutěže postoupil do republikového finále, jeho výsledky zveřejní pořadatel soutěže na Mezinárodní den památek 17. dubna. Více o domě se dozvíte zde: Luteránská modlitebna skrývá výjimečné vyobrazení boje dobra se zlem

Tipy z regionu12. února  2018 v 07:26  

O jarních prázdninách mohou do bazénu nebo na hvězdárnu

Ilustrační foto - Foto: Michal Polášek

Ilustrační fotoFoto: Michal Polášek

Dětem na Jindřichohradecku začínají 12. února jarní prázdniny. Týden volna budou mít žáci základních a studenti středních škol. Příměstské tábory připravil například jindřichohradecký plavecký bazén, domy dětí v Jindřichově Hradci a Třeboni nebo rodinné centrum v Nové Bystřici. Od úterý do pátku bude každé odpoledne i večer otevřená také jindřichohradecká hvězdárna.

Tipy z regionu10. února  2018 v 07:32  

Ideální podmínky mají lyžaři na rakouské straně Šumavy

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně Šumavy - Foto: Mária Pfeiferová

Běžkování v okolí vesnice Schöneben na rakouské straně ŠumavyFoto: Mária Pfeiferová

Lyžařské areály v rakouském příhraničí na Šumavě hlásí ideální sněhové podmínky. Na sjezdovky připadlo okolo pěti centimetrů prašanu. V provozu jsou podle Martina Řezáče z marketingu areálů Hochficht a Sternstein všechny sjezdovky a upravené jsou i desítky kilometrů běžkařských stop v areálu Schoneben.

Tipy z regionu8. února  2018 v 07:34  

Mezi Černou v Pošumaví a Lipnem jezdí zdarma skibus

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Na provoz skibusu na Lipensku pošle Frymburk letos 40 tisíc korun, rozhodli zastupitelé. Provozovatel dopravy požadoval po městysu původně příspěvek ve výši 70 tisíc korun, ale to zastupitelé odmítli. Jedním z důvodů bylo i to, že o příspěvek na skibus požádal jeho provozovatel až po schválení rozpočtu Frymburku na letošní rok. Skibus můžou lyžaři využívat během zimní sezóny denně zdarma, jezdí mezi Černou v Pošumaví a Lipnem na Vltavou.

Tipy z regionu6. února  2018 v 07:39  

Sólista Jihočeského divadla Svatopluk Sem má nominaci na Cenu Thálie

Svatopluk Sem v inscenaci Carmen v Jihočeském divadle - Foto: Michal Siroň,  Jihočeské divadlo

Svatopluk Sem v inscenaci Carmen v Jihočeském divadleFoto: Michal Siroň, Jihočeské divadlo

Mezi nominovanými na Cenu Thálie za rok 2017 je někdejší sólista opery Jihočeského divadla Svatopluk Sem. Porota v operní kategorii ocenila jeho výkon v roli otce Germonta ve Verdiho opeře La Traviata. V režii Veroniky Poldauf Riedlbauchové uvedlo Jihočeské divadlo premiéru této inscenace loni na podzim.

Tipy z regionu4. února  2018 v 07:33  

V Táboře bude parkurové hřiště

Ilustrační foto - Foto: Gabriela Hauptvogelová

Ilustrační fotoFoto: Gabriela Hauptvogelová

Nové parkurové hřiště vznikne ve sportovně relaxačním areálu Komora v Táboře. Děti i dospělí na něm budou moct překonávat překážky, vyzkoušet si gymnastiku i silové sporty. Odhadované náklady jsou zhruba jeden a půl milionu korun. Hřiště by podle starosty mohlo začít sloužit už letos na podzim.

Tipy z regionu2. února  2018 v 07:29  

Jedničkáři mohou do zoo v Táboře zadarmo

Nosálové v táborské zoo - Foto: ZOO Tábor

Nosálové v táborské zooFoto: ZOO Tábor

Táborská zoo odmění školáky. Od pátku 2. února do neděle 4. února tam mají děti se samými jedničkami vstup zdarma. Pro žáky s vyznamenáním bude vstupné za polovinu.

Tipy z regionu31. ledna  2018 v 07:37  

Památkáři vydali knihu o budějovickém klášteře i gotických kachlích

Bývalý dominikánský klášter v Českých Budějovicích - Foto: Andrea Zahradníková

Bývalý dominikánský klášter v Českých BudějovicíchFoto: Andrea Zahradníková

Tři odborné publikace vydal Národní památkový ústav v Českých Budějovicích. V jedné představí autoři Daniel Kovář a Roman Lavička bývalý dominikánský klášter v Českých Budějovicích. Na publikaci Gotické kachle z Jindřichova Hradce pracoval mimo jiné archeolog Jiří Havlice, který podklady získal z archeologického výzkumu hradu v 80. a 90. letech minulého století. V knize Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska patnáct autorů představí dominanty krajiny v průběhu 17. až 20. století.

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  68
Další  |  Poslední

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  ulice U Lučního jezu, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 19.02.2018 10:00 Do 28.02.2018 23:59, úplná uzavírka ulice U Lučního jezu, část od bytových domů ...
  ulice U Nádraží, Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 15.05.2018 00:00 Do 30.11.2018 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v ulici U Nádraží ve Strakonicích z důvodu provádění ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace