Rozhledna na Větrníku nabídne výhled do Českobudějovické pánve, zatím se o ní jen mluví

Rozhledna na Větrníku by měla stát 15 milionů korun (ilustrační foto) - Foto: Irena Šarounová

Rozhledna na Větrníku by měla stát 15 milionů korun (ilustrační foto)Foto: Irena Šarounová

Nová rozhledna by mohla vyrůst nedaleko Lišova na Českobudějovicku. Vedení města pro její stavbu vybralo vrch Větrník, který je nejvyšším vrcholem takzvaného Lišovského prahu. Pro turisty se tam nabízí rozhled jak do Českobudějovické, tak do Třeboňské pánve.

Starosta Lišova na Českobudějovicku Jiří Švec přiznává, že rozhledna na Větrníku je zatím pouhý sen. Nicméně v rozpočtovém výhledu na příští dva roky už s ní město počítá. 

„Schválený rozpočtový výhled nám umožní investovat třeba i do přípravných prací, studie nebo projektové dokumentace,“ říká Švec. 

Teprve pak budou Lišovští vědět, jak náročné bude stavební řízení. Zatím také není jasná podoba rozhledny. 

 

O možné rozhledně nedaleko Lišova natáčel redaktor Martin Pokorný

Vložit na svůj web

„Pokud bychom volili ‚trvanlivější‘ rozhlednu, to znamená z nějakého materiálu typu kámen, kov a ne dřevěnou, tak to bude asi malinko dražší,“ konstatuje starosta. 

Podle něj by rozhledna měla být vysoká alespoň 20 metrů. Bude také zapotřebí prošetřit případná omezení – z hlediska ochrany přírody a ochranného pásma letiště. 

Nejzásadnějším omezením pak budou finance. Podle odhadů by cena mohla dosáhnout až 15 milionů korun. 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Srážky: přeháňky, Strážný
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 28.10.2017 06:00 Do 28.10.2017 14:00, Úplná uzavírka místní komunikace, ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu konání farmářských trhů. Objízdná ...
  silnice III/1611, v katastru obce Loučovice, okr. Český Krumlov, část obce Mnichovice, uzavřeno, práce na silnici, Od 23.10.2017 10:00 Do 05.11.2017 23:59, úplná uzavírka, Vydal: Městský úřad Český K ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace