Lucie Leišová, která plave Vltavou z Budějovic do Prahy, překročila hranici kraje

O víkendu plavala Lucie Leišová k Hněvkovické přehradě - Foto: Mária Pfeiferová

O víkendu plavala Lucie Leišová k Hněvkovické přehraděFoto: Mária Pfeiferová

Už pátý den v kuse tráví dvacetiletá Lucie Leišová v řece Vltavě. Pokořitelka Gibraltarského průlivu chce benefiční plavbou z Budějovic do Prahy získat peníze pro vozíčkáře Radka prostřednictvím konta Bariéry.

Pro úspěch je podle Lucie důležitá životospráva. „Protože plavu každý den, snažím se mezi tím hodně odpočívat a spát. Také hodně jím proteinové tyčinky a iontové nápoje,“ prozradila. 

V sobotu byla plavkyně v Hněvkovicích. První dva dny své cesty ale nehodnotila moc pozitivně. „Start v Budějovicích byl skvělý, přišlo hodně lidí, ale potom ta samotná plavba nic moc. Překvapilo mě, jak je voda zelená, a moc to neteče, takže romantika to zatím úplně není,“ řekla. 

Po celou dobu má s sebou doprovodný tým na člunu. Honza a Vojta mají za úkol podávat pití a občerstvení, ale hlavně povzbuzovat. „Myslíme, že to zvládne v pohodě. Vždycky dokázala to, co chtěla,“ shodují se. 

 

V Hněvkovicích potkala Lucii Leišovou reportérka Mária Pfeiferová

Vložit na svůj web

Náročným sportovním výkonem chce Lucie Leišová pomoci dobré věci. Během její plavby se přes nadaci Konto Bariéry vybírají peníze na nákup speciálního kola pro vozíčkáře Radka. Potřeba je téměř dvě stě tisíc korun. 

Lucie Leišová vyrazila ve čtvrtek 23. července z Lannovy loděnice v Českých Budějovicích. V pondělí již byla na Orlíku a opouští tak Jihočeský kraj. Do Prahy má připlavat v sobotu. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  silnice I/4 (ulice Pasovská), Vimperk, okr. Prachatice, omezení, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 12.03.2018 07:00 Do 21.04.2018 23:59, demolice objektů na pozemcích parc. č. 1507 a 1508, v době ...
  silnice I/3, Rzavá - Moraveč, okr. Tábor, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 06.03.2018 00:00 Do 29.06.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/3 vpravo ve směru jízdy Moraveč ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace