Aneta Langerová předvedla s Jihočeskou filharmonií, jak bude znít její nové album

Aneta Langerová na zkoušce před koncertem s Jihočeskou komorní filharmonií v Českých Budějovicích - Foto: Jana Matznerová

Aneta Langerová na zkoušce před koncertem s Jihočeskou komorní filharmonií v Českých BudějovicíchFoto: Jana Matznerová

Aneta Langerová zpívá v Českých Budějovicích s Jihočeskou filharmonií. Právě symfonické by zčásti mělo být nové album, které Langerová vydá před Vánoci.

„Mám hrozně ráda klasickou hudbu a to spojení s mými písničkami se mi zdá nádherné. Mám pocit, že je pak má hudba jemnější,“ říká Langerová. 

Písně jedné z nejúspěšnějších českých zpěvaček do symfonické podoby upravil klávesista kapely Jakub Zitko. Posluchači je už mohli slyšet na několika dřívějších koncertech za doprovodu jiných orchestrů. Novou aranži dostaly například písně Malá mořská víla, Voda živá nebo Vzpomínka.  

 

Na zkoušce Anety Langerové a Jihočeské filharmonie natáčela redaktorka Romana Lehmannová

Vložit na svůj web

Jediná zkouška
Na to, aby se hudebníci z Jihočeské komorní filharmonie s Anetou Langerovou sehráli, měli jediný den. Se společnou zkouškou začali pod taktovkou dirigenta Jana Talicha ve čtvrtek dopoledne. 

Podle ředitele Jihočeské komorní filharmonie Otakara Svobody je koncertování se známými osobnostmi populární hudby jeden z nových směrů jihočeského orchestru. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Majdalena
  ulice Na Příkopech, Blatná, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 24.02.2018 06:00 Do 24.02.2018 14:00, Úplná uzavírka místní komunikace, ul. Na Příkopech v Blatné, z důvodu konání farmářských trhů. Objízdná ...
  ulice U Lučního jezu, České Budějovice, okr. České Budějovice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 19.02.2018 10:00 Do 28.02.2018 23:59, úplná uzavírka ulice U Lučního jezu, část od bytových domů ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace