Budějovice znovu vypsaly zakázku na parkoviště pod Dlouhým mostem

O využití plochy u Dlouhého mostu pro parkování se mluví delší dobu. Povodí Vltavy na to nakonec přistoupilo, ale parkoviště bude mít specifický režim - Foto:  Aktron / Wikimedia Commons

O využití plochy u Dlouhého mostu pro parkování se mluví delší dobu. Povodí Vltavy na to nakonec přistoupilo, ale parkoviště bude mít specifický režimFoto:  Aktron / Wikimedia Commons

České Budějovice stále hledají firmu, která by vybudovala odstavné parkoviště na náplavce pod Dlouhým mostem. Radní schválili vypsání nové veřejné zakázky.

V předchozím výběrovém řízení se žádný z uchazečů nevešel do finančního limitu. 

„Na náplavce je potřeba vybudovat zařízení pro provoz parkoviště včetně dohledového systému, betonové bloky, případně nějaké značení, dále napojení na ulici Jiráskova, vjezdový a výjezdový terminál a pochopitelně bezpečnostní závoru,“ upřesnil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda. 

Parkoviště nabídne zpočátku 72 míst, po dokončení celé výstavby bude pod Dlouhým mostem přes 200 parkovacích míst. 

Povodí Vltavy povolilo vybudování parkoviště na náplavce za určitých podmínek. Plocha bude pro automobily otevřená jen v pracovních dnech od 5 do 20 hodin a v případě hrozící povodně musí všechny vozy do tří hodin odjet.  

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace