Bývalý ředitel Budvaru Jiří Boček vstoupil do síně slávy českého pivovarnictví

Jiří Boček šéfoval Budvaru 25 let. Nyní byl uveden do Síně slávy českého pivovarství a sladařství - Foto:  Budějovický Budvar

Jiří Boček šéfoval Budvaru 25 let. Nyní byl uveden do Síně slávy českého pivovarství a sladařstvíFoto:  Budějovický Budvar

Český svaz pivovarů a sladoven udělil ocenění dvěma odborníkům, kteří celý život pracovali v Budějovickém Budvaru. Do síně slávy českého pivovarství a sladařství vstoupili bývalý ředitel Jiří Boček a výzkumný pracovník Jan Šavel.

Jiří Boček byl šéfem Budvaru 25 let. Z funkce odešel na konci loňského roku. „Pod jeho vedením se výroba piva v našem pivovaru zvýšila na trojnásobek a velmi výrazně vzrostl také počet států, do kterých pivovar vyvážel. Počet těchto zemí se zvýšil z 18 na 77,“ připomíná mluvčí pivovaru Petr Samec. 

„Vstup do Síně slávy je pro mě nejvyšším oceněním mé celoživotní a bohaté profesní kariéry v pivovarnictví od pivovarníků a velmi si jej vážím,“ reagoval Jiří Boček. 

Cenu obdržel také výzkumný pracovník Budějovického Budvaru Jan Šavel za spoluautorství vysokoškolské učebnice Sladařství. 

Jan Šavel nedávno oslavil 50. výročí práce v Budvaru a dodnes aktivně pracuje v pivovarské laboratoři na testování kvality surovin, kvality pivovarských kvasinek a věnuje se i problematice stárnutí piva. „Prostě mne v práce laboratoři stále baví,“ říká výzkumný pracovník. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Strážný
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Na Babě
  Od 18.12.2017 11:25 do 12:25; D4 - 78.9km na trase Mirotice - Písek; nehoda; havárie dodávky bez zranění, průjezdné.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace