Cizinci se v Budějovicích učí česky, Japonky chtějí potkat Tomáše Vernera

Letní škola slovanských studií na Jihočeské univerzitě - Foto:  Jihočeská univerzita

Letní škola slovanských studií na Jihočeské univerzitěFoto:  Jihočeská univerzita

Zdokonalit se ve studiu češtiny - to je motivací některých zahraničních studentů pro cestu do Českých Budějovic. Na výběr mají z několika letních škol, které pořádá Jihočeská univerzita. Na česko-rakouském Letním kolegiu se například letos sešli studenti ze tří světadílů.

James z amerického Chicaga přiznává, že česky moc nemluví, ale do našeho jazyka se zamiloval. Jeho spolužačka je z japonské Ósaky. „Lidé jsou tu otevřenější než v Japonsku, a to se mi moc líbí. Slyšela jsem, že ve srovnání s ostatními státy je Česko trochu uzavřenější, ale když tu udělám první krok, tak lidé hned otevřou svoje srdce. To se v Japonsku asi nestane,“ říká velmi obstojnou češtinou. 

 

Jak jde cizincům čeština, zachytil Martin Pokorný

Vložit na svůj web

Několik japonských studentek navštívilo už v minulosti také českobudějovickou Letní školu slovanských studií. „Motivací je například to, že milují klasickou českou hudbu, ale i to, že jsou obdivovatelkami krasobruslaře Tomáše Vernera. Když tu byly, tak jejich velkým přáním bylo, aby se s ním potkaly,“ popisuje mluvčí Jihočeské univerzity Dagmar Dvořáková. 

Japonským studentkám se nakonec přání splnilo a při krátkém setkání se mohly s Tomášem Vernerem vyfotografovat. 

Letních škol s mezinárodní účastí pořádá každoročně Jihočeská univerzita hned několik, například také pro biology a pro americké a australské studenty mezinárodního obchodu. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: České Budějovice
Čas vysílání: pondělí–neděle každou celou hodinu od 05:00 do 19:00  
 

Nové články v rubrice

Jihočeský kraj
  Srážky: sněžení, Jarošov
  místní komunikace, v katastru obce Strakonice, okr. Strakonice, uzavřeno, Od 17.12.2017 08:00 Do 17.12.2017 20:00, úplná uzavírka místní komunikace v ulici Velké náměstí ve Strakonicích, v úseku od křižovatky ...
  silnice III/15716, Kaplice, okr. Český Krumlov, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 16.12.2017 12:00 Do 16.12.2017 23:00, "Krampus schow Kaplice 2017", Vydal: Městský úřad Kaplice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace